Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pravda o "zániku" hry Star Trek: Neutral Zone

pá 5. října 2007      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 2438x      komentáře: 1

Star Trek: Neutral zone Toto je prohlášení tří členů zaniklé hry Star Trek: Neutral Zone, Sarena, Salivena a Vrenna, která zanikla díky vnitřním rozporům vedení hry, které vyvrcholily dne 9.9.2007. Tento článek má osvětlit pravý důvod ukončení hry NZ. Požádali jsme trekkies.cz, voyager.cz a kontinuum.cz o zveřejnění informativního prohlášení. V žádném případě to nemá spojitost s uvedenými servery nebo jejich vlastníky.

Jenom dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. U vesmíru si tím ovšem nejsem jistý.“ A. Einstein

Jako každá hra a každý tým, který hru vede, se potýká s problémy. Je to dané už našimi rozdílnými povahami, které většinou zaručí jiný názor od každého jedince. Tato skutečnost se projevovala po celou dobu NZ-tka od jejího spuštění, ale takovým způsobem, že se každý byl schopný domluvit na nějakém rozumném kompromisu ku prospěchu hry a hráčů. Toto platilo až do nedávné doby, kdy se hlavní admin a programátor (který vlastně vytvořil jen pár skriptů a nové přihlašování) Marshall z čistě jeho osobních důvodů snažil prosadit do pozice hlavního admina Mishu, jež na NZ byla jako herní admin.

Na naše dotazy (Saren a Saliven…S+S), jaký je důvod k tomu, aby tento admin byl přijat do skupiny hlavních adminů, jsme nedostali žádnou rozumnou odpověď. Jen tvrzení „že to tak chce“. Proti Marshallovu návrhu zařadit Mishu do hlavních adminů se S+S tvrdě postavili a třetí hlavní admin Johny Walker se zdržel jakýchkoliv projevů na toto téma, aby neprotěžil žádnou stranu, jak bylo vždy jeho dobrým úmyslem. Admin Suvek se již delší dobu nezapojoval do rozhodnutí, takže se k tomuto nevyjádřil.

Zlom nastal v druhém prázdninovém měsíci srpnu, kdy se admin Marshall odmítl smířit s tím, že pokud nedodá praktické a logické důvody, proč by měla být admin Misha přijata do vedení hry, tak se tak nestane. „Rozebral“ situaci s následnými osobami: Minowara, Johny Walker a Misha. Tyto osoby hrály v postavení hry NZ klíčovou roli až na admina Mishu. Admin Marshall sepsal novou koncepci pro NZ, kde tuto koncepci upravili do takové podoby, aby admin Misha byla přijata do vedení hry. Jeho koncepce se nesetkala s takovým odporem, jak očekával, ale naopak - proti koncepci jsme neměli (S+S) téměř žádné výhrady, ale stále jsme trvali na tom, že není důvod umístit admina Mishu na pozici hlavní admin.

Nová koncepce byla postavena na základě 5-ti hlavních adminů, aby v případě rozkolu nebyla patová situace a vždy byl zajištěn nějaký výsledek. Po této informaci vyvstala otázka: „Když bude admin Misha přijata do týmu hlavních adminů, jak se koncepce, která je nastavená pro 5 lidí, vyrovná s přítomnosti 6-ti hlavních adminů?“. Toto mělo být vyřešeno vyloučením jednoho admina ze současného hlavního týmu. Na vyloučení jednoho ze stávajícího týmu se dohodli dva hlavní admini s adminem Mishou a Minowarou, aniž by měli postavení nebo práva zasahovat do hry. Nicméně jelikož se dali dohromady s dvěma členy hlavního týmu, tak měli jasno - toto je jediná možnost a budoucnost pro hru NZ.

Celý článek si máte možnost přečíst na www.voyager.cz

Zdroj: www.voyager.cz
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: pá 5. října 2007
přečteno: 2438x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG