Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Český dokumentární film Star Trek 50 [VIDEO]

út 27. prosince 2016      autor: Korax      přečteno: 2813x      délka: 1 min      komentáře: 11

50 let Star Treku (dokument)V roce 2016 tomu bylo přesně 50 let, kdy se na obrazovkách objevila první epizoda seriálu Star Trek – seriálu, který získal a ovlivnil generace fanoušků po celém světě. Seriálu, který není jen o vesmírných lodích a statečné posádce, ale který také nejednou překročil hranice myšlení a společenských přesvědčení své doby. Seriál, který inspiroval kulturu, sport, společnost, umění a samozřejmě i technologie.

U příležitosti tohoto výročí fanklub Subspace připravil dokumentární film shrnující historii startrekových seriálů a filmů a důvody, proč i po pěti dekádách budí zájem po celém světě. Ve druhé polovině dokument dává prostor tvůrcům tohoto sci-fi fenoménu, stejně jako jeho fanouškům, a věnuje se i tomu, co Star Trek ovlivnil v reálném světě.

Dokument měl premiéru 10. září 2016 u příležitosti oslav výročí Star Treku v Ostravě a byl posléze promítán i na Trekkenu/Koprconu a na Fénixconu 2016. Protože se výroční rok 2016 chýlí ke konci, zpřístupňujeme ho nově i těm, kteří se těchto akcí nezúčastnili.

Účelem našeho dokumentu není poskytnout vyčerpávající výklad všeho, co se Star Trekem souvisí (což by snad ani nebylo možné), ale místo toho naladit diváky na „pozitivně startrekovou“ vlnu, aby od dokumentu odcházeli s pocitem „Star Trek je super“. Jestli se nám to povedlo už posuďte sami, o své dojmy se pak můžete podělit v komentářích. Přejeme příjemné sledování :-)

Zdroj: www.subspace.cz
praporčík Korax
autor: Korax
vydáno: út 27. prosince 2016
přečteno: 2813x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG