Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Blahopřejeme, Ethan Phillips [VIDEO]

ne 8. února 2009      autor: Jacob      přečteno: 4837x      komentáře: 0

Ethan Phillips John Ethan Phillips se narodil 8. února 1955 na Long Islandu ve státě New York jako jediný bratr pěti sester. Vystudoval na Bostonské univerzitě anglickou literaturu a ve studiích pokračoval na Cornellově univerzitě, kde získal titul Master of Fine Arts. Svou hereckou kariéru zahájil na prknech, co znamenají svět. Hrál v řadě divadelních inscenacích, např. v divadlech Lincoln Center, Delacorte, Lucille Lortel nebo Ensemble Studio Theater.

Ztvárnil také hlavní role v různých divadelních hrách v mnoha významných regionálních divadlech po celých USA. Známější je Phillipsova televizní tvorba. Jeho nejvýznamnější televizní rolí je určitě Neelix ze seriálu Star Trek: Voyager. Dalšími jeho významnými rolemi jsou například Pete Downey v úspěšném sitcomu Benson nebo Eddie Armonni v seriálu Werewolf. V hostujících rolích jsme ho mohli vidět i na našich obrazovkách například v seriálech Policie New York, Nemocnice Chicago Hope, Hunter, Právo v L.A. či v seriálu o programu Apollo Ze Země na Měsíc s Tomem Hanksem.

V seriálech Star Trek hrál před rolí Neelixe už ferengského dr. Fareka v epizodě TNG Ménage á Troi a nejnověji si zahrál dalšího Ferenga, Ulise, v epizodě ENT Acquisition. Ethan Phillips se objevil také v celé řadě filmů. Jmenujme z nich například Star Trek: První kontakt, Jeffrey, Lupička (Burglar), kde hrál po boku Whoopi Goldberg, Muž bez tváře (The Man without a Face) s Melem Gibsonem, Critters, Zelená karta nebo Vidláci (For Richer and Poorer) s Timem Allenem.

Vedle herecké práce na divadelním jevišti, v televizi a ve filmu je Ethan Phillips také spisovatelem. Napsal divadelní hru Penguin Blues (Tučňácké blues), která se dočkala více než 150 repríz v mnoha městech USA a Kanady, a v roce 1999 také knihu Star Trek: Cookbook (Star Trek: Kuchařka) spolu s Williamem J. Birnesem.

Phillips žije se svou manželkou Patricií Cresswell a jejich dvěma psy, westhighlandským teriérem Frankem a Lucy, australským dobytkářským psem, v Los Angeles. Ve svém volném čase se rád věnuje svým koníčkům – horolezectví, ornitologii a botanice.

(Zdroj: Kontinuum.cz)

Dnešním dnem Ethan Phillips slaví své 54 narozeniny, blahopřejeme!

poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: ne 8. února 2009
přečteno: 4837x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Jeffrey Combs  -  čt 10. září 2015
Star Trek zdarma na Hulu  -  út 26. března 2013
Výročí herců v roce 2012  -  po 23. ledna 2012
Gene Roddenberry by dnes oslavil devadesátiny  -  pá 19. srpna 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Vše nejlepší k narozeninám, Zoë Saldano!  -  po 21. června 2010
Všechno nejlepší J.J.! [VIDEO]  -  ne 28. června 2009
Kirkova matka včera oslavila své 30. narozeniny [VIDEO]  -  po 13. dubna 2009
Blahopřejeme, Alfre Woodard [video]  -  so 8. listopadu 2008
Star Trek: Kdo slaví v říjnu narozeniny?  -  ne 7. října 2007
Star Trek: Kdo slaví v září narozeniny?  -  čt 6. září 2007
Star Trek: Kdo slaví v srpnu narozeniny?  -  čt 2. srpna 2007
Star Trek: Kdo slaví v červenci narozeniny?  -  st 4. července 2007
Star Trek: Kdo slaví v červnu narozeniny?  -  pá 1. června 2007
Star Trek: Kdo má v květnu narozeniny?  -  ne 6. května 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG