Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Celebrity ve Star Treku: Stephen Hawking

so 8. července 2006      autor: little borg      přečteno: 7427x      komentáře: 0

génius Stephen Hawking v TNG V seriálu Star Trek The Next Generation se na začátku 6. sezóny objevila další velmi známá světová osobnost. V epizodě "Descent, 1. část" android Data hraje poker s holografickými protivníky Stephenem Hawkingem, Sirem Isaacem Newtonem a Albertem Einsteinem. Druzí dva zmiňovaní byli samozřejmě v době natáčení už dávno po smrti, ale geniální Hawking si v tomto díle zahrál sám sebe. Stephen William Hawking je britský matematik a teoretický fyzik. Pracoval na základních zákonech fungování vesmíru. S Rogerem Penrosem dokázal, že Einsteinova obecná teorie relativity předpokládá, že čas a prostor má počátek ve velkém třesku a konec v černých dírách.

Zdroj: en.wikipedia.org
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 8. července 2006
přečteno: 7427x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Whoopi Goldberg se objeví v seriálu Glee  -  čt 29. března 2012
Kate Mulgrew se setkala s fanoušky v Praze  -  ne 18. září 2011
Celebrity ve Star Treku: Persis Khambatta  -  ne 13. srpna 2006
Celebrity ve Star Treku: Kirsten Dunst  -  pá 21. července 2006
Celebrity ve Star Treku: The Rock  -  pá 14. července 2006
Celebrity ve Star Treku: Mae Jamison  -  pá 30. června 2006
Celebrity ve Star Treku: Abdullah II.  -  so 24. června 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG