Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek očima nefanouška - jak ho vidí?

so 23. května 2009      autor: Bedraz      přečteno: 2688x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

poručík Veczi
Veczi - so 23. května 2009 - 02:30
hm...tak nevim...blabol?
podporučík Khan
Khan - so 23. května 2009 - 09:00
Jiný pohled: Jedním ze zdravých cílů tohoto filmu bylo přitáhnout nové lidi. Takové, které předtím Star Trek nebo sci-fi žánr obecně nezajímal. Myslím, že můžeme být jedině rádi, že tento účel splnil. A tím víc, že se něco takového děje i u nás. Ruku na srdce, v zahraničí fantastika frčí, ale u nás vždy pokulhávala a spíš se soustředila jen na malé skupinky.
bez hodnosti Riker
Riker - ne 24. května 2009 - 10:14
Srovnejme s novým Bondem: Srovnáme-li nový Star Trek s blonďatým restartem Bondovek, je Trek jasně králem. U Casina Royale a Quantum Solace člověk po většinu filmu netuší,kdo je kdo a o co ve filmu vlastně jde (zvláště v QS, kde děj začíná od prostředka). V ST XI je naopak expozice jasná i pro netrekkieho - kde se vzala tu se vzala je tu hrozivá super-loď, ničí na co přijde a je nutné ji zastavit. Aspon tohle by scénáristi měli umět - vysvětlit na zacátku divákovi, vo co go.
komandér TREKr
TREKr - ne 24. května 2009 - 11:10
Kolega film viděl, sci-fi má celkem rád, ale fandou ST není. Prohlásil, že to byl průměrný akčňák a na CSFD mu dal trojku.

Já osobně mám obavy, aby film nezapůsobil více na netrekkies než na stávající trekkies. Strachuji se odlivu fanoušků, nebo spíše o to, že ti co znají původní ST se tomu novému za čas přestanou věnovat či je tak moc nezaujme.

Mě osobně totiž s odstupem času film jaksi do celého ST světa nesedí. A upřímně, je to až moc uspěchané. Na Picarda to dle mého názoru (a to jsem v kině po shlédnutí prohlásil "Tak tento Kirk se mi líbí") nemá ani z daleka a nej ST filmy jsou pro mě pořád First Contact a Generations. (Upozorňuji, že je to můj a čistě jen můj subjektivní názor)

Takže doufám, že to snad nebude mít opačný efekt, že by se třeba ti co ST znají delší dobu neuzavřeli do svého světa původního Star Treku, na nový s odstupem času nez
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - ne 24. května 2009 - 11:24
ad Bond): Tak on je docela rozdíl Mezi Casinem Royale a Quantum of Solace.. První je dobrej film, to druhé je nastavovaná kaše.. resp. krok zpět v průměrnou bondovku.. Uvidíme, jak bude vypadat ST 12 :)
komodor William Kirk
William Kirk - ne 24. května 2009 - 21:56
Bond: No...jak tu čtu ta srovnání s Bondem,tak se musím taky vyjádřit:-) Nemám rád Casino Royale, přijde mi to nudné, neustále protahované, 2x jsem čekal konec a ono se to pořád natahovalo. Naopak Quantum of Solace mě nadchlo, a to jsem šel do kina s negativním předpojatým názorem, že jdu na "pitomost". Quantum mělo spád,rychle ubíhalo, navíc aktuální děj a nádhernou hudbu od Arnolda. Nový Trek se mi skutečně nelíbil a nemyslím, že budu mít potřebu ho vidět víckrát.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
komandér MDD
MDD - po 25. května 2009 - 10:41
nebylo to tak spatne: Nevím, proč tak na nový ST nadáváte. Nebyl to sice TEN nejlepší Star Trek, který jsme všichni čekali. Ale byl to dobrý film. Děj měl spád od začátku do konce. Bylo to stravitelné pro nové lidi. Pro nás fanoušky tam byly odkazy a narážky na to, co jsme znali. Já se velmi dobře bavil a po opět jsem si oživil, že ST je To nejlepší scifi a za to tvůrcům děkuji, protože po letech pauzy jsem si říkal, zda jiný seriál není vlastně lepší.
Strach je mala smrt.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - po 25. května 2009 - 12:02
vzala sem na ST rodinu: Obecně jsou všichni přístupní sci-fi, ale nemají čas to sledovat. Mamka: "Vždycky sem věděla, že v tom hledáš něco hlubokýho. Tenhle film to má taky, ale je moc rychlej. A navíc to tam v kině příliš řvalo, to to nemůžou ztlumit ?" Nemá ráda titulky, doma jí to vždycky musíme pauznout.Taťka se od třetiny chytl a smál se. Film se mu moc líbil, i když nestihl pochopit všechno z příběhu.
Bráchův zájem je filmový zvuk, příští rok to jde studovat na VŠ. Vzal s sebou kamarády, taky filmový blázny. Film se jim nelíbil, zvuk je jen nějaký šumlování, občas hudební téma. Scény: 1 - 2 - 3 - klišé ... Kluci si po chvíli sedlo dolů do rohu sálu a rozebírali všechno špatný, takže vůbec nechytli děj.Všichni se shodujeme na tom, že vystříhané scény s Neronem či Amandou hodně chybí, pro pochopení.Všichni kvitovali odborného poradce titulků. :)
"What you think about and thank about, you bring about."

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG