Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vlastní krví - napínavý výlet na Deep Space Nine

pá 28. srpna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 1944x      komentáře: 4

Česká obálka knihy Vlastní krví Ano, mám s recenzí knihy Vlastní krví od K. W. Jetera mírné zpoždění. Na pultech už se skví jiný pohled do světa stanice Deep Space Nine, Padlí hrdinové. Ale pokud si chcete užít posádku DS9 v méně krvavém dobrodružství, je Vlastní krví překvapivě dobrá (a nekrvavá:-) ) volba. A fanoušci Kiry Nerys či doktora Bashira mohou připsat hned pár bodíků navíc - obálka knihy napovídá, čí příběh se bude vyprávět...

Bajor v době okupace Cardassiany. Bída, utrpení, nucené práce - a partyzánský odboj statečných vlastenců, někdy ještě málem dětí. Jedním z nich je i mladá bojovnice Kira Nerys, která z jedné akce vyvázne jen vlásek - a s pomocí jednoho charismatického bajoranského vlastence.

Deep Space Nine krátce po objevení červí díry. Kira Nerys se dožila ukončení okupace Bajoru a svou službou na veledůležité vesmírné stanici přispívá k obnově Bajoru. Ne všichni její bývalí spolubojovníci však pochopili, že čas bojů skončil a nastává čas diplomacie... A navíc jsou tady stále Cardassiané, kteří právě přišli na báječný nápad vybudovat svou vlastní předsunutou stanici v Gama kvadrantu a vznést nárok na vstup do červí díry z druhé strany.

Kniha Vlastní krví je tenký paperback, který čtenář na první pohled zařadí někam do číslovaných řad Nové generace. To může poněkud odradit. Ovšem to je chyba - tento příběh hraje i na malém prostoru úplně jinou ligu, a to vskutku ligu románovou. Stihne dobře charakterizovat postavy, rozjet napínavé dobrodružství (přitom nijak komplikované) a přesně popíše, jak postupně dochází ke sžívání posádky Deep Space Nine.

Přiznám se, že jsem si knihu pořídila jako "z nouze ctnost". Za nejočekávanější knihu po květnu považuji přepis filmového Star Treku, kde jsme stále odkázáni na nepovzbudivé "již brzy". Vlastní krví ovšem předčilo má očekávání o pár tříd - a proto příběh vřele doporučuji i dalším fanouškům. Tenhle výlet na Deep Space Nine se vyplatí.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 28. srpna 2009
přečteno: 1944x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG