Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Německo hlásí: Co pustil Abrams novinářům v Kolíně?

pá 16. ledna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 3501x      komentáře: 3

Německá Cinema: Star Trek comebackem rokuNěmecká Cinema mě hned na letišti praštila do očí svou ryze startrekovskou obálkou. Mladý pan Spock pohledem přímo vyzýval ke koupi - a kupodivu byly uvnitř čísla i některé fascinující informace! (A některé nefascinující, dobře známé fotografie.) Kdo se nechal spoilerovat podrobným rozborem traileru, nechť čte dále. Kdo si nechce "zkazit" zábavu předem, však může nakouknout také - zas tak šokující to nebude, ale o tohle by se fanoušek neměl ochudit. :-)

Příběh začíná na straně 67 (safra, sekli se o dvacet stran!) a převážně předkládá to, co již víme - kdo psal scénář, kdo to točí, který herec se nejhůře hledal, jaké nosí Abrams ponožky... ehm, prostě abeceda každého trekkie současnosti.

Ovšem dva odstavečky warpují do zcela jiné oblasti. Zde se dozvídáme, copak to Abrams vlastně ukazoval v 20minutovém sestřihu, s kterým s velkými ovacemi objížděl novinářsko-odbornou Evropu. Včetně německého Kolína. A rázem víme, proč někteří viděli v traileru mnohem více než my. :-)

Utrpení mladého Kirka a hvězdná chvíle Kirka staršího

Návštěva baru 23. století se kupodivu neobejde bez popíjení Budweisera (amerického:-) ) a bez balení čokoládových krásek. Posilněný Kirk mladší se právě pokouší o sličnou Uhuru, která však má asi více nápadníků - bitka s kadety Flotily je nevyhnutelná. S krvavým nosem se pak Kirk od soucítícího důstojníka dozvídá: "Tvůj otec byl na 12 minut kapitánem hvězdné lodě. Zachránil během nich 800 životů, včetně tvé matky a tvého. Vyzývám tě, abys tohle překonal."

Amanda na palubě a Scotty vynálezcem?

Příležitost má mladý rebel vzápětí - McCoy ho pašuje na palubu Enterprise, která se však řítí do romulanské pasti. Na palubě se Kirk setkává s ne příliš přátelským Spockem a jeho lidskou matkou. A teprve se představuje padouch Nero, plánující napadnout Vulkán, což mu překazí právě Kirk a nějaký inženýr jménem Scott. Přitom se mimochodem dozvíme, že právě tenhle Scott(y) je vynálezcem přenosového paprsku! A následuje setkání generací - starý Spock Kirkovi přeje "žij dlouho a blaze"...

Comeback roku: Star Trek

Také se nestačíte divit? A smát se? Myslím, že pokud bude film jen z poloviny tak zábavný, jako jsou všechny zvěsti okolo, bude to opravdu "comeback roku". Právě takto pokřtila redakce německé Cinemy tento několik měsíců vzdálený snímek. Co chtít víc? Snad jen, aby se takhle o filmu psalo i v českých krajích.

Zdroj: Cinema
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 16. ledna 2009
přečteno: 3501x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG