Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Axanar – scéna z Vulkánu [VIDEO]

út 21. července 2015      autor: omi      přečteno: 4497x      délka: 1 min      komentáře: 18

Axanar - scéna z VulkánuV rámci aktuálně probíhající crowdfundingové kampaně Save the Federation, ve které během 13 dnů tvůrci fanfilmu Axanar vybrali již 106 % z cílové částky 250 000 amerických dolarů, byla zveřejněna první hotová scéna. V té můžeme vidět nádherné pohledy na horu Seleya a rozhovor velvyslance Sovala s ministriní T'Lurou o budoucnosti Federace. Během rozhovoru, v kterém se dozvídáme, že se Vulkán hodlá odpojit od Federace, si můžete všimnout několika narážek na seriál Star Trek: Enterprise.

Volný překlad rozhovoru

T'Lura: Cítím váš nesouhlas, Sovale. Promiňte mi, pokud jsem vás urazila.
Soval: Ničím jste mě neurazila T'Luro, na to se známe příliš dlouho. Obávám se, že Rada se dopouští obrovské chyby.
​T'Lura: Hlasování proběhlo. Schválení je pouhou formalitou. Vulkán z Federace odstoupí.
Soval: Ministryně, Klingoni tuto válku začali, aby roztříštili Federaci. Přesně takový výsledek jim přinese naše odstoupení.
​T'Lura: Neukončí snad naše odstoupení válku a nepřinese tím mír s Klingony?
Soval: Mír není cíl. Pokud Vulkán odstoupí, další členové jej budou následovat. Rozděleni všichni impériu podlehneme.
​T'Lura: K čemu je Federace, pokud nás neposlouchá. Varovali jsme pozemšťany, že unáhlená expanze Klingony vyprovokuje. Proč jim tolik straníte, Sovale?
Soval: Když byli naši lidé ztraceni, byli to pozemšťané, kteří nás přivedli zpět k Surakovu učení. Sjednotili nás. Svět za světem pro společný cíl.
​T'Lura: Vaše spojení s nimi je naprosto nelogické.
Soval: Možná. Pozemšťané jsou impulzivní, nechají se ovládat svými emocemi, ale díky tomu jsou silnější. Žádný jiný druh toho nedokázal tolik za tak krátkou dobu. Mohli bychom se od nich učit.
​T'Lura: Musíte oznámit Zemi, že rozhodnutí Rady bude brzy konečné.
Soval: Musíte mi pomoct to rozhodnutí změnit. Nesmíme opustit Federaci, T'Luro, musíme utvářet lepší budoucnost společně. Chaos přinese pouze temnotu.

Zdroj: idigitaltimes.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 21. července 2015
přečteno: 4497x
komentáře: 18
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG