Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Podrobnosti o faceliftu Star Treku - uvnitř VIDEO

út 12. září 2006      autor: JemHadar      přečteno: 2946x      délka: 2 min      komentáře: 1

Enterprise NCC-1701 v DS9 epizoděStar Trek komunita v posledních dnech nežije ničím jiným než remasterovanou TOSkou – a v Česku i CzechTrekem. Fanoušky znepokojuje představa, že bude seriál novými efekty poškozen – budou úpravy ohleduplné, tak jako v režisérském střihu filmu Star Trek: The Motion Picture, anebo dojde k obludnosti podobné speciálním edicím Star Wars?

Aktualizováno: 12. 9. 2006 - 13:35!Odpovědi na nejčastěji kladené otázky najdete na oficiálních stránkách, pocházejí přímo od lidí, kteří na nové efekty dohlížejí. Tvůrci potvrdili, že pracují s nesestříhanými epizodami (k sestřihu dojde až později, aby se tam Američanům vešlo o sedm minut více reklam) a nesestříhané se také objeví v případném souborném vydání na DVD/HD-DVD/BR.

Všechny epizody budou remasterovány do vysokého rozlišení a dostanou nové efekty. Velikost úprav není u každého dílu stejná, jedná se o 15-70 záběrů na jeden příběh, což v důsledku znamená maximálně 90 vteřin.

Pracuje se na vesmírných lodích a krajinách, naproti tomu mimozemšťané a zbylé kulisy zůstanou téměř nedotčeny. Pokud tím nebude narušen příběh, bude z dílů odstraněna recyklace dříve použitých modelů a každá loď bude jiná. Nedojde ani ke změně délky epizod, každý nový efekt bude stejně dlouhý jako stávající.

Tvůrci se také usilovně snaží zachovat ducha původního seriálu, aby vás nové efekty netahaly za oči. „Dokonce i hvězdy jsme rozmístili tak, jak tomu bylo v původních efektech. Ke Star Treku přistupujeme jako k charakteristickému dílu své doby... vše tedy děláme tak, abychom vzdali hold tehdejšímu stylu produkce, kamery a střihu. Podle toho se řídíme, respektujeme rozhodnutí, která tehdy učinili režiséři a střihači.“

A nyní nám dovolte představit vám trailer na remasterovaný Star Trek, kde naživo ochutnáte připravované změny. Je na co se těšit...

Aktualizace: Kompilace všech prozatím dostupných videí o remasterované TOSce - děkujeme omimu!

Zdroj: Darkhorizons.com
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: út 12. září 2006
přečteno: 2946x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG