Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

BO Trek na festivalu Fantastická Ostrava

pá 1. června 2018      autor: Korax      přečteno: 1608x      délka: 2 min      komentáře: 9

BO TrekBěhem posledního červnového víkendu (29.–30. 6.) se bude konat festival Fantastická Ostrava, první festival sci-fi, fantasy, komiksů a popkultury v Moravskoslezském kraji. Star Trek bude mít na festivalu velký prostor a programový blok s rázovitým názvem BO Trek bude lákavý jak pro širokou veřejnost, tak i pro hardcore trekkies.

BO Trek proběhne ve dvou programových blocích. Tím prvním je tzv. Expozice, rozsáhlá výstava velkého množství exponátů souvisejících s vesmírem Star Treku, ať už se jedná o uniformy, komunikátory, modely lodí, suvenýry nebo jen o zajímavé knížky a komiksy. BO Trek se tak stane vůbec první výstavou zaměřenou na Star Trek v Ostravě.

Součástí expoziční části programu je také možnost si ve 3D brýlích vyzkoušet propracovaný simulátor interiéru Enterprise-D známé ze seriálu Star Trek: Nová generace. Čeká vás procházení po můstku, návštěva strojovny či Datovy kajuty nebo třeba výlet raketoplánem kolem Enterprise – rozsah simulátoru je opravdu ohromný a se 3D brýlemi je také velmi realistický.

Součástí výstavy bude i možnost vyfotit se, třeba i v uniformě, před enormní tapetou můstku Enterprise-D – celosvětově unikátní velkoformátový pohled na můstek Enterprise s plochou 6 m² doslova vybízí k nafocení přesvědčivých fotek přímo z centra vlajkové lodi Hvězdné flotily.

Druhou částí programu bude přednáškový blok. V průběhu pátku i soboty vás čeká řada přednášek a projekcí připravených tak, aby přiblížily vesmír Star Treku široké veřejnosti. Těšit se můžete na lekci klingonštiny, přednášku o lodích třídy Galaxy nebo třeba na pojednání o tom, jak je startreková „treknologie“ použitelná ve skutečném světě.

Krom toho všeho bude expozice doplněna programem pro děti (kreativním workshopem a tvorbou mimozemského make-upu), diskuzním koutkem a prodejem nových ST románů vycházejících v nakladatelství Brokilon.

BO Trek probíhá v Trojhalí Karolina v centru Ostravy. Trojhalí je historickým prostorem a kulturní památkou, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly. Původně zde byly stroje a turbíny, v dnešní době sem návštěvníci přicházejí za sportem, kulturou a dalšími možnostmi, jak příjemně strávit volný čas.

BO Trek bude přístupný v pátek a sobotu 29.–30. června v Trojhalí Karolina v Ostravě od 10 do 17 hodin. Vstup je bezplatný.

Program BO Treku je rozepsaný na www.botrek.cz a aktuality můžete sledovat na facebookové stránce události.

Zdroj: www.botrek.cz
praporčík Korax
autor: Korax
vydáno: pá 1. června 2018
přečteno: 1608x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG