Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kalendář akcí

Zpět

Odznáčkový výsadek na Čertovu lávku

Začátek:so 26. května 2018 - 08:15
Konec:so 26. května 2018 - 19:00
Místo:Brandýs nad Orlicí a okolí

Přestože sbírání odznáčků již není tak populární jako v dobách své největší slávy, rozhodně to není důvod zapomenout na tradici odznáčkových výletů. Vydejte se s námi letos opět do východních Čech na menší výlet, u kterého se budete moci poznat s ostatními trekomilci, navštívit a projít si krásné místo, kde jste třeba ještě nebyli a návdavkem i potrápit mozkové závity u pár logických úkolů. A když už je to ten odznáčkový sraz, tak samozřejmě budete mít příležitost získat i nějaký ten nový odznáček. Půjdeme po zpevněných cestách, takže se srazu mohou samozřejmě zúčastnit i děti. Protože se jedná o turistickou trasu, tak kočárky po předchozích zkušenostech úplně nedoporučujeme, ale je to samozřejmě na uvážení každého rodiče.

Program - trasa výletu

Procházka má asi 7,1 km a vede po zpevněných turistických cestách. Podíváme se na krásná místa v okolí Brandýsa nad Orlicí.

 • Čertova lávka přemosťuje Čertovu rokli. Vede přes ní zelená turistická značka a naučná stezka. K lávce se váže dokonce i pověst.
 • Zřícenina hradu Orlík, který pochází zřejmě ze 14. století. Jsou z něj dobře viditelné základy budov po obvodu. Hrad býval oddělen od luk širokým příkopem. Další příkop chránil malé předhradí. Zbytky obou příkopů se dochovaly dodnes.
 • Socha „Ti před námi“
 • Pomník J. A. Komenského z roku 1865 je vzpomínkou na pobyt Komenského v Brandýse nad Orlicí. V době pobělohorské (1622–25) se tu skrýval jako host Karla Staršího ze Žerotína. Za pobytu zde napsal Labyrint světa a ráj srdce.
 • Přírodní bludiště inspirované dílem Jana Amose Komenského „Labyrint světa a ráj srdce“. Bludiště je tvořeno habry, které jsou vysázeny ve tvaru poledníků a rovnoběžek. Najít tak cestu do středu Země a zpět není jednoduché. Průměrná doba bloudění se pohybuje okolo 20 minut.
 • Zřícenina hradu Brandýs, který postavili ve 13. století. Svého času v době stavovského povstání v letech 1622–1625, byl útočištěm J. A. Komenského. Dodnes se z hradu dochovaly základové zdi na předhradí, příkopy, části hradeb, torzo věže a rozsáhlé sklepy hradního paláce.
 • Vyhlídka na Orlické Podhůří
 • Plnění odznáčků, řešení rébusů a hádanek, diskuze, hry, zábava
 • Oběd v restauraci
 • Seznámení se s ostatními hráči a čtenáři portálu

Doprava

Sraz v 8:00 na Hlavním nádraží v Praze. Vlak odjíždí v 8:24, buďte tedy prosím dochvilní. Cesta do Brandýsa nad Orlicí trvá asi 2 hodiny.

Pro zájemce je možnost hromadné slevy na skupinovou jízdenku z Prahy. Zájem o skupinovou jízdenku prosím uveďte v komentáři. Skupinovou jízdenku bude možná potřeba zakoupit předem, proto budeme po 27. dubnu brát váš zájem o hromadnou jízdenku za závazný.

Sraz s ostatními je v 10:30 na nádraží v Brandýse nad Orlicí.

Návrat do Prahy je plánován v 17:41 (19:07 v Praze) nebo v 18:25 (20:04 v Praze).

Náklady

 • asi 400 Kč – předpokládaná cena vlakové jízdenky na osobu (pro skupinovou zpáteční jízdenku z Prahy)

Nezapomeňte si peníze na zakoupení oběda.

Poznámky

Sraz bude venkovní, uzpůsobte tomu, prosím, své oblečení. Půjdeme většinou po asfaltu či zpevněných cestách. Počítejte preventivně i s možností deště.

Odpoledne si dáme oběd v restauraci, přesto si sebou raději přibalte nějakou svačinku a hlavně pití.

Pokud jste s námi nebyli na předchozích odznáčkových srazech a zajímalo by Vás, jak takový sraz probíhá, můžete si přečíst reportáže a zážitky ze starších výletů:

Přihláška

Prosíme všechny zájemce o potvrzení účasti co nejdříve. Přihlašování probíhá zde v kalendáři a stačí pouhé jedno kliknutí na tlačítko „Potvrdit účast“ v sekci níže.

Účastníci17

Potvrzení účasti je možné až po přihlášení.

Komentáře6
admirál flotily Chak.
Chak. - so 17. února 2018 - 20:44

Na skupinovou jízdenku prosím počítej dvě osoby. Díky.

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - st 21. února 2018 - 02:49
Já využiji taky té skupinovky :-)
Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
admirál flotily sarao
sarao - út 24. dubna 2018 - 19:49

Já a manželka také využijeme té skupinovky.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 30. dubna 2018 - 12:22

Je sice po 27., ale snad to nebude takový problém ještě "dopřihlásit" svoji drahou polovičku.. O:)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál flotily Iconer
Iconer - st 23. května 2018 - 11:19

Já skupinovou nevyužiju

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál Hypospray
Hypospray - so 26. května 2018 - 07:04

Čauky, hodláme s Karolínkou dorazit včas, snad skupinovou jízdenku stihneme. Těšíme se! :)

Komentovat je možné až po přihlášení.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG