Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Je sedmý květen, Star Treku čas!

čt 7. května 2009      autor: Bedraz      přečteno: 2569x      komentáře: 91

Vložit nový komentář

kadet evandar
evandar - čt 7. května 2009 - 17:12
Tak jsem to take shledl :): !SPOILER ALERT!
Vyuzil jsem prvni projekce v Mlade Boleslavi (10lidi, ale zase bylo to ve 14h no). Film jako takový se mi líbil včetně hereckých výkonů. Scénář dobrý až na jednu podstatnou věc. A tou je konec.
Pořád jsem čekal, že se tato alternativní časová linie ukončí a vrátí zpět. Podle mě teď právě zbořili všechny seriály i filmy co byly. Teď si se Star Trekem mohou dělat vlastně co chtějí a natočit "novou" TOS i TNG atd. Zatím jediná možnost jak se z toho dostat je něco jako vrátit se hned po Spockem z budoucnosti zpět a zabránit Neronovi změnit čas? Ale je to možné, když vlastně tamta časová linie už není? Nebo z tohoto času? Vratilo by se to pak zpět? :)
Uvítám veškeré osvětlení situace od "zkušených" trekkies., možná že jsem něco opomenul, mám z toho takové rozporuplné pocity, tak to jdu teď v klidu strávit a v pondělí se tam vydám znova. PS.: Ty phasery se mi nelíbili
kadet evandar
evandar - čt 7. května 2009 - 17:23
Re: Tak jsem to take shledl :): (nějak mi to zkrátilo příspěvek) - ty phasery střílej na můj vkus moc rychle.
kadet JemHadar
JemHadar - čt 7. května 2009 - 17:50
Re: Tak jsem to take shledl :): Od začátku přiznávají, že přesně o tom jim šlo, rozvázat si ruce. Nic neboří, jen to prostě funguje paralelně. Ta DVD s ostatními seriály vám nikdo nevezme a ST se bude prostě vyvíjet dál trochu jinou cestou. Já naopak oceňuji, že to na konci lacině nezresetovali.

U mě dobrý.
kadet evandar
evandar - čt 7. května 2009 - 18:07
Re: Re: Tak jsem to take shledl :): Možná, že můj názor bude ojedinělý, ale nezdá se mi to. Ale to je na jinou diskusi.

Ještě teď jsem si vzpomněl na Stardate. Možná, že by v scéně, kdy Spock chtěl po počítači detaily lodi, bylo lepší použít "rok 23xx" (nepamatuji si přesně), než Stardate 23xx.
Asi to vypadá, že pořád hledám chyby, ale jsem spokojen, akorát jsem zvědav na pokračování příběhu, pokud bude :)
podporučík Soong
Soong - pá 8. května 2009 - 01:38
Re: Re: Tak jsem to take shledl :): Tak jestli jim slo opravdu o tohleto, tak u me vsichni co se na scenari k tomuto paskvilu podileli skoncili a povazujuje ze VRAHY STAR TREKU!!!!
To co ted predvedli znamena, ze kaslou na uplne vsechno! Proc tedy furt prohlasovali ze ST:XI bude respekovat kanon?
A reci o tom, ze neco funguje paralelne jsou pro me jen laciny reci a odnitani skutecnosti. Radeji meli nechat ST odejit do zapomeni a uz se knemu nevracet.
podporučík Lukas
Lukas - čt 7. května 2009 - 19:12
Re: Tak jsem to take shledl :): Já to vidím víceméně stejně. Prostě na tvrdo zrušili vše jim nepohodlné. Celou dobu jsem doufal, že to tak nebude, ale nakonec to tak bohužel dopadlo.

Je pravda, že jakýkoliv návrat na tu -správnou- časovou linii bude dost těžký a nejvíc se bojím toho, že o to ani Paramount a scénáristi nebudou mít zájem. Zejména pokud se jim podaří oslovit ty jednoduché konzumní diváky, kteří budou ochotni zaplatit za další pokračování v tomto plochém tuctovém stylu.

Neosočujte mě prosím, že odmítám veškerou jednoduchou a myšlenkově nenáročnou zábavu. To určitě není pravda. Já si to rád užiju. Chci jen říct, že k životu bych chtěl něco víc.

STAR TREK tu je už více než 40 let ne proto, že by nabídl divákům něco, čeho je tu všude okolo dost. STAR TREK vyčníval nad ostatními projekty díky tomu, že nabídl něco jiného.

A právě tohleto 'něco jiného' by měl nabízet i nadále, protože dnes toho tu není o n
podporučík Lukas
Lukas - čt 7. května 2009 - 19:12
Re: Re: Tak jsem to take shledl :): A právě tohleto 'něco jiného' by měl nabízet i nadále, protože dnes toho tu není o nic víc než bylo v 60. letech.
podporučík Styx
Styx - čt 7. května 2009 - 21:03
:-(: Právě jsem se vrátil z kina. Kdybych nebyl trekkie, asi bych odcházel s otevřenou pusou, která tak byla celou první půlku filmu. Jenže pak....

.... Proč tohle sakra dělají :-( Je mi to tak líto. Všechno co bylo už vlastně není! Zbořilo to uplně celý nám známí star trek :-( Nikdy! Nikdy jsem si nemyslel, že budu naštvaný fanoušek, který nedokáže přijmout nové. Popravdě jsem ty skeptiky nechápal a těšil jsem se na nový film naprosto bezstarostně. Jenže Ted jsem prostě zklamaný z toho děje :-( Bez "restartu" by to bylo téměř dokonalé. Ale takhle mi to prostě je proti srsti...

Jinak film byl úžasný. Hlavně prvních 20 minut. To bylo opravdu drasticky skvělé :-)
 Saavik
Saavik - čt 7. května 2009 - 22:25
Tak tohle nechápu, jsem naopak ráda, že zbořili vše staré, dává to star treku možnost pokračovat. To je přece to, co si všichni přejeme, ne?
podporučík Styx
Styx - čt 7. května 2009 - 22:29
Re: : Samozřejmě je krásné že star trek může pokračovat. Jen mi přijde volba tohoto pokračování trochu nešťastná. Popravdě nemám takový zájem pohybovat se ve vesmíru, který je jen alternativou, zabijákem známé budoucnosti.
Popravdě mi nikdy alternativní reality nebavili a cestování časem mi svou komplikovaností jen zamotává hlavu. Proto možná takové rozrušení :-D
podporučík Lukas
Lukas - čt 7. května 2009 - 22:44
Re: : Možnost pokračovat za jakoukoliv cenu není tou nejlepší možností.
STAR TREK není jen název a jména dvou postav. STAR TREK je něco víc, co by bylo pořád STAR TREKem i kdyby se to třeba jmenovalo úplně jinak.
Pokud ale Paramount($) odtrhne od STAR TREKu jeho podstatu jen proto aby mohlo jméno pokračovat, potom by bylo možná lepší, aby STAR TREK skončil takový, jaký vznikl a jaký se stal slavným.
 martin
martin - čt 7. května 2009 - 22:56
restart: Stary star trek už nakou dobu umíral a nebyl o něj zajem,takže se něco muselo stat a restart Star treku byl potřeba protože stary star trek byl zafixovany pro určitou skupinu lidi ktera se zmenšovala.Star trek to potřeboval tak jako kdysi Batman!!!Proto je tenhle nový film výborny zabavny akční sci-fi film a pokračuje v duchu star treku,a líbí se mi na tom i to že Abrams se nebal zničit Vulkan.A v novem filmu je plno nových výbornych hlášek.
podporučík Lukas
Lukas - čt 7. května 2009 - 23:01
Re: restart: Co si představuješ pod tím 'duchem STAR TREKu'? Podle mě, totiž v tomhle filmu ten duch STAR TREKu nebyl.
podporučík Soong
Soong - pá 8. května 2009 - 01:30
Re: Re: restart: Uplnej souhlas. ST neni radove sci-fi. ST je neco co vybocuje z rady. Tohle byl sice uzasnej film ale mizernej ST.
podporučík Styx
Styx - čt 7. května 2009 - 23:01
Všechno co jsi řekl je pravda. Až na to že absence vulkánu pro mě znamená asi něco takového, jako kdyby nebyl ani kirk ani spock... Sakra lidi jsem jedinej komu vadí že už nic "neexistuje"? Paralelní linii sem nepleťte. V tuhle chvíli to prostě přestalo existovat (alespon tak jak to známe).

Jinak o budoucnost se nebojim. Tohle bude mít úspěch! Pokračování jisté a nedivil bych se i seriálu :-)
podporučík Lukas
Lukas - čt 7. května 2009 - 23:05
Re: : To já se o budoucnost bojím. Jsem si jistý, že bude další film a pak třeba ještě další, ale vzpomene si na tohle všechno někdo za 40 let? To už se bojím že ne, protože tenhle film je opravdu dobrej, ale ničím nevyčnívá z řady.
 martin
martin - čt 7. května 2009 - 23:12
Re: : Zmízi snad někam ty natočene filmy a serialy?Ne .Tak o co vám jde.Nechapu tu vaši diskuzi tady o tomhle.Prostě restarty sou jsou pro některe fenomeny nutne jako u 007Bonda nebo Batmana,ale to neznamena že to co bylo do te doby natočeno zmizi je to prostě jenom zábava filmy a serialy nic važného se neděje!!!Ja kvuli novemu Star treku nezahodím ty předchozi a tože scenaristi spalili mosty s předchozimi filmy mi vubec nevadí.
kadet Praxis
Praxis - čt 7. května 2009 - 23:12
mnam: JÁ TO VIDĚL, JÁ TO VIDĚL. Proboha já jsem viděl nový STAR TREK....A na konci filmu jsem hledal svojí spodní čelist pod sedačkou. Neskutečnej mazec. Mojí recenzi najdete na čsfd - profil Praxis....Mamííí, já chci ještě jednou :-)))
praporčík Revan
Revan - čt 7. května 2009 - 23:27
ST11: ahoj tak jsem videl ST11 reknuti je to opravdu dobry film nektere hlasky jsou opravdu skvele herecke vykony jsou skvele dej je sklvely rychlost pribehu je skvela ale vadi mi 3 zasadni veci:

1. Zniceni Vulkanu - naprosto stupidni vec, ale diky tomu je vlastne povodni ST zachranen není vulkán není cervena hmota není ani na koho by se Nero zlobil jelikož schori v plamenech i s celim romulem. Není proc by stary Spok jel na romulus…s kym by se tak asi chteli Romulane sjednotit ze?
2. Smrt matky Spoka – tak tohle fakt nemuseli pro Spoka byla dulezita i do budoucna :(
3. novej Sulu – věci mehlo jsem nevidel a to ma byt budouci kapitan :(
jinak zpracovani skvele triky skvele, mozna o chtelo o neco vice nera. Takze rezume je to alternativni linie ST je to skveli zacatek pro novou generaci...a jsem velmi rad ze jsem na nej sel a ze se pritelkyni opravdu libil :)
kadet Praxis
Praxis - čt 7. května 2009 - 23:35
Re: ST11: ano, taky sem nad tim přemejšlel, že jsou tam časový paradoxy, ale právě z toho si udělal potom prdel starý Spock, když mluvil se svým mladším já. Mě se film líbil a uplně překousnu i zničení Vulkánu. Nikdo mi neodpáře těch 16 let se starým Star Trekem, vždycky budu milovat ten klasický vesmír se všemi těmi Borgy, klingony, bláznivym Q, filozofií, ale proboha, tenhle fenomén se už sedm let utápí v krizi, tak proč to nerestartovat. A klidně mě ukamenujte, ale já zničení Vulkánu beru:-)
praporčík Revan
Revan - čt 7. května 2009 - 23:41
Re: Re: ST11: Az na ten vulkam to beru on vlastne bude Novy vulkan za 100 let kdyz se zbyli vulkanci budou snazit tak svou civilizaci obnovy pripadne hald budou muset klonovat :-D Ja jsem se jen chvili divil ze neznicil i zemi to by ST mozna taky unesl a kdyz reset tak poradnej ne:-D
praporčík Revan
Revan - čt 7. května 2009 - 23:31
ST11: Pokud jste, ale skalni priznivci jako je trba Lukas "Data" Doul tak na ST11 radeji nechodte. Pokud jste jen fandove sci-fi je to fakt skveli film
podporučík Soong
Soong - pá 8. května 2009 - 01:24
ST je mrtev....: Pripojuji se k negativnim kritikum. To co provedli neni pro me nic jinyho nez odporny vyrabovani jmena STAR TREK!
Pokud by meli zajem o nove nakopnutej dej a naboj, tak proc sakra zacali s tim, ze se vratili ke Kirkovi a Spokovi a snima vsechno pokazili celej ST??? Dyt mohli klidne udelat uplne jinou posadku ze sveta ST a s tou zacit uplne odznova! Asi jsem nechapavej, ale nechapu logiku veci. Timto pocinem spaleli mosty mezi (dnes uz) starym ST a novym. Asi s toho dneska neusnu....
Jinak co se tyce zpracovani filmu tak excelentni! Film byl svizny a napinavy. Jen ten dej:-(
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 02:27
Pár slov kritikům: Star Trek žije...: V mnoha věcech předchozí příběhy i přes změnu časové linie respektovali. Například jsme konečně i viděli, jak Kirk jako jediný zvládá podvodem test Kobayashi Maru a také jsme se dozvěděli, proč jej Spock nikdy nepodstoupil, což považuji za docela geniálně jednoduché vysvětlení. Také vztah dvou nejmenovaných důstojníků, byť může působit překvapivě, navazuje již na náznaky vzájemné náklonnosti z TOS.

Ano, také jsem doufal, že o úplný restart nepůjde, ale zase mnoho zničeno nebylo. Nejvýznamnější Vulkánci přežili, a celkově výše jejich populace dává naději na brzké rozmnožení. Pokud by byli aktivní alespoň po dobu dvou set let každých sedm let, máme tak na jednoho vulkánce nějakých čtrnáct dětí... Beztak jsme jich ve Flotile zase tolik neviděli. -) Oproti zvěstem, že z nového děje bude vymazán Kirk, šlo vlastně jen o kosmetické zásahy. Bál jsem se, že to bude mnohem horší a na případné rozp
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 02:36
Re: Pár slov kritikům: Star Trek žije...: ...a na případné rozpory s původním ST jsem se dlouho psychicky připravoval, ale nakonec to myslím dopadlo velmi dobře.

A cesty lodi Enterprise mohou pokračovat... Samozřejmě mohli zasadit děj filmu třeba do 26. století s úplně novou posádkou apod., ale Star Trek je bohužel/bohudík spjat především se jmény Kirk, Spock, Enterprise... Proto se asi neodvážili oživovat fenomén vydáváním se až tak doslova tam, kam se dosud nikdo v ST nevydal, aby se do kin vydali nějací diváci, ne jen fanoušci... Ano, tak už to u podobného populárního fenoménu chodí, ale myslím, že to zvládli dobře...

Jinak je milé vidět, že i odpůrci příběhu ST XI uznávají kvality filmu samotného. Snad se to projeví i na divácké přízni...
 bielo
bielo - pá 8. května 2009 - 03:18
PANEBOZE ludia, co vymyslate, sak to bolo skvele ja som bol na tom druhy krat a pojdem aj stvrty. Ja som trekkie a dovolim si povedat, ze je to super film. Jedine co mi vadi je Spock+Uhura a niekolko warp jadier, inak vsetko skvele - 47 klingionskych lodi, Olson / red shirt, portson tranasportovany scotym bohvie kde, spoooooooo- spoooockkk v podani nera a a strane vela skvelych veci.

Ina gardcire trekkie viete na koho terba nadavat ??? Na stareho SPOCKA, hmm kto vytvoril ciernu dieru SPOCK, kto sa kamaradil s nerom SPOCK, kto priznal, ze je to vseto jeho chyba SPOOOOCK. Nooo?
praporčík Revan
Revan - pá 8. května 2009 - 08:58
Re: : Chudak pan Nimoy ted na nej svedou vse co se "znicilo" :-), ale jeho vykon byl skveli mohl tam byt o neco casteji, ale byl skveli. Stejne jako jeho mlada podoba :) Mne se ten film proste libi az na zniceni vulkanu a smrt spokovi matky. Desne mne zajima jak to ovlivni moje oblibene 24. stoleti :) Ja tomu filmu proste musim dat 9z10 coz je vic nez u nejveci konkurence wolverina ktery ma jen 8z10 jsem zvedavi na terminatora :)
 bielo
bielo - pá 8. května 2009 - 09:11
Ta Spockova matka aj mna trosku stve, ale co uz. No Vulcan mi az tak nevadi ze ho´znicili, stava sa to :)
bez hodnosti Dick Picard
Dick Picard - pá 8. května 2009 - 09:18
Star Trek - původní děj už neměl budoucnost: Dovolte mi reagovat na všechny ty připomínky o změnách časové linky jednoduše: NO A? :) - Tím prosím neshazuji vše, co jsme za 40 let viděli, jen si myslím, že už bylo načase! Co byste taky po Nemesis chtěli dál? Starýho Picarda nebo Rikera s Deanou? Starou Kathryn? Nebo snad nový příběhy Doktora za 40 let? Už Nemesis stála na hraně tématu a nebylo moc kam dál rozvíjet děj, ani postavy. A celou minulost už známe (díky seriálu Enterprise možná víc, než bychom někteří chtěli). Místo trapného natahování děje do budoucna, místo nějakého mezi-děje, kde všichni budeme vědět, kdo umře a kdo ne a místo obyčejného "líbivého začátku", kde bychom stejně všichni věděli, co bude dál, nám Abrams nabídl zbrusu nový Star Trek (díky dnešním možnostem "nejuvěřitelnější" Star Trek od dob TOS) s novou budoucností! Jsem trekkie už 22 let a mám rád všechny dosavadní děje a postavy - přesto má u mě Ab
bez hodnosti Dick Picard
Dick Picard - pá 8. května 2009 - 09:22
... pokračování: Přesto má u mě Abrams za nový Star Trek (který se snaží důstojně představit generaci po nás) více, než 10 bodů z 10! A jsem na to hrdý!!! A že se možná nenarodí Tuvok? :)) - vždyť jeho osud už známe ;))) - dejme šanci něčemu úplně jinému, než na co jsme desítky let zvyklí a co už začínalo zahnívat!!!
 bielo
bielo - pá 8. května 2009 - 09:27
Re: ... pokračování: To je spravna reakcia. Ja ako trekkie som hrdy na tento film. Ja neviem ako vydrzim do dalsieho filmu :)
 Saavik
Saavik - pá 8. května 2009 - 10:01
Naprosto souhlasím :)
praporčík Rico
Rico - pá 8. května 2009 - 12:20
povazujem sa za hardcore trekkieho a ten film sa mi jedncho pacil, je to BOMBA!!! ludia, majte trochu otvorenu mysel (to nas ST cele dlhe roky ucil) a skuste prijmat nove veci. bol to restart s velkou uctou k tomu co bolo. celkovy dizajn a napr. uz len vsetky tie zvuky na mostiku bol krasny odkaz na povodnu TOSku :)
star trek sa stal obetou svojej vlstnej komplexnosti a toto bol len dalsi logicky krok. nikde nieje napisane sa TNG, DS9 a VOY v tejto novej realite neodohraju...ved je nekonecne mnozstvo paralelnych vesmirov a toto moze byt prave ten, ktory na TNG, DS9 a VOY nebude mat ziadny alebo len velmi maly vplyv.
a zniceny vulkan??? co ak toto nebol vulkan co pozname z TNG. vulkanci si proste nasli velmi podobnu planetu a nazali ju tiez vulkan. Delta Vega bol ocividne mesiac Vulkanu a pokial vieme TNG Vulkan ziadny mesiac nema. Takze to celkom podporuje tuto teoriu. jou a este to vysvetluje preco bolo v TNG ere vydiet tak velmi malo vulkancov...proste ich vtedy zilo este velmi ma
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 12:56
Re: : To, čeho se nejvíc obávám je, že STAR TREK nás už teď nebude učit nic. Nějakou velkou úctu k tomu, co bylo, to se mi moc nezdálo. design, zvuky a další věci, to je jen kabát STAR TREKu.

Že se stal STAR TREK obětí vlastní komplexnosti, to je pravda, jenže scénáristům se zřejmě zdál příliš komplexní i duch STAR TREKu, tak ho taky odřízli a hodili do smetí. Takže co nám zbylo? Jen nově vyblejskaný prázdný obal.

Zničení Vulkánu i Romulu mi je líto, ale beru to, že může dojít i ke zničení nějaké planety. Zničení Vulkánu mu je líto, ale není to to, co mě nejvíc znepokojuje.
Star Trek - The future already today©
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 12:56
Re: : Vulkán v TNG rozhodně nebyl novou kolonií. V TNG nebylo vůlkánců málo, TNG se prostě netočila okolo vulkánců. A Delta Vega evidentně nebyl měsíc. Byla to planeta Možná u 40 Eridani, možná u jiné hvězdy, ale až takovejhle logickej nesmysl, že by to byl měsíc, to by neudělali.
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 13:18
Re: Re: : Ano, ale, jak už tady někdo psal, za sto let se mohla třeba i díky klonování populace vulkánců zvětšit. Ačkoli v minulosti došlo ke změnám, zrovna v období TNG už nemusí být tolik patrné, aby pro nás zásadně měnily příběhy epizod, ale nemusí se tolik dotknout ani samotné TOS, pokud bychom tedy chtěli úplnou návaznost, tedy až na Spockovu matku, kterou by si ale mohl třeba vybavit ve vzpomínkách... Já bych ale na tyto nesrovnalosti až tak přísně nehleděl, už jen vzhledem k chybám v samotné TOS i později. Zrovna pokud jde o měsíc Vulkánu, v původní verzi TMP jsme jej mohli vidět, nebyla-li to právě blízká planeta. Při asymetričtější orbitě a nebo trochu jiném složení atmosféry by se taková planeta mohla občas přibližovat k Vulkánu až "na dohled", a přesto zůstat třídy L... -) Každopádně i pozdější vymazání "měsíce" ukazuje, že bychom k ST mohli být shovívavější...
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 14:01
Re: Re: Re: : Klonování je ve Federaci zakázáno. V TOS i filmech jasně ukázali rozvinutou vulkánskou civilizaci i s jejím kulturním dědictvím vzniklým před tisíciletím.
Tahle tvoje teorie mi připadá jen jako zoufalý pokus zachránit Vulkán takový jaký jsme ho znali. Vulkán byl zničen tak jak to scénáristi chtěli. Oni se nesnažili v kontinuitě ST hledat nějaké kličky, které by jim umožnili tohle udělat. Oni se prostě rozhodli zničit tu planetu i celou její budoucnost tak jak jsme jí znali. Teď si budou psát vlastní budoucnost vulkánské kolonie.
Star Trek - The future already today©
komandér Darkknight
Darkknight - pá 8. května 2009 - 20:17
Re: Re: : Tak to pozor, Delta Vega je podle filmu "planeta tridy M", ne mesic.
Star Trek - The future already today©
bez hodnosti vedek
vedek - so 9. května 2009 - 18:48
Re: : Umrela matka Spocka a v TOS bola ziva a zdrava. Pike sa nevidal na Talos IV a neoziarila ho radiaca ako v TOS a napokon v TOS nebol admiral hned po prvej misii ;) Nezrovnalosti z povodnm trekom je prilis a preto by sme mali na neho prihliadat ako na minulost co uz nie je ,lebo Nero ...a teda sucastny trek vesmir je ten od JJ :)
praporčík Polux
Polux - pá 8. května 2009 - 12:45
Part 1: Tak jsem to konečně taky viděl a musím říct, že Abrams natočil opravdu prvotřídní sci-fi film... ...až na to že tohle pro mě NENÍ (slovy NENÍ) Star Trek!!!
Všechno co dělá ST tím, čím byl do roku 2009 v tomto filmu schází. Neptejte, se mě co to přesně je - nedokážu to přesně specifikovat, ale pomůžu si replikou z Matrixu: "je to jako, když jsi zamilovaný, nikdo to na tobě nepozná, ale ty víš, že to tak je".
Abrams si přál pokračovat v budování fenoménu, akorát základy, na kterých byl tento fenomén vybudován, rozmetal na kousky. Přiznejme si, že pokud by se film jmenoval např. Space Trip a jména postav, planet, lodí, organizací atd. by byla jiná, nikoho by nenapadlo, že to měl být původně další díl ságy ST (v tomto případě by to byl opravdu restart, obsazením L. Nimoye a výběr postav z období TOS se Abrams vědomě přihlásil k odkazu předešlých děl a navázal na ně). Stejně jako některým os
praporčík Polux
Polux - pá 8. května 2009 - 13:06
Part 2: Stejně jako některým ostatním mi velmi vadí zničení Vulkánu, smrt Amandy Grayson, podoba Enterprise, nebo výskyt auta / motorky z přelomu 21. století. Abrams vytvořil alternativní dějiny, takže to co se budovalo 40 let už neplatí a můžeme zapomenout na to, že v budoucnu ještě uvidíme na plátně něco / někoho z této linie historie ST. Já to ale beru opačně. Pro mě je TENTO Star Trek z alternativního vesmíru (co je v něm, platí jen pro něj samého) a nespadá do kánonu ST (něco jako pro některé TAS).
Tím pádem nemůže ohrozit nic z toho, co zde bylo do 2009 (alespoň pro mne). Na druhou stranu však musím Abramse pochválit - lépe to už asi natočit nešlo. Skvělé triky, obsazení postav (herecké výkony jak u koho, ale v souhrnu ok a výprava, přímočarý příběh, funční hudba (až na ten main theme - ten je teda zívačkový), rychlý střih (nikoliv však nepřehledný) a vynikající humor spolu s opravdu dojemnými okamžiky d
praporčík Polux
Polux - pá 8. května 2009 - 13:11
Part 3: a vynikající humor spolu s opravdu dojemnými okamžiky dělá z tohoto filmu vynikající blockbuster (a dofám, že se to týká rovněž fin. výdělku, alespoň bych to Abramsovi a spol. přál). Škoda jen, že to není Star Trek...:-)
Star Trek - The future already today©
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 13:37
Re: Part 3: Na jednu stranu říkáš, že to Star Trek není, na druhou stranu, že je to ST z alternativního vesmíru... ;-) Já v tom nevidím problém, ano, je to z alternativního vesmíru, tak to ostatně odpovídá i vysvětlení v samotném filmu. Jinak pro mě tam "duch ST" přítomen byl, ale je to subjektivní pocit. Třeba když Pike hovoří o "humanistické armádě", nebo kolem testu Kobayashi Maru, ve vývoji Spocka a trochu i Kirka, jeho vztahu s Kostrou a jinde. Jde o "začátek", takže nešlo čekat úplnou atmosféru sehranosti "velké trojky", jakou mohli předvádět vedle chvil v TOS třeba v ST V. Drsný rychlý příběh možná neodpovídá představě o klidném poletování vesmírem a jen vědeckém objevování, ale střety patří k životu i ST, v jistých momentech je vlastně podán "realističtěji". Často se ST vyčítalo, že v bitvách loď vydrží vše, že se lodě pohybující se skoro rychlostí světla
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 13:37
Re: Re: Part 3: ...že se lodě pohybující se skoro rychlostí světla plouží, kapitán má čas na dlouhé proslovy atd. Poslední chvíle USS Kelvin ukázaly, jak by to možná mělo vypadat...
praporčík Polux
Polux - pá 8. května 2009 - 13:54
Re: Re: Re: Part 3: Star Trek to není pro mě, na druhou stranu to tak pojmenovali a odehrává se to v době TOS s jeho postavami, takže jediný způsob jak to (sám pro sebe) vysvětlit je označit to za alternativní linii.
Souhlasím s tebou, že nikdo pro ST neudělal z hlediska formy (nikoliv obsahu!) tolik jako nyní Abrams. Zrychlením (akce, dialogů, střihu a samotného příběhu) a dokumentárním stylem se však vzdálil od toho, jakým způsobem byl ST dosud publiku podáván.
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 13:54
Re: Re: Re: Part 3: ,,Federation is a peacekeeping and humanitarian armada.'' - jen cukříček pro fanoušky, aby neremcali. Od kdy je Federace armádou? Jak si to obyčejný divák vyloží? Že Federace je vojsko? při nejlepší snaze si to divák vysvětlí, jako že Federace je něco jako NATO - tedy vojenská aliance. Přitom ani Hvězdná flotila není armádou v dnešním slova smyslu. Ale divák z této věty bude vnímat ať už Federaci nebo HF jako čistě vojenskou organizaci, což není pravda. Flotila je organizace, která v dnešní době nemá obdoby ani srovnání. My fanoušci to víme, ale ostatní diváci to z toho nepochopí. Stejně tak je ten film nijak neosloví, že svět může být lepší, ale že je to na nás. Divák, který viděl tenhle film se pobavil a tím to skončilo. Tohle rozhodně není to, o co Roddenberrymu šlo.
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 14:08
Re: Re: Re: Re: Part 3: Aha, tak pokud to říká o Federaci, nikoli Flotile, tak je to poněkud zavádějící, to ano. Jinak Hvězdná flotila i přes jisté vojenské uspořádání určitě není jen armádou, ale třeba doktorka Marcus(ová) si myslela své... -) Ale řekl bych, že zrovna v TOS měla k armádě, byť spíše k námořnictvu z dob dlouhodobých výprav plachetnic, možná blíže než třeba v TNG.

Možná že zde i přes Spockův proslov, existenci Federace a v ní spojené Země nebylo vidět moc z původní filosofie, pokud ale film diváky zaujme, třeba se o Star Trek začnou zajímat více, dostanou se i k dřívějším počinům včetně jejich úžasných myšlenek...
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 14:16
Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Jo v době TOS byly vojenské povinností Flotily výraznější a to kvůli nepřátelství s Klingonskou říší.

Kdyby tenhle film byl od toho, aby novým divákům otevřel dveře do světa STAR TREKu, tak bych to bral a nevadilo by mi ani, že ve ST XI bylo té filosofie ST málo. Jenže když jsem to viděl, tak mě prostě přijde jako naprosto jasné, že o filosofii ST už scénáristům nejde. Oni prostě nevytvářeli film, který by nové diváky přivedl k tomu, aby se seznámili i s tím co bylo. Prostého diváka, kterého ST 11 (nebo bychom možná měli říkat ST 1 ??) zaujal, už nebude zajímat TOS, TNG ani DS9. Toho diváka už bude zajímat jen jen další nový akcí a srandou nabytý ST 2.
praporčík Rico
Rico - pá 8. května 2009 - 14:25
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: ak by tam toto vsetko malo byt, tak by ten film musel mat 4hodiny (co by mi ale vobec nevadilo)... J.J. odviedol dobru robotu...z fenomenu vytrieskal maximum
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 15:11
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Já neříkám, že by tam muselo být tohle všechno. ST 11 měl oslovit široké publikum, ukázat jim, že ST není to, co i o něm mylně myslí a měl připravit půdu pro ST 12, který by lidem ukázal co ST doopravdy je a čím je hodnotný. JJ Abrams nás také celou dobu nechával v domnění, že tak to bude. Jenže realita je jiná. To pro co si ST 11 připravil je půda pro nový ST 2.

STAR TREK potřeboval oživit tou Abramsovskou svižností a zábavností pro to aby mohl předávat lidem závažné myšlenky týkající se dnešního života. Právě takhle to vždy Roddenberry dělal. Nikdy nechtěl pouhé didaktické poučování. Chtěl školu hrou. Díky Abramsovy má teď ST právě takovou hravost, jakou potřeboval. Ale zmizelo to, co mělo být pomocí hravosti divákům přinášeno. Přitom dnešní svět je plný témat! Stejně jako byl v 60. letech.
\\//_
bez hodnosti Pomeranc
Pomeranc - pá 8. května 2009 - 16:06
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Nesouhlas. Film ten účel přivést ke ST nové diváky plní dobře. To můžu sám potvrdit, protože když jsme šli včera z kina, tak mi kámoš říká "Asi začnu koukat na TOSku, abych viděl jaké to bylo předtím."

Ten film se prostě ve formě musí lišit od těch původních, jinak by byl úplně stejný. Kdyby v tom filmu začal Abrams někoho poučovat jak se má chovat, tak by to byl přesně ten ST, který dneska většinového diváka nezajímá. Nikdo by na to nešel a ST by umřel úplně. Proto se na to musí od lesa. Myslím, že ten optimismus o tom kam by mělo lidsto směřovat je ve film zachycen docela dobře. Není to jen ve slovech, ale i v hudně, vizuálu atd. Samozřejmě k tomu přistoupili s větší dávkou realističnosti, což je podle mě velmi důležité aby byl ten film přijat vážně a ne jen jako pohádka.

Určitě film trochu trpí tím, že je první. Jsem si jistý, že příště už si budou moci dovolit představit ST
\\//_
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 16:21
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Jo, to je pravda a to nikdo nezpochybňuje, že se na tenhle film budou dívat s nadšením noví lidé a někteří z nich se podívají na předchozí ST, ale významné bude, jestli se na to i dodívají.

Jo, rozhodně bylo třeba jít na to od lesa, rozhodně je třeba, aby se nové publikum se ST seznamovalo pozvolna. Jenže když jsem viděl tenhle film, tak jsem nabyl dojmu (a nejen já sám), že nový film už nechce sledovat Roddenberyho vizi, že chce sledovat finanční vizi pouhé srandy pro široké masy na jedno použití.

Pokud bude ST 12 opravdu STAR TREKem, tak budu rád i za ST 11, ale já se vážně obávám, že pokud teď trekkies jasně neřeknou, že ST 12 má být !STAR TREK!, tak že převáží hlas prostého publika že ST 12 má být další z řady ohromujících prostoduchých zábav.
kadet vencour
vencour - pá 8. května 2009 - 16:07
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Pročet jsem komentáře, své hodnocení mám, spokojený nejsem, vidím pozlátko, "vykradené" narážky a odkazy na dřívější filmy a seriály. Předpokládám, že po dalších dvou pokračováních bude více vidět, zda se objeví něco s duchem, poselstvím, něco víc, než jen sranda pro nejširší masy.
Beru Star Trek jako snění o lepší budoucnosti. Přijde mi normální, že že není vše vždy super a lesklé. Proto jsem se bez "restartu" obešel a pravděpodobně obejdu. Když budu muset.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kadet vencour
vencour - pá 8. května 2009 - 16:09
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Part 3: Hmmm, 4 hodiny, jsem zvědavej, jak bude vypadat dvd verze ;-)
komodor William Kirk
William Kirk - pá 8. května 2009 - 19:54
Jak to tak čtu, tak počkám na DVD. Věřím, že je to cool akční film, co má spád a nenudí, ale na obrazovce mi to bude stačit.
podporučík Styx
Styx - pá 8. května 2009 - 20:20
Re: : Tak to uděláš velkou chybu. I přes všechny přinejmenším nepěkné věci co se tam stali, je to strhující snímek, který stojí za to shlédnout v kině...
kapitán Bedraz
Bedraz - pá 8. května 2009 - 23:40
Re: Re: : Rozhodně si tento film zaslouží návštěvu kina - je to skvělá sci-fi podívaná a super Star Trek! Obávala jsem se nejhoršího, tj. nudy a hloupých postav. Ale skutečnost předčila i ty nejoptimističtější sny. Je to fantasticky vtipná a fascinující podívaná. ;-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 20:40
Re: : Určitě si na to do kina zajdi. V kině to daleko víc vynikne. Zejména ta úžasná úvodní scéna s USS Kelvin, tu prostě v kině vidět musíš.
komodor William Kirk
William Kirk - pá 8. května 2009 - 20:49
Re: Re: : Vy jste děsný, zase mě překecáte, že na to půjdu ;-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. května 2009 - 20:51
Re: Re: Re: : Já už tam byl 2x.
komodor William Kirk
William Kirk - pá 8. května 2009 - 21:28
Re: Re: Re: Re: : Tak já půjdu taky :-)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kadet Pozemstan
Pozemstan - pá 8. května 2009 - 22:38
Re: Re: Re: Re: Re: : I při té akčnosti a rychlosti je to především nádherný vizuální zážitek, který si myslím návštěvu kina rozhodně zaslouží...
kadet Danikr
Danikr - so 9. května 2009 - 09:56
Je to skvělý akční sci-fi film na motivy ST. Opravdu jsem se ani na vteřinu nenudil a dokonce i moje žena, která bohužel o ST neví skoro nic byla z toho nadšená. Ten zážitek na plátně cca 20x12 metrů v multikině se super zvukem je opravdu úžasný a zatím žádné domácí kino na to nemá.
praporčík Revan
Revan - so 9. května 2009 - 14:02
Re: : Naprosty souhlas :) Stejne to bylo s moji pritelkyni :)
bez hodnosti Dick Picard
Dick Picard - so 9. května 2009 - 10:55
Kino: Rozhodně na to jděte do kina! Ať už se vám to líbí nebo ne, je to jedno z nejlepších natočených celovečerních sci-fi za posledních několik let. Čekat na DVD je blbost. Možná ještě Blu-ray by mohl být fajn, ale to byste museli disponovat zvukovou aparaturou za stovky tisíc korun, abyste se alespoň trochu přiblížili zážitku v kině. Je fakt, že tenhle film na Blu-ray s odpovídající technikou bude pecka :).

Co se týče všech těch názorů, že ST 11 není ST, tak v návaznosti na můj původní komentář můžu dodat jediné: nejste snad malé děti, abyste mlátili dřevěnou lodičkou o stůl a křičeli: "já chci tohle, já chci tamto, Star Trek není tohle, Star Trek je tamto, ...". Myslím, že můžeme být rádi, že ST vůbec pokračuje (thx Paramount) a pokračuje velice důstojným způsobem. Vše ostatní je pouze věc osobního názoru a ne ST kánonu.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík Lukas
Lukas - so 9. května 2009 - 12:30
Re: Kino: STAR TREK není jen film nebo seriál. STAR TREK je určitá filosofie a určitý způsob, kterým je tato filosofie prezentována.

Pokud pro tebe tato hloubka STAR TREKu nemá příliš význam a bereš to prostě jako zábavu, tak potom chápu, že vidíš věci tak, jak vidíš.
admirál flotily omi
omi - so 9. května 2009 - 13:49
Re: Re: Kino: Osobne bych rekl, ze ta filosofie (i zpusob, pokud to tak citis) prosla za tech 40 let pres vsechny serialy a filmy dost vyraznou zmenou. Asi tak, jako se meni nase spolecnost. Star Trek mohl bud umrit, nebo se zrodit jako Phoenix z popela :). Nezapomenme, ze pro tvurce je to predevsim zdroj vydelku. Jsem hodne rad, ze se Star Trek znovuzrodil a jsem rad, ze to dopadlo tak dobre, jak to dopadlo. Bal jsem se toho o hodne vic.

Pokud v tom nekdo nachazi zabavu, nemyslim, ze by to melo byt neco spatneho, stejne tak, pokud v tom nekdo jiny nachazi smysl zivota. Star Trek se nam snazil ukazat, ze bychom spolu meli vychazet a spolupracovat, presto se spolu neustale o necem dohadujeme. Ma vubec smysl jeste znovu upozornovat na link na Desatero v hlavnim menu?
podporučík Lukas
Lukas - so 9. května 2009 - 14:27
Re: Re: Re: Kino: Podle mě ta filosofie za poslední dobu upadá a to zejména od smrti Roddenberryho, který tyto myšlenky v seriálu držel. (A držel je tam ne kvůli zisku, ale kvůli svému přesvědčení.) Je pravda, že ke konci svého života se svou vizi snažil prosazovat zřejmě až nepřiměřeně tvrdě, až to vizi samotné škodilo. Ale byla to právě ta vize, díky které STAR TREK v 70. letech vstanul z popela. Roddenberryho následovníci u kormidla STAR TREKu se už né tak aktivně, ale stále podvědomě drželi té filosofie. Bohužel byli u kormidla příliš dlouho a nastala u nich umělecká vyčerpanost. Dnes tu máme nový, čerstvý umělecky nabitý tým, což bylo třeba, jenže jim už zřejmě nikdo nepřipomíná, že STAR TREK je a má být jiný, než všechny ty ostatní filmy. Takhle to vidím já.
podporučík Lukas
Lukas - so 9. května 2009 - 14:35
Re: Re: Re: Kino: To, že se dohadujeme není žádná chyba. Záleží na tom jak se dohadujeme. Jestli se hádáme a nebo jestli diskutujeme. STAR TREK nás motivoval k tomu, abychom se zajímali o dění okolo nás a vyjadřovali se k tomu.

Hádka, kdy každý křičí svůj názor a ignoruje argumenty ostatních - to je boření. Ale Diskuze, kdy probíhá testování, který z argumentů stojí na pevnějších základech - to je budování.
Když si každý ve svém koutu místnosti budeme tvrdit 'to svoje' a nevyjasníme si to mezi sebou, tak těžko budeme jednotní a těžko tím budeme prosazovat to, aby STAR TREK byl stále STAR TREKem.
nadporučík little borg
little borg - so 9. května 2009 - 15:39
Přečetl jsem si tuto diskuzi a děkuju za to, že mám kolem sebe chápající přátele. Radil bych nejdříve přemýšlet a pak psát bez emocí a bez zbytečných trapně vyznívajících exponovaných slov.

Tvůrci nového filmu v čele s JJ Abramsem rozhodně nejsou vrahy Star Treku. Pokud jde o to, co se natočilo dříve, taky vrahy Star Treku jsou sami fanoušci, kteří nebyli schopní před lety filmy a seriály podržet.

Je to jiný film, je to jiný pohled. A věřím, že to bude úspěšný Star Trek. Pietní pojetí postav, které známe z původního seriálu, mi dává jasně najevo, že tvůrci respektují to, co bylo. Díky jim za skvělou zábavu. A přeju jim, aby ti noví fanoušci, kteří doufám přijdou, nebyli tak zapšklí. Jak už tady zaznělo. Nikdo nikomu přeci nebere to, co už jsme viděli. :-)

podporučík Styx
Styx - so 9. května 2009 - 21:40
Re: : To že zde několik lidí včetně mě vylévalo své emoce je pravda. Ale já psal právě kvůli tomu jaké emoce to ve mě vyvolalo. Teď s odstupem času se na to už nedívám tolik skepticky a věřím že další shlédnutí si mnohem víc užiju.

Jen mi příde trochu zvláštní, že někdo s jiným názorem říká že ostatní jsou nepochopivší a emocionálně nevyrovnaní. (dobře ted trošičku přeháním, tak to myšleno určitě nebylo... ...ale stejně).

Ale nakonec je přece skvělé, že startrek má před sebou po dlouhých letech konečně růžovou budoucnost ne? Na tom se shodneme snad všichni :-)
kadet evandar
evandar - so 9. května 2009 - 16:28
Jinak komu změny časové linie ve Star Treku a důsledky trochu zamotali hlavu jako mě, tak koukněte na http://www.startr ek.cz/index.php?clanek=casova-lin ie-st11
kadet evandar
evandar - so 9. května 2009 - 16:29
bez hodnosti vedek
vedek - so 9. května 2009 - 18:39
Cool: Prave som sa vratil z kina a musim povedat, ze to bolo cool..total reboot treku :) A videli sme aj rozne sceny, ktore sa v ziadnom treku neobjavili napr. tie konstrukcie v strojovni, pripadne na USS Kelvin, pripominalo to Aliens, alebo BSG ;) Ta kamera tiez pripominala BSG :) Spock vs. Uhura :))) Vsetko to bolo jednoznacne reboot treku a som rad, tesim sa na pokracovanie :) Paradoxne som sa nudil pri kecani , ktore mam pri, treku rad a akcnost ,az sekundarne..no tu to bolo uplne naopak. Idem si objednat dvd :D
kapitán flotily Johanson
Johanson - ne 10. května 2009 - 16:03
když to tu ak čtu: Mě se nalíbí ani jeden z názorů, který tu zazněl. To že by trek potřeboval restart? No třeba ENT ač je dobrá, nebyl a ta nejšťastnější volba nového seriálu.

St mohla v klidu pokračovat dál s novou lodí a novou posádkou. Nebo jsme mohli být svědky toho jak se objeví serál z lékařského prostředí budoucnosti. nebo policejního prostřdí budoucnosti. nebo se mohl řešti seriál o tajné službě.

kdybychom chtěli nový St ze starší doby máme tu dobu mezi ST 6 a TNG, kde je celkem dost velká (80let) dlouhá mezera o které až na pár štěků nevíme vůbec nic.

Ad atd. takže brát děj Novýho St jako tu injekci kerou jsme tu potřebovali aby se to vzkřísilo neuznávám. Je to přece jen film ten ještě ságu neoživuje St je hlavně o seriálech a tak si tento verdikt ponechám a ž na úspěch seriálu. Film za 4 roky zastará a když bude mít pokračování tak to jsou řekněme 3 filmy. takže v roce 2015 budeme na stejném suchu ja
bez hodnosti vedek
vedek - ne 10. května 2009 - 17:36
Re: když to tu ak čtu: By som povedal, ze to bolo nutne rebootnut v takomto ponati..ono tie prequel su teraz v mode (aj ked ST XI, je pravdepodobne v alternativnom vesmire) vid Alien, T4, Batman a ak chceli ozivit ST, tak to bolo nutnost :) Uz by ST nezachranilo nic linerane v ponati TUC a TNG. Ono aj ENT bol prequel, ale dost nestastne ho spravili a vsetci vieme ako dopadol :/ Je to nutnost a musime sa s tym zmierit ;) A teraz moj nazor : Urcite nebudem vyhadzovat cez 120 DVD treku co som si poctivo ponahraval z CT, ORF, SAT1 , len preto, ze to uz neplati a teraz je nova casova linia. ST XI budem povazovat za normalneho pokracovatela treku, ale odohravajuceho sa v paralenom svete. Tak ako hocijaka epizoda z treku, co v nom odohrava.
kapitán flotily Johanson
Johanson - ne 10. května 2009 - 16:08
část 2: No a te´d k názoru že je nový film nějak špatný.

Ano má chyb celkem dostatek a na jejich sepsáni iž pracuji. Včetně fotek a pod. A tato recenze již teď má přes 4 strany.

na drhou stranu jsou tyto chyby pro mě jen malé prkotiny a film se mi opravdu hodně líbí!!

Je to o tom o čem to má být o postavách a Kirk, Spock, McCoy trojúhelník odpovídá TOs do všech detailů. Dokonce jsme měl pocit, že Pine studoval Shatnera jak jen mohl! Stejně tak ostatní dva své předlohy.

A nový St nemusí být nutně restart! děj se vlastně odehrává až po tom braku co se jmenuje Nemesis( ktrý byl podle mě k treku uctivý mnohem méně než nový St film! a nového nepřinesl už vůbec nic)

Co když další fim bude Pátrání po Vulkancích :-D

vznikne super triologie, a naběhne do seriálu, který se bude odehrávat po té co se Nimoy vrátí do Správného času a vesmíru před zničením Romulu a s medůzou ho zachrání? Hmmm.
podporučík Lukas
Lukas - ne 10. května 2009 - 17:20
Re: část 2: Já se bojím, že u autorů nebude vůle vracet velvyslance Spocka zpět ani zachraňovat Romulus. I když mě by se to rozhodně líbilo. Ve ST X se mi líbila romulanská architektura a vůbec rád bych se dozvěděl něco víc o romulanské rase a civilizaci.
bez hodnosti Pomeranc
Pomeranc - ne 10. května 2009 - 18:40
Re: Re: část 2: Myslím, že to řekl Abrams v jednom rozhovoru, kde se ho ptali na opětovné použití cestování časem v novém filmu. Řekl něco v tom smyslu, že nad tím hodně přemýšleli a nakonec se rozhodli, že je to pro ten účel nejlepší možné řešení. Takže se dohodli, že cestu časem použijí ještě jednou a pak už se k ní nikdy nevrátí.

Takže od nich nějaké napravování časové linie čekat rozhodně nemůžeme. :)
praporčík Rico
Rico - po 11. května 2009 - 21:08
Re: část 2: dufam, ze bude mozne si to tu potom precitat.
admirál flotily Chak.
Chak. - po 11. května 2009 - 02:13
Restart: Ale ano, Star Trek skutečně potřeboval restart. A můžeme si za to sami. Na každý nový díl či film se díváme s lupou a kritizujeme "tahle se to stát nemohlo, protože v díle BŽ udělal X Y tohle a ...". Pokud se tomu chtěl nový film vyhnout, musel si najít nějakou berličku a tou je vytvoření paralelní linie.

Musím přiznat, že mám z filmu pořád rozporuplné pocity a stále se s tím peru. Chápu, že to všechno bylo nutné, ale vyhubit dvě rasy takovou (s prominutím) kravinou, jako je mega-giga-extra-supernova ;-) , to je na mě trochu moc. Obecně mi přijde, že si tehle film dělá z fyziky a astronomie srandu (a to nejsem fyzik ani astronom).

Ale přesto souhlasím s tím, že se návštěva kina vyplatí. Rozhodně se pobavíte. Nehledejte chyby a prostě si to užijte!
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily Iconer
Iconer - po 11. května 2009 - 11:59
Re:: Vidím, že se tu objevily dost rozporuplné názory. Já mám rád všechny díly Star Treku od TOSky po ENT a poslední film se mi strašně líbil. Ale stejně tak se mi nelíbilo jak dopadl. Nemesis jsem nesnášel za to, že nechali umřít mého oblíbeného Data a v tomhle filmu zase nechali zemřít Vulkán, Spockovu matku, né-li celou budoucnost včetně TNG, DS9 a VOY. Být Abramsem, neudělal bych tam takové zásadní změny. Jistě, alternativní realita vše vysvětluje, ale ten výsledek se mi nelíbí. Poslal bych někoho zpátky časem, aby Nerona zastavil, než všechno rozbije. Ani bych neřekl, že zapomněli na filozofii Star Treku, některé myšlenky tam jasně zůstaly. A ty hlášky ve filmu byly dokonalé: "I like this ship, it's exciting".
podporučík Lukas
Lukas - po 11. května 2009 - 12:29
Re: Re:: Myslenky ST pro Abramse a jeho tym moc velkou vahu nemeli. Veta ,,Federation is a peacekeeping and humanitarian armada.'' je asi tak to nejvic co udelali a uz z tehle pokazene vety je citit, ze jim neslo o to dat lidem vzor lepsiho sveta. Tu vetu tam proste dali proto, ze to fanoucci otekavali. Tak to tam placli, abychom jim dali pokoj. Nebo si myslite, ze treba zrovna tahle veta v aspon nejakem obycejnem divakovy neco zanecha? Ja bych rekl, ze si ji ani nevsimne a kdyz uz, tak si ji spatne vylozi, jak jsem uz rozebral v jednom z predchozich prispevku.

A jak jsem take uz rekl nekdy predtim, pokud ST XI je od toho aby zaujal lidi a STXII bude od toho, aby lidem ukazal cim je ST vyjimecny, tedy silnymi pribehy s myslenkou, tak potom bude vse, jak ma byt.
podporučík Lukas
Lukas - po 11. května 2009 - 12:35
Re: Re:: A jeste k tem paralelnim realitam poznamku: autori ST vzdy udrzovali jednu casovou linii. Od Archera po Shinzona, to byla jedna linie. (napr. ve ST8 budouci udalosti vedly ke vzniku samy sebe, a ne neceho jineho)

Dost dobrym duvodem pro udrzovani jedne pribehove linie je uz jednoduse to, ze divak by byl z tisice paralelnich realit na mrtvici, kdyby jednou byly udalosti tak a podruhe jinak. (paralelni reality a casove zmeny v nekterych epizodach vzdy koncili spolecne s tou epizodou)
bez hodnosti Marwin
Marwin - čt 14. května 2009 - 23:15
koukám jak blázen (spoilery): Teda když vidim některý reakce fanatiků, tak si řikam: "jen at si nadávají. s těma bejt v klubu nechci."
On je rozdíl mezi alternativní časovou linií a změněnou časovou linií (starej star trek nikam nezmizel) - ve filmu Spock řekl jak to je.
Pro mě je ta alternativní stejně skutečná (jednak je v ní starej Spock a druhak k ní prostě vedl sled událostí z té původní)
Film sice nebyl perfektní ale byla to pro mě velmi kvalitní scifi podívaná a ano, cejtil jsem v tom, že JE to star trek (jde prostě o pocit).

Že jedou odznova mě trochu mrzí, ale když nad tim tak přemejšlim, tak je to asi to nejlepší, co mohli pro star trek udělat.

kadet Garak
Garak - po 18. května 2009 - 15:06
Jak to teda vlastně je? Nevím, jestli jsem to všechno nějak stihnul. Jestliže přijde postava z budoucnosti a změní minulost, změní tím i přece budoucnost, ze které přišla. Tak to známe z mnoha sci-fi. Nebo snad ne? Pořád nějak nemůžu uvěřit, že tenhle jeden film vymazal všchno, co se 40 let točilo a co jsme měli tak rádi!!! Nebo to chápu špatně?
kadet JemHadar
JemHadar - út 19. května 2009 - 00:18
Re: : Chápeš to špatně. Dneska ráno jsem se díval do knihovny a videotéky, ale nic odtud nikdo nevymazal.
kadet Garak
Garak - út 19. května 2009 - 13:18
A to je všechno? Jiný argument k dispozici není? Tak to je přece jen trochu málo.
kadet JemHadar
JemHadar - út 19. května 2009 - 15:27
Re: : Tak co ti na to říct jinýho. Vyvádíš tu, jak kdyby ti fakt domů napochodovala nějaká myšlenková policie a všechno ti vzala.
kadet Garak
Garak - út 19. května 2009 - 16:18
No tak buď přijmeme fakt, že jednou z věcí, která ST zdobila, byla komplexnost světa, která ve filmové a televizní formě nemá obdoby, a která se netýká pouze provázanosti kulturní, ale i komplexnosti vývoje událostí. A nebo se budeme tvářit, že tato ST unikátnost žádný význam nemá, Archer se klidně může sejít s Kirkem na DS9 u stánku na lízátka a všichni se můžeme tvářit, že je to OK. Pročítám tady tvoje příspěvky. Vážně je pro tebe tak obtížné pochopit, že se fanoušci podivují nad tím, když tato komplexnost vývoje událostí, na kterou ST může být právem hrdý, jednoduše zmizí? Je to skutečně tak nepochopitelné???
kadet JemHadar
JemHadar - út 19. května 2009 - 16:24
Re: : Pro mě nemizí, možná proto mi to žíly netrhá.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG