Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Silvestrovský deník

čt 4. ledna 2007      autor: Bonsaj      přečteno: 4850x      komentáře: 0

Hromadne 1. Naše cesta za silvestrovským dobrodružstvím začala již v pátek 29. prosince odpoledne. Třináct členů našeho klubu se připravovalo na transport do Plzně. Právě tam jsme totiž pobýt tři úžasné dny a oslavit příchod nového roku 2007. Transportní jednotky se rozdělily do několika vozů, které se postupně hustou mlhou vydaly směr Plzeň.

Rano 30.12.2006 Kolem 19. hodiny jsme konečně všichni dorazili na místo určení a zabydleli se. Na programu bylo seznamování nejmladšího účastníka, teda spíše účastnice - dvouměsíční Sarah - se zbytkem klubu. Řekla bych, že vše proběhlo nad očekávání dobře, a tak jsme si u bohaté večeře zvládli po delší době i popovídat. Proběhlo pár náčrtů věcí, které se musely probrat, jako třeba programová účast na Festivalu Fantazie a dalších conech.

Jedním z účastníků byl i projektor, tudíž několik z nás se rozhodlo promítnout si poslední díl Battlestar Galacticy na velké bílé zdi. :-D Pak Diggy odlákal několik lidiček do počítačové třídy na nějakou hru. (Bylo slyšet jen "tatatatata", tak Vám nevím, co to asi mohli hrát. :-) Zbytek chvíli koukal na Enterprise a debatil, ale nakonec jsme následovali malou Sáru a odpadli do spacáků.

Trekkies CS V sobotu ráno jsem s hrůzou zjistila, že těch několik lidiček u PC je stále na stejném místě a dokonce se k nim v 7 ráno přidal Pike, který právě dorazil. Byl pravděpodobně hned mezi dveřmi asimilován. Ani jsem nedoufala, že bychom je od toho odtrhli, ale kupodivu se nechali zlákat aspoň na snídani, že prý si dají pauzu. To by ani nebyli trekkies, aby si i k snídani nepustili nějaké to scífko.

A ejhle bylo zase poledne, čas na papů. (Ne, opravdu pořád nejíme, to se vám jenom zdá, vážně netuším proč šel Diggy s krosnou do krámu ;-)) Po obědě se odhodlala menší část vyvenčit s kočárkem a zbytek přemýšlel, čím vším obohatit nejen program na FF´07. Můžete se těšit například na pokračování maňáskového divadla. Tentokráte to vypadá na problémy s mechanickým pomerančem. :-). Ale z větší části jsme se věnovali hlavně CzechTREKu 2. Z připravovaného programu vám bohužel zatím neprozradíme nic, budeme vás ještě nějakou chvilku napínat, ale řekla bych, že i letos se máte na co těšit. Večer dorazil ještě opozdilec Urza, kterému se vydal naproti výsadek, aby protáhnul své transportní zařízení (nohy). Bohužel pro nás negamblery byl i Urza velkou posilou PifPaf týmu. A tak se tam i druhou noc honili s pistolkama na monitoru :-) Ale tentokráte už nevydrželi do rána.

Promitani BSG V silvestrovský den jsme si pospali a vstávali poměrně pozdě, takže jsme do sebe naházeli rychle snídani a frčeli do města ještě něco přikoupit na večer a zachránit návštěvou lékárny jedno nachlazení, které tam Omi tak úspěšně rozšiřoval. Původně však byla v plánu návštěva Eragona v kině. Bohužel kino v ten den nepromítalo. :-( Zbytek v čele s littleborgem natáčel novoroční projev, pač nás musel náš mluvka krátce po poledni opustit, takže měli co dohánět. Po návratu se udělal oběd a koukalo se chvíli na Krajní meze, někdo byl na PC a někdo si šel dát šlofíčka. Dámská část se odpoledne ujala připravování chlebíčků na večer a občas musela použít nějakého toho Spockova chvatu, aby do večera vůbec něco zbylo. Jelikož jsme klub téměř samých abstinentů, tak bohužel nebo bohudík žádné zvěrstvo z večera nečekejte. Část, kterou Omi ukecával již od neděle, koukala většinu večera na seriál Heroes, a zbytek seděl u PC. Tentokrát jsem se odvážila do té jámy lvové i já, ale z naprosto jiných důvodu než většina. U PC seděl i randící Lore, který vlastně téměř jako jediný měl jak se správně na Silvestra sluší vedle sebe i skleničku s něčím alkoholickým. Moooc mu to slušelo, byl správně společensky ukecaný. :-)

Silvestrovsky pripitek Nevěřili byste, jak moc může být zábavné poslouchat účastníky lanparty a nezúčastnit se. Od Omiho compu se dost často skomíravě ozívalo „Zabili Omiho, parchanti“, od Bendiho padala zase slova, která nebudu ani vypouštět z pusy, dodám jen, že jsem neměla ani tušení, že takové výrazy vůbec zná. Diggy byl podle kolaborace dalších 4, kteří se na něj domlouvali, asi velmi úspěšným hráčem. Už to vypadalo na soutěž "kdo zemře první v novém roce?" ale naštěstí jsme se nějakou dobu před půlnocí sesedli k připraveným skleničkám a zbytku chlebíčků. Nový rok se dostavil hned po jednom předčasném výbuchu šampaňského, po kterém už následovalo to správné odpálení zátky. Všichni jsme si připili a popřáli vše nej do nového roku. (Za sebe Vám ještě jednou všem přeji, aby byl tento začínající rok pro vás alespoň tak šťastný a úspěšný, jako byl rok 2006 pro mě).

Hromadna 2. Následovalo pouštění rachejtlí, kdy tři dobrovolníci odpalovali venku a zbytek se koukal na tu krásu z balkónu. Byla to nádhera až do doby, kdy jsme seshora viděli, jak jedna střela vyletěla špatným otvorem a následkem toho to nepřežil Diggyho rukáv. Vytvořila se v něm další díra pro ruku, která to naštěstí přežila jen s lehkým očouzením. Ohňostroje pomalu končily, a tak jsme se vrhli dovnitř na hromadné focení. Věřte, že fotit něco na samospoušť je docela sranda a mrzne vám u toho zadek, viz fotka v horní části. :-) Pak jsme si šli zavzpomínat prohlížením fotek z různých akcí. Co do počtu snímků a zajímavosti to vyhrál Omiho výlet na Nový Zeland. Bohužel více vám k tomu kvůli mateřským povinnostem neřeknu, bohužel jsem u toho už nebyla. :-( Snad přemluvíme Omiho, aby napsal nějakou reportáž o tomto tolik oblíbeným místě.

A bylo tu pondělní dopoledne. Tři lidičkové nás opustili hned ráno (kde vzali sílu vstávat, nevím) a zbytek se pomalu trousil ze spacáku. Proběhl úklid prokládaný sledováním Krajních mezí. A bylo tu odpoledne a odjezd. Omlouvám se pokud nějaká důležitá událost v tomto souhrnu chyběla, bohužel úděl matky je takový, že se často potýká s absencí při některých akcích.

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: čt 4. ledna 2007
přečteno: 4850x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Havlíčkovým Brodem do Budoucnosti a ještě dál  -  st 10. června 2020
Jaký byl poslední odznáčkový sraz?  -  út 9. června 2020
Odznáčkový výsadek za krásami Liberce ZRUŠEN  -  út 25. července 2017
Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Rodinné setkání  -  út 20. října 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
S Trekkies na horách [VIDEO]  -  so 3. března 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Vydařený Silvestr – do třetice všeho plzeňského  -  čt 22. ledna 2009
Reportáž ze srazu v Moravské Třebové  -  po 8. září 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část  -  čt 29. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG