Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Leonard Nimoy je připravený odejít do hereckého důchodu

út 23. března 2010      autor: little borg      přečteno: 2480x      komentáře: 1

Leonard Nimoy jako Wiliam Bell (seriál Fringe) Už jsme od Leonarda Nimoye slyšeli, že chce letos skončit s ježděním po conech. A nyní přichází další zpráva, že by rád odešel do hereckého důchodu. Nutno přiznat, že důvody k tomu má a jsou pochopitelné. Ve svých 79 letech už se chce zkrátka věnovat své rodině naplno bez toho, aby se musel kvůli natáčení budit brzy ráno...

Leonard Nimoy velmi poutavě spojil starou Star Trek éru s tou novou, když se zřejmě naposledy vtělil do své dnes už ikonické role Vulkánce Spocka. A zdá se, že poslední rolí bude hostování v televizním seriálu Fringe, ve kterém se objeví na konci aktuální sezóny.

Už toho bylo dost...

Leonard Nimoy se letos objeví na mnoha conech, zmiňme velký Star Trek con v Las Vegas v srpnu. Dále to je Emerald City Comic Con v Seattlu, dubnové Calgary Entertainment Expo. Zavítá na Vulcan v kanadské Albertě. A co návrat do role Spocka v nějakém dalším startrekovém filmu?

Nemyslím si, že se to stane. Jsem pohodlný. Nejsem rád, ani smutný. Cítím to jako bych měl za sebou velkou jízdu s touhle postavou... začali jsme dělat na pilotu Star Treku v roce 1964. Byl jsem spojený se Star Trekem 44, 45 let. Byla to pro mě pozoruhodná cesta a lidé kolem se stali velkou rodinou. Odvedli jsme kus zajímavé práce, proto jsem spokojený.

Jak už víme, Leonard Nimoy se vrátí do role Williama Bella v Abrams/Orci/Kurtzman seriálu Fringe (Hranice nemožného). Nimoy se objeví ve třech či čtyřech epizodách na konci aktuální sezóny. A zdá se, že to bude jeho poslední herecká role.

"Opravdu v to doufám," řekl se smíchem. "Dělám to už dost dlouho, doufám v to. Mám toho za sebou hodně a nemám už žádné nenaplněné sny či ambice."

To ale také znamená, že cameo v sérii The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) se nekoná. Ovšem po více než šedesátileté herecké kariéře se asi nikdo nediví... Leonarde, díky za Tvé herectví!

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: út 23. března 2010
přečteno: 2480x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG