Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Svářeč z teaser traileru Star Treku promluvil

st 23. ledna 2008      autor: Darkknight      přečteno: 3326x      komentáře: 1

Anthony Vitale Teaser trailer na chystaný film Star Trek nám v prvním záběru nepoodhaluje vesmírnou loď Enterprise, ale upocenou tvář tvrdě pracujícího svářeče... a jak vyšlo najevo, herec vůbec nepřehrával! Trek Movie Report si pohovořil s oním hercem a dozvěděl se, jaké to je natáčet první scénu teaseru.

Anthony Vitale minulý podzim, stejně jako každý druhý herec v LA, vyrazil do Paramountu na casting pro nový sci-fi film Corporate Hedquarters. Vitale neměl ani páru o tom, že je to ve skutečnosti chystaný Star Trek JJ Abramse. Když přečetl prvních pár řádek, asistentka režiséra April Websterová si jej vzala stranou a položila mu osudnou otázku: "A svářet umíš?" To ještě nevěděla, že Vitale se dal na hereckou kariéru před pouhými třemi lety a že předtím pracoval jako loďař a svářeč. Netřeba dodávat, že zakrátko byl na place paramountských studií (Stage 25) a chystal se natočit své první záběry.

Anthony Vitale "Úplně první scéna hlavního natáčení teaseru byl detail na mou tvář pod svářečskými brýlemi," vypráví Vitale. "Na sváření mi dali skutečný kus oceli. A taky svářečku... Stál jsem vlastně na betonu, za mnou bylo pár speciálních efektů, ale jiskry před mým obličejem jsou skutečné, ty byly opravdu ze sváření." Ale i když Vitale opravdu svářel, stejně bylo na scéně mnoho filmové magie. "Půlka scény byla tvořená zelenými stěnami a podlahou. Tak půl na půl, půlka byla skutečná a druhá zelená. A loď samotná tam nebyla, jen několik sloupů natřených v barvě NCC-1701. Asi to tam měli pro grafiky a animátory, aby se měli od čeho odpíchnout," doplnil Vitale.

Teasery většinou točí asistenti režiséra, ale Vitale brzy zjisti,l že má co do činění s hlavním hrdinou režisérského křesla: "JJ přišel a mou scénu natočil, a pak už to převzal jeho první asistent Tommy Gormley. Takže jsem měl jedinečnou příležitost pracovat přímo s JJ Abramsem. Je to velmi, velmi příjemný člověk, stojí nohama pevně na zemi. A upřímně řečeno jsem mu dost záviděl jeho úspěchy. Pracovat přímo s ním - ta scéna byla sice krátká, je to jen teaser, ale byl jsem z toho opravdu hrozně nadšený. Ani to neumím vystihnout jak moc." Vitale zatím netuší, jestli budou scény z teaseru i ve finální podobě filmu. Nicméně naznačil, že slyšel o svém chystaném návratu i do natáčení samotného filmu (ale v jiné roli).

V současnosti má Vitale šanci slušnou. Jako mnoho herců také nevěděl, jestli jeho přínos skončí na podlaze střižny, takže jako mnoho trekkies i on si zaplatil lístek na Cloverfield (Monstrum), aby aspoň viděl, zda se mu ruce střihače vyhnuly. "Utajení je opravdu obrovské, vůbec jsem nevěděl, kolik z natočeného materiálu vlastně v teaseru použijí. Ale když jsem to viděl... když jsem viděl svůj obličej na velkém plátně s opravdu věrným zbytkem teaseru... byl jsem nadšený," uzavřel Vitale.

Zdroj: trekmovie.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: st 23. ledna 2008
přečteno: 3326x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG