Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Šíp času nás dostihl v Bohumíně

čt 2. června 2011      autor: axiom      přečteno: 1789x      komentáře: 16

Hlediště v kině BohumínJak jsem předeslal v jednom ze svých předchozích příspěvků, proběhla v sobotu 28. 5. 2011 v bohumínském kině opět projekce dvojepizody seriálu Star Trek: Nová generace – tentokrát Time's Arrow (Šíp času). Projekce se uskutečnila u příležitosti 45. výročí zahájení vysílání Star Treku a nesla se v duchu toho, co je na startrekových akcích v poslední době trendem, a to je malá účast. Je nutno ale říci, že my jsme na to v našich pohraničních oblastech východní marky zvyklí a že se i těch milých 15 platících diváků dobře bavilo a v sále kina nebálo.

Uvedenou epizodu jistě všichni známe, ale na velkém plátně je to přece jen jiného. Projekce byla i po technické stránce poměrně kvalitní a do budoucna by měla být s nově instalovaným výkonnějším projektorem ještě lepší.

Sraz jsme měli stejně jako loni v restauraci Belfast Pub taktéž v Bohumíně, kde jsme se na následující projekci posilnili pizzami, žebírky a dalšími dobrotami dle chuti a kapsy Společně v kině Bohumín(trošku od loňska podražili). No a pak už následoval přesun, trochu ztížený vytrvalým deštěm, do prostor kina. Zaplatili jsme, uvelebili se na těch nejlepších místech a vychutnali si naše oblíbené hrdiny v této dvojdílné časovce – ty mám já nejraději. Výběr této dvojepizody nebyl náhodný, ale byl výsledkem hlasování návštěvníků klubových stránek. Po projekci, které jsme trochu zatleskali (bylo nás málo na aplaus), jsme se i společně vyfotili.

Po předkrmu a hlavním chodu následoval i zákusek, ten byl sice spíše duchovního rázu, ale trochu podpořený různými sladkými maškrtami. Přesunuli jsme se v transportérech do současného útočiště našeho klubu v hasičárně v Ostravě Heřmanicích. Přednáška v hasičárně v HeřmanicíchKorax měl kromě promítání připravenou i novou přednášku věnovanou čtyřiceti pěti letům vysílání Star Treku a mapující historii a provázanost jednotlivých ST seriálů. Na jejím závěru jsme si formou besedy udělali i test z přednesené látky a dověděli se také nějaké zajímavosti a podrobnosti. Šlo to celkem dobře, neboť jsme se posilovali čokoládovými perníčky, sušenkami a krówkami (polské bonbóny). Bylo to pěkné zakončení dne plného Star Treku a je jen škoda, že se nás při promítání nesešlo více. Ale asi je to trend, jak jsem o tom psal již v úvodu.

Za všechny účastníky a členy klubu bych chtěl poděkovat Koraxovi za zorganizování celého dne a za jeho entuziasmus, s kterým se do toho opět pustil. A na závěr doufám, že se u podobné akce setkáme i v budoucnu a že nás bude více. Opravdu, přijďte. Star Trek v kině stojí za to!

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: čt 2. června 2011
přečteno: 1789x
komentáře: 16
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG