Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Expedice Moravská Třebová – Tatranský čaj, kufr a spousta zábavy

čt 21. února 2008      autor: Bedraz      přečteno: 9470x      komentáře: 0

Máme koně rádi Bylo nebylo... Za sedmero horami, sedmero řekami a sedmero cestami leží malebné městečko Moravská Třebová. Město pohostinných pánů a vládců obrovského domu a nedaleké stáje se dvěma oři. Všichni zde žijí v míru a harmonii. Tu náhle se z dvěstě kilometrů vzdálené Prahy přiřítí několik aut a... vyskáčí z nich trekkies! A únorový sraz klubu může začít...

Je to již tradice, že naše srazy probíhají v několika fázích.
Fáze 1 - naťuknutí místa a datumu již na předchozím srazu.
Fáze 2 - přesunutí data dohodnutého ve fázi 1 na jiný termín, který se všem hodí více.
Fáze 3 (prolínající se již fázemi 1+2) - veledůležité(!) dohodnutí a schválení jídelníčku.
Fáze 4 - podružné záležitosti, např. doprava, co si vzít s sebou a program.

Nejinak tomu bylo i u únorového srazu v Moravské Třebové, kam jsme se po letní Expedici Cochrane vypravili podruhé. Termín jsme o týden posunuli, na jídelníček jsem konečně protlačila své špagety po studentsku a domlouvání obsazení aut kombinací e-mailů, ICQ a SMS opět nezklamalo svou přehledností. ;-)

Pohostinná Moravská Třebová Hodina H udeřila v pátek mezi druhým a třetím kolem prezidentského hlasování. Vystartovala jsem s krosnou obsahující mou sibiřskou výbavu na Hlavní nádraží, kam dojel Pike, a společně jsme našlápli k Bendimu, poháněni mrazivým počasím. (V předpovědích dokonce nevídaných -5 až -8 °C po celý den!) U auta jsme se střetli s jeho majitelem, který nám poskytl klíčky, ale sám si šel zabalit věci. Naložili jsme sebe i krosny do auta s upozorněním, že prý budeme zavazadlový prostor ještě přeskládávat. Inu, nevěřili jsme. Jedeme jen na víkend, byť zimní. Za 15 minut se vynořil Bendi s obřím červeným kufrem na kolečkách a igelitkou v ruce. Igelitka obsahovala nepromokavé boty a kufr dva páry ponožek, něco prádla, spacák miniaturních rozměrů a hodně volného prostoru. Pochopili jsme, že majitel auta má vždy pravdu a má-li rád svůj příruční kufřík, musí se naše batohy uskrovnit.

Bendi a milované Zavazadlo Po úspěšném dovření kufru auta, zapojení GPS do nabíječky a zadání směru Moravská Třebová se vyrazilo. Během hovoru jsme naťukli zrádnosti GPS navigace a nezastupitenost selského rozumu. V praxi jsme to dokázali hned po vyzvednutí Omiho v Poděbradech. V družném hovoru poklidně svištíme dálnicí na Hradec, když tu náhle na sto metrech zastavíme na nulu. V zadní řadě nám trochu zatrnulo v očekávání, kdo se nám podívá do kufru (obou kufrů...) a zda nezačneme náhodou i couvat. A v tu chvíli pohlédneme na navigaci, kde bod zobrazující naši polohu opustil silnici a volně stál v polích a lukách. Staré mapy, to je prevít, ten vám zmate navigaci! Poté se však jízda stala záležitostí vskutku stratrekovskou – jako v raketoplánu jsme se na mapě ladně vznášeli nad poli a lesy a s přehledem ignorovali instrukce, snažící se nás dovést na nejbližší nadjezd.

Kousek před Hradcem Králové vznesl Omi dotaz, zda nezastavíme na večeři. A jestli by to prý náhodou nemohlo být v Tescu, aby si koupil DVD Epizody III. Inu, mohlo :-) Omiho tyto starwarsácké choutky nepřešly ani přes víkend a na zpáteční cestě navrhl zastávku u nákupního centra s Datartem kvůli boxu s Epizodami IV-VI. A tak se pozná trekkie! ;-)

Čištění zubů za časů mrazu Po příjezdu do Třebové na sebe osádka auta uvykla natolik, že zabrala společně i nabídnutý pokoj. Lůžkovou kapacitu navýšila nafukovací matrace, což zase snížilo kapacitu otevírání dveří. Výsledek? Při vstupu se člověk přetlačoval s matrací, na pomoc si vzal stěnu, opřel se a rozsvítil nechtěně hlavní lustr. Budiž světlo... kdykoliv! :-D (Dokonce i tehdy, když do pokoje vstupoval Bendi vybaven na noční provoz čelovkou – tomu se říká outdoor!) Na stráži stal přede dveřmi Bendiho kufr, který měl velký ohlas i u ostatních účastníků - podtržený tím, že v umělém osvětlení poněkud zrůžověl...

Milovaná kuchyňská posezení Zasedli jsme tradičně v kuchyni (nejen kvůli jídlu) a začali probírat všechno možné – od výsledků ankety na portále (nebojte, dozvíte se) přes rozpočtové kapitoly klubu až po CzechTREK 3. (To se nedozvíte, tam musíte přijít sami.) Monitoroval se též postup poslední posádky – Loreho a Littla, kteří vyjeli z Prahy až po půlnoci. S postupujícím časem slábla vůle nenačít nádherný dort, který nám připravila hostitelka, Darkova maminka. Statečně přežil do soboty – ale zamýšlené snídaně se nedočkal. :-) Po příjezdu a uvítání posledních dvou klubáků se společnost po třetí ranní uchýlila do spacáků. Usínalo se blaženě s představou krásného víkendu před námi.

Takhle nakupují Trekkies Ráno mě okouzlil pohled na mrazem pokreslená okna a lehký sněhový poprašek venku. Zevnitř se vždycky dobře kouká :-)) Prvním bodem dne bylo jídlo – a to hned dvakrát. Snídaně a následná výprava do obchodu na zásoby na oběd, večeři i svačinky. Navzdory zimě se nezapomnělo ani na nanukáče. Někteří přišli na originální způsob, jak nést nákupní tašku prázdnou, a jiní vypilovali k dokonalosti, jak ji nést plnou. Překonali s ní i více než metrový schod/zídku, byť místo gymnastiky stačilo vzít za kliku blízkých vrátek a vystoupat pár schodů. ;-) A takhle se nasazují parohy... ;-) Prosluněnou procházku městem uzavřelo krátké zastavení u neobvykle vyzdobeného auta. Nevěděli jsme, jak originálně se dají nasazovat parohy. Příprava oběda sloužila i k „brainstormingové“ diskuzi na řadu témat. Byť slovy klasika „nesmíme ani naznačovat“, snad se nic nestane, když prozradím, že polokulaté výročí slaví letos animovaný Star Trek a že Akademie Hvězdné flotily si zřídí v květnu pobočku v jednom posázavském tábořišti.

Hřebelcování ala Kirk Po namáhání mozků (a žaludků) následovala výprava do stájí a příprava koní na vycházko-vyjížďku. Výkon to byl úctyhodný pro všechny – tři hodinky na čerstvém mrazivém vzduchu, přičemž v sedlech se postupně vystřídali všichni. Ti šťastnější ve chvílích, kdy cesta prudčeji stoupala. :-) Pro mě byl tento odpolední výšlap důkazem, že zima stále existuje – v tom dobrém slova smyslu. S aspoň náznakem sněhu, mrazem a jiskřivým sluncem.

Tatranský čaj - zahřeje a potěší! :-) Po vycházce se logicky dostavilo vyhládnutí. Místo akce: kuchyň. Akce: likvidace všech svačinkových lahůdek (včetně skvělých jablečných dezertů paní hostitelky) a popíjení litrů horkého čaje. Někteří se jali zimu zahánět i přiléváním úžasného Tatranského čaje. Lepší než rum na rozehřátí i dobrou náladu! Takto posilněni jsme se mohli vrhnout na plánování CzechTREKu a jiných překvapení, přičemž se na papír dostaly první závazky a deadline. Omi si na to bezesporu pořídil nový poznámkový sešit. ;-) Jak se dělá CzechTREK Z práce nás nevytrhl ani Galaxy Quest v televizi, a to už je co říct! Témata se místy poněkud oddálila od těch startrekovsko-organizačních, ale v rámci zachování dobré pověsti klubu o nich pomlčím. Kupodivu i namáháním mozkových závitů vyhládne, takže jsme se vrhli na přípravu večeře - chleba obalovaný ve vajíčku. Trávení však definitivně dokonalo to, co začala procházka na čerstvém vzduchu. Již po půlnoci jsme všichni hrdinně odpadli do spacáků.

Příprava nahrávání podcastu... jedna, dva, tři Na nedělní ráno nám Little vyhrožoval předpovědí -11 °C. To se naštěstí nesplnilo, přesto jsme z domu nos ani nevytáhli. Snídani a celé dopoledne jsme věnovali vášnivé diskuzi nad novou podobou podcastu a přesunutím premiéry nového Star Trek filmu. Myslím, že obojí bude v podcastu patrné, protože jsme ho vzápětí natočili. Nahrávalo se v poněkud chladnější pracovně, všichni zahrabání v teplých dekách a s Tatranským čajem k dispozici. :-) Několik verzí prošlo náročným výběrovým řízením a „the very best“ je právě online. Podcast se však bude dále vyvíjet, nebojte.

Co dodat závěrem? Kupu rizota a nanukáče! Snad si nemyslíte, že by náš sraz skončil něčím jiným než jídlem? :-D To tedy ne! Poděkovali jsme hostitelům, zahladili co nejlépe stopy našeho pobytu a vyrazili zpět do „reality“. Ale na další pohádku Moravské Třebové se už moc těšíme!

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 21. února 2008
přečteno: 9470x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Havlíčkovým Brodem do Budoucnosti a ještě dál  -  st 10. června 2020
Jaký byl poslední odznáčkový sraz?  -  út 9. června 2020
Odznáčkový výsadek za krásami Liberce ZRUŠEN  -  út 25. července 2017
Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Rodinné setkání  -  út 20. října 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
S Trekkies na horách [VIDEO]  -  so 3. března 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Vydařený Silvestr – do třetice všeho plzeňského  -  čt 22. ledna 2009
Reportáž ze srazu v Moravské Třebové  -  po 8. září 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část  -  čt 29. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG