Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kapitánův deník, Hvězdné datum 10.6.2006 – Zoo

út 13. června 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 11141x      komentáře: 5

Spolu Naše výprava začala jako již po několikáté chaotickým srazem několika členů u Pražské ZOO (hlavní vchod). Ale ne jen Zoo byla předmětem našeho setkání. :-) Heikoo se rozhodl nás poctít svou návštěvou a tak se valná většina měla tu čest s ním poprvé osobně setkat. Ale nejen on se u nás poprvé objevil, jako neklubák s námi šel poprvé i vám neznámý Fanda. Já ale doufám, že se nebude dlouho rozhoupávat a přidá se mezi nás...

Ne vždy je vše tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Sraz byl u hlavního vchodu, ale tam už se nedalo parkovat a tak naši opožděnou výpravu čekal výstup na horní parkoviště. Ovšem zrada, jak jinak. :-D Všichni, co již na nás čekali, přijeli z daleka. A tak součástí jejich výstroje byla i komplet výbava na víkend, se kterou neradno se courat po zoo. A tak jim nezbylo nic jiného než opět vystoupat nahoru a zbavit se svých břemen.

SemaforPo počátečních problémech jsme konečně byli kompletní a mohli jsme se vydat k turniketům u hlavního vchodu směr “živočišné“ dobrodružství. :-) První, na co jsme po několika debatách, kterým směrem se vydat, narazili, byli papoušci různého druhu, kterým by i semafor mohl závidět. Za nimi následovaly sovy, stále jsme hledali i Hedviku, ale bezúspěšně (asi zrovna točila).Lanovka :-) Prolezli jsme kdejakou klec, ve které jsme si připadali jako doma. :-) Jukli jsme z dálky i na obří sloní pozadí a jednoho vyloženě depresivního jedince. A pak to přišlo… Výstup nebo výjezd lanovkou???? Většina z vás jistě ví, jak lanovka v pražské zoo vypadá… Pro ty, kteří nevědí, malé přiblížení v podobě foto…

stydlin No jistě jste všichni statečné povahy, ale to se nedalo říct o nás všech přítomných… Já místy bledá a zelená, kupodivu jsem této barvy nebyla sama, dodávala jsem si odvahy pohledem na rodiče s dětmi na klíně s naprosto bezstarostným výrazem ve tváři. A tak jsem si řekla, proč to nezkusit. (Malé vysvětlení: bojím se totiž výšek, nebo ne ani tak výšek jako chatrné - žádné - půdy pod nohama.) Vystup byl ovšem fenomenální :-) a naprosto vysilující.na zdraví Hned nahoře si většina musela dát drink na posilněnou v podobě jahodového koktejlu. Mňam. A bylo to tu zas… Opět naše velké rozhodování, kterým směrem se vydat. (Všimli jste si, jak nám lidem kolikrát komplikuje život právě ta možnost toho výběru? :-) No rozhodně je to časově velice náročné.

Opičky IndonezieA tak jsme se nakonec vydali směr Indonéská džungle, kde nás nejprve čekala ukrutná fronta, která jak jsme po krátkém průzkumu zjistili naštěstí rychle utíkala. Musím říci, že uvnitř je to velice krásné a mé nejsilnější zážitky byly: déšť uvnitř pavilónu a létající kaloni v bezprostřední blízkosti. Když jsme se dostali ven, tak jsme s hrůzou zjistili, že se čas velice krátí a my musíme hodně přidat do kroku. Za 30 minut jsme měli být u kočkovitých šelem, kde bylo plánované představení.Kočička A tak jsme museli hejbnout kostrou, abychom to stihli. Sice jsme tam stihli být v čas, ale nějak už jsme nezvládli to představení. A tak jsme se zasekli ve vnitřním pavilonu a kochali se menšími kočičkami… Doufám, že všichni těmi čtyrnohými. :-)

konik Bylo něco po druhé hodině, většinu už mučil žaludek nedostatkem potravy, projevoval se silnými zvuky a tak jsme se vydali na lov. Když jsme přišli k hlavní „žrádelně“, zachvátila nás doslova panika, pač fronta, která se od ní linula, byla doslova omračující. A tak jsme si utáhli opasky u padajících kalhot a pokračovali dále přes domácí zvířátka. Jelikož se blížila 15. hodina a to byl čas, kdy se k nám měli připojit ještě dva členové, Klapka tak jsem si to šinula v té době už s ulovenýma hranolkama směr východ, abych je vyzvedla. Několik velmi hladových jedinců se rozhodlo mě následovat, jelikož košík hranolek vypadal velký i na mě. :-) Zbytek si to šinul k hornímu východu s kamerou a mikrofonem v ruce. (Co s tímto vybavením dělali, se dozvíte na FF).

Ovšem ne vše se obejde bez komplikací a tak i naše opětovné shledání se zbytkem neproběhlo úplně v pořádku. Tímto bych se ráda omluvila Bendimu za organizační problém, bohužel ne vždy se všichni shodneme… Já příště upeču něco dobrého za to čekání… Ale když už se nám konečně podařilo se hromadně sejít i s našimi hvězdnými vozy, tak jsme vyrazili směr Nový Vestec, kde jsme měli narazit na posledního člena klubu. Nutno podotknout, že setkání s ním bylo téměř historické, neb jsme ho neviděli osobně téměř rok. :-) Část si vystoupila o vesničku před a šla na 30 minut dlouhou procházku lesem. Bylo totiž opravu krásně. A druhá část týmu úspěšně dorazila na místo určení. Hurá, konečně jsme ho zase viděli, ale ne jen Darkknight byl nakonec předmětem naši cesty do těchto končin. (promiň, Darku :-D)

ŽraniceProsím všechny ty, kdo držíte dietu nebo něco podobného, aby vynechali tento odstavec, pač by se jim mohlo udělat značně nevolno. No, pro lidičky, co mají rádi papů, to byl ráj na zemi. A to, v co se to pak zvrhlo, bych vám labužníkům přála vidět. Létaly tam polévky, saláty, flákoty masa a nakonec i nejlepší dortíky, které jsem za poslední dobu jedla. A to se do nás náš hostitel pokoušel dostat ještě zmrzlinu… No jistě si dovedete představit, jak jsme po několika hodinovém jídelním marotonu vypadali. Kolo autě K malé skupince, co předtím šla na procházku lesem, se teď přidali další, aby ulevili trochu svému žaludku a vydali se jako předvoj na cestu zpátky. Ostatní naložili našeho hostitele i s kolem do auta a už jsme si ho vezli na jeho první výpravu za dobrodružstvím do naší chaloupky ve Veltrusech. Cestou jsme nezapomněli nalodit výsadek a jelo se.

Po příjezdu jsme se rozhodovali, co si ještě zajedeme do obchodu koupit na další den, když tu Borg AI zjistil, že si v restauraci nechal batoh… No znáte to. :-) A tak se s Darkknightem vydali ještě jednou na cestu. Neopomněli jsme je ovšem zaúkolovat dovážkou dortíků, pokud nějaké zbudou. A druhý výsadek jsme poslali i se seznamem nákupu směr Tesco. (Poznámka autora: „Také vás šokuje, jak si Tesco mohlo dovolit stáhnout z prodeje Coca Colu a veškerý její sortiment?“). Překvapivě se nám oba výsadky vrátily do půlnoci a my jsme se tentokrát znaveni výletem a napapanými bříšky rozhodli jít brzo spát.

PC centrumDruhý den byl budíček ohlášen nejpozději na 9:00 a tak se i stalo, do devíti byli všichni vzhůru a už se posilňovali na náročný den. Čekala nás totiž poslední možnost vše naposledy všichni pohromadě nazkoušet, nastříhat, dopřekládat a já nevím co všechno. Festival Fantazie se mílovými kroky blíží. Měli jsme štěstí a počasí nám k tomu našemu úsilí přálo. A tak i ti, co ke svému výkonu potřebovali v tu chvíli počítač, mohli s námi ostatními sedět venku pod slunečníkem a vystavovat alespoň nohy. Ostatní, co měli manuální práci, odložili své svršky… Nebojte ne všechny... :-D a vyhřívali se přímo na slunku. Den nám rychle ubíhal a tak nastal čas i na oběd a pak nás jako první opustil náš objevený Heikoo.Oběd Ostatní dál pilně nacvičovali a ti, co nenacvičovali, dělali nadšené publikum. Přiblížila se 17. hodina a s ní i odjezd. A najednou jsem tam opět zůstala sama, to ticho… :-) A prázdno…:-( Už se těším na pofestivalové grilovaní. :-)))

Budeme se těšit na osobní setkání s vámi a těm, kteří se nemohou zúčastnit FF, rádi prostřednictvím našeho portálu dění přiblížíme. První reportáž z FF bude 4. července.

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: út 13. června 2006
přečteno: 11141x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG