Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek očima nefanouška - jak ho vidí?

so 23. května 2009      autor: Bedraz      přečteno: 2687x      komentáře: 8

logo Abramsova Star Treku Věřím, že většina z vás pilně přesvědčuje své přátele, kolegy či rodinu, aby šli na nový Star Trek. Poté můžete zjistit zcela nečekané pohledy na tento film. Nabídnu vám jeden (se svolením ´majitele´) a doufám, že se v komentářích dozvíme i o dalších názorech "Star Trekem nepolíbeného" okolí! Je to přímo fascinující...

Moje kolegyně nesleduje sci-fi - jedinou výjimkou je čas od času epizodka seriálu Červený trpaslík. Tady musel snímek opravdu dokázat, zda obstojí bez jakékoliv znalosti tématu. A jak to dopadlo?

Celý film se řítí velkou rychlostí - prostě si vůbec neodpočinete a musíte pořád dávat pozor. (Ne jako relaxační sledování Červeného trpaslíka). Ale není to nijak těžké, protože jste vlastně pořád napjatí, jestli hlavní hrdinové přežijí. Obzvláště nahnuté to má Spock v závěru filmu, kdy se člověk úplně bojí hollywoodské šablony. Jeden hlavní hrdina umírá a jeho dívku získává ten druhý (Kirk), dříve odmítnutý...

Pak jsou tady rovněž děsivé příšery na ledové planetě a vůbec ti holohlaví potetovaní Romulané. Stále nevíte, co mají za lubem a koho ještě pošlou do hrobu. Ovšem končí to happy-endem a člověk si může konečně vydechnout. Nebude z něj sice obratem Star Trek fanoušek, ale věnoval dvě hoďky opravdu napínavému a efektnímu filmu...

Můžeme si přát víc? Myslím, že ne. Pokud příběh funguje pro nefanoušky takto, je to báječná zpráva. Nás ani nepadne bát se při sledování o Spockův či Kirkův život, či se nadmíru děsit Romulanů, ale při sledování snímku z jiného žánru přesně tohle čekáme - napětí a nejistotu do konce. ;-) A jak to vidí vaše okolí?

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: so 23. května 2009
přečteno: 2687x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG