Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Komiksová pokračování Star Trek filmů

ne 18. dubna 2010      autor: omi      přečteno: 6330x      komentáře: 1

Star Trek: Convergence Po uvedení nového filmu vyšlo několik komiksů, které doplňují jeho příběh a zachycují scény, které musely být z dvouhodinového filmu vystřiženy. Někteří fanoušci jsou nadšeni, někteří pak komiksy zatracují, jelikož film by měl být pochopitelný sám o sobě. Ovšem rozšiřování filmového příběhu komiksy a knihami ve Star Trek vesmíru není nijak neobvyklé. Dělo se tak už od původního seriálu. Podívejme se na některé příklady...

Komiksy jsou oblíbené a Star Trek vesmír samozřejmě není žádnou vyjímkou. Však je také vydávalo nejedno nakladatelství. Můžeme nalézt komiksy od Marvelu, Wildstorm/DC Comics, Titan Books, Malibu Comics, Gold Key/Western Comics, nebo IDW, které vydává nové komiksy, včetně těch vázajících se k novému filmu. Nedávno vyšla také sbírka přes 500 komixů z let 1967 - 2002 od všech vydavatelství, která Star Trek komiksy vydávala. Ovšem objednat se dají pouze do USA.

Star Trek Countdown #3 Star Trek (2009) komiks - obálka Star Trek: Nero - obálka Spock Reflections - komiksová titulka

Komiksové adaptace a pokračování se samozřejmě nový film nedočkal jako první. Všechny původní filmy a některé legendární epizody byly zpracovány jako komiksy, včetně příběhů, které na daný film/epizodu navazují. Některé jsou celkem věrné, například pokračování epizody "Mirror, Mirror", které mimochodem kdysi Leian překládala do češtiny a vyšly na Základně Antares. Některé jsou ale opravdu perly. Zmínit musím určitě Second contact, který přímo navazuje na osmý film Star Trek: První kontakt a také na jiný komiks Star Trek X-men. Zde se posádka lodi Enterprise-E po úspěšném odvrácení asimilace země v 21. století Borgy vrací do svého času, aby se vzápětí přesunula do vesmíru X-menů. Na tento komiks pak následuje i kniha Planet-X. Ovšem bohužel ji nemohu doporučit.

Star Trek: Convergence Star Trek: Motion Picture komix Star Trek: The Voyage Home komix Star Trek: Mirror Mirror komix

Zmínku si rozhodně zaslouží i Star Trek: Convergence. A nemám na mysli ono známé volné rozšíření hry Star Trek: The Fallen. Jedná se opravdu o dvoudílný komiks, který volně navazuje na film Star Trek: Generations, filmy s původní posádkou a zahrnuje i oba seriály. Posádky původního seriálu a Nové generace se zde opět setkávají, včetně dalších známých. Mimo jiné s Gary Sevenem, Devidiany, Sybokem, Morganem Batesonem nebo kancléřem Gowronem. Prostě v tomhle komiksu se podařilo smíchat také opravdu všechno, co známe z různých časů vesmíru Star Treku.

Star Trek TOS a X-men komix Star Trek TNG a X-men komix Star Trek: Second contact komix Star Trek TNG a X-men komix

Naštěstí pro nás, komiksy rozšiřují svět Star Treku. I když to občas není úplně ono, je to rozhodně zajímavé. A jelikož komiksy nejsou kánon, vůbec to nevadí. Protože nemusí vždycky jen doplňovat, ale klidně i popírají některé skutečnosti, které později nastavily novější filmy nebo seriály. Takže naštěstí opravdu není znalost komiksů potřeba. I nejnovější film si určitě diváci užili i bez toho, aby si sháněli čtyři další komiksy a studovali je. Protože je to jen taková omáčka kolem, kterou si dokážeme užít my fanoušci, zatímco čekáme na nějaký ten další film nebo seriál. A nutno podotknout, že úroveň Star Trekových komixů se poslední dobou hodně zvýšila.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 18. dubna 2010
přečteno: 6330x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Star Max: Ve víru velkoměsta  -  ne 11. října 2020
Star Max: Nová doba  -  so 16. května 2020
Star Max: Labyrint vesmíru  -  čt 2. dubna 2020
Star Max: Odkaz  -  út 4. února 2020
Star Max: Příchozí, 6. část  -  po 25. listopadu 2019
Star Max: Příchozí, 5. část  -  čt 10. října 2019
Star Max: Příchozí, 4. část  -  pá 13. září 2019
Star Max: Příchozí, 3. část  -  út 13. srpna 2019
Star Max: Příchozí, 2. část  -  čt 27. června 2019
Star Max: Příchozí, 1. část  -  pá 26. dubna 2019
Star Max: Pozorovatel  -  pá 22. února 2019
Star Max: Tohle se nikdy nestalo  -  út 29. ledna 2019
Star Max: Kam mě hvězdy zavedou  -  čt 3. ledna 2019
Star Max: Qen, 2. část  -  po 5. listopadu 2018
Star Max: Qen, 1. část  -  po 15. října 2018

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG