Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Leonard Nimoy v Transformers

po 27. června 2011      autor: axiom      přečteno: 4883x      komentáře: 4

Sentinel Prime a Leonard NimoyTřetí díl příběhu Transformers s podtitulem „Temná strana Měsíce“ bude mít v českých a slovenských kinech premiéru 30.6.2011. V titulcích tohoto nového pokračování ságy o robotech měnících se v auta a naopak se překvapivě objevuje i Leonard Nimoy. Ten zde propůjčí svůj hlas předchůdci Optima Prime, který nese podobné jméno, a to Sentinel Prime. Režisér Bay měl údajně o Nimoyův hlas zájem pro roli obdobného rozsahu už v předchozím filmu s podtitulem „Pomsta poražených“, měl však obavy z toho, zda mu může dostatečně zaplatit. Navíc je Nimoy také manželem jeho sestřenice a režisér se obával nabídnout mu tak malou roli. Na rodinném setkání se však domluvili a Nimoy roli v aktuálním filmu přijal.

Jak již bylo řečeno, Sentinel Prime je předchůdce současného vůdce Autobotů – což jsou roboti přátelští a lidem naklonění. Jeho rozbité tělo po nouzovém přistání na Měsící můžeme vidět společně s astronauty Apolla 11 v traileru, který je oficiálně k dispozici – například na ČSFD. Je také nutno říci, že role není prvním setkáním Leonarda Nimoye s tímto světem. Již v roce 1986 propůjčil hlas robotovi se jménem Galvatron v animovaném filmu Transformers: The Movie.

Je dobré, že Leonard Nimoy přerušil své důchodové angažmá i pro tak malou roli a že jej opět můžeme mít na plátnech kin či na obrazovce. Nesmíme ovšem navštívit dabovanou verzi filmu. Po seriálu Fringe, kde jsme jej mimo hranou podobu mohli vidět i v animované, je to další kousek do mozaiky jeho dlouhé a úspěšné kariéry.

Obrázek převzat ze stránek Spotlight reports.

Zdroj: Internet
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: po 27. června 2011
přečteno: 4883x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG