Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Komiksy s Klingony a další plány vydavatelství

út 20. února 2007      autor: Darkknight      přečteno: 2343x      komentáře: 0

komix Vydavatelství IDW Publishing se noří do nostalgie éry kapitána Kirka v nových komiksech, jejichž děj pokrývá dny, kdy vztahy mezi Klingony a lidmi nebylo možno popsat jinak než slovy "ostré". V dubnu vyjde pětidílný komiks nazvaný Star Trek: Klingons - Blood Will Tell. Každé vydání bude zaměřeno na klingony a bude popisovat dějiny z klingonského úhlu pohledu. První číslo bude věnováno epizodě Errand of Mercy, a další díly se pak poperou s Troubles with Tribbles, A Private Little War, Day of the Dove a dokonce i se Star Trek VI: The Undiscovered Country.

IDW slibuje, že fanoušci se na své oblíbené klingonské epizody už nikdy nebudou dívat se stejnými pocity jako před přečtením komixu. "V Klingonech je toho víc, než je na první pohled patrné, a to jsme chtěli přenést do komiksu," říká Dan Taylor.

Komiksy, napsané Scootem a Davidem Tiptonovými, s ilustracemi z pera Davida Messiny, ukazují, jak se nový vlastník trekové licence IDW neohroženě noří do hlubin postav i ducha Star Treku. Podle Taylora se další komiks vydá za konec TOSky a bude doslova "její 4. sezónou". Poté by se mohli věnovat některým dalším mimozemšťanům z TOSky, například Orioncům nebo Romulanům, a věnovat jim stejnou pozornost jako Klingonům (ale tak v jednom či dvou číslech).

Kirkově éře se od IDW pozornosti dozajista ještě dostane, ovšem fanoušci ostatních verzí Star Treku si také přijdou na své. IDW už vydává sérii komiksů z prostředí The Next Generation (1. díl již vyšel, druhý vyjde v brzké době). Co se ostatních seriálů týče, pak Taylor oznámil serveru TrekMovie.com, že jeho nejoblíbenějším seriálem je Deep Space Nine a že doufá v jeho převedení na komiks. Také se zmínil o tom, že věnovat více pozornosti Enterprise taky nemusí být špatný nápad, protože tenhle seriál je jediný, který ještě nebyl zvěčněn v komiksové podobě. IDW také projednává možnosti komiksového zpracování jedenáctého filmu (IDW před nedávnem oznámilo vydání série prequelových komiksů k chystanému filmu Transformers. I když tyto možné projekty nejsou potvrzeny, zdá se, že IDW uvažuje v rovině různých dobrodružství ze světa Star Treku.

Zdroj: trekmovie.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: út 20. února 2007
přečteno: 2343x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG