Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Co kdyby v ST13 byli Borgové?

st 12. června 2013      autor: Riker      přečteno: 5130x      komentáře: 17

Death Star and EnterpriseKdyž už jsme viděli dva Abramsovy filmy, dá se z nakousnutých motivů odvodit, o čem bude třetí díl trilogie? Podle ST XII je možné teleportovat se z Prahy až na Kronos. Kirk i tribblové jsou nyní genetičtí mutanti. Schyluje se k válce s Klingony. Dáme-li si to dohromady, mohl by scénář ke třetímu filmu vypadat třeba nějak takhle…

Jelikož v alternativní časové linii je možné cokoliv, proč nepopustit uzdu fantazii?

STAR TREK XIII: SKRYTÁ HROZBA

Úvodní scéna. Spock Prime recituje: „Tato pětiletá mise, pokud se ji rozhodnete přijmout, vás zavede, kam se dosud nikdo nevydal. Tato nahrávka se sama zničí za 10 sekund.“ Pak titulky a záběry na letící loď.

Enterprise už je daleko ve vesmíru, když tu Čechov z okénka na WC zahlédne cosi hrozivého. „Njukleárrní luódě!“ křičí a utíká varovat můstek. Kirk šlápne na brzdu a rozhodne se vrátit, aby varoval Zemi. Aby to ale stihl, musí cestovat časem… do minulého úterý. O jakou hrozbu jde? Přilétá borgská Hvězda Smrti. Za celý průšvih může Scotty, protože když experimentoval s dálkovou teleportací, omylem teleportoval psa admirála Archera do Delta kvadrantu přímo na loď Borgů. Ti vystopovali, odkud pes přiletěl a vydali se za kořistí. Scotty: „The Borrrg? Why arre they called Swedish, laddie? (Borgové? To jsou nějací Švédové, ne?).

Když se objeví Borgská Koule Smrti, Federace uzavře mír s Klingony u Khitomeru, aby čelili společnému nepříteli. Pověrčiví Klingoni souhlasí, protože Kirka pokládají za vtělení svého praotce Kahlesse. Kirk totiž nyní díky transfuzi od Khana vládne nadlidskou silou. Velení Flotily ale neví, že genetická mutace má vedlejší účinky – Kirk se občas mění v zuřivého zeleného Hulka. Jen splynutí myslí se Spockem mu pomáhá udržet si sebekontrolu. Spock má ale sám nervy v kýblu, protože mu Uhura dělá doma scény.

Borgy vede hrozivý Locutus, astmatik s černou helmou na obličeji. Napůl člověk, napůl kávovar. Hraje ho Bill Shatner, který konečně dostal cameo. Locutus je Kirkův strýc, kterého Borgové unesli. Nikam to nedotáhl a celý život strávil jako opravář automatů na kuřecí polévku. Nakonec se ale ukáže, že ve skutečnosti není Kirkův strýc, ale...

Kirk: "Zabils moji babičku." Černá maska: "Ne. To já jsem tvoje babička." Kirk: "Neeee."

Borgové drtí Klingony i Federaci jako ořechy, ale z ničeho nic Hvězda Smrti zhasne a přestane se hýbat.  Spock se transportuje k Borgům a pátrá, co se stalo. Všude jsou překousané kabely. Když pan Spock otevře stropní poklop, je zavalen záplavou triblů, která nemá konce. „Fascinující. Mohl by ale někdo konečně už zavřít ty dveře?“

No dobře, někde jsem to kapánek přehnal. Pokud máte jiný námět na příští film, napište ho do diskuse pod článkem. Kdo děj ST XIII uhádne, vyhraje zájezd do tábora na Rura Penthe.

bez hodnosti Riker
autor: Riker
vydáno: st 12. června 2013
přečteno: 5130x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Koledy z budoucnosti  -  pá 18. prosince 2015
Znáte Trekwister? [VIDEO]  -  út 4. února 2014
Raumschiff Edelweiss [VIDEO]  -  po 4. listopadu 2013
Původní a noví herci Star Treku  -  so 5. října 2013
Sexidoly ve Star Treku  -  pá 4. října 2013
Ten Star Trek je ale blbost... [VIDEO]  -  pá 21. června 2013
Aprílové žertíky  -  út 2. dubna 2013
William Shatner jako kapitán Kirk při předávání Cen Akademie [VIDEO]  -  po 25. února 2013
Jak jsme volili s Borgskou Iniciativou [VIDEO]  -  st 13. února 2013
George Takei zpívá v reklamě Old Navy [VIDEO]  -  pá 16. listopadu 2012
Klingoni na plážích Číny  -  so 25. srpna 2012
George Takei uklidňuje lidstvo [VIDEO]  -  út 27. září 2011
Originální série válí  -  pá 8. července 2011
Fan tvorba: Star Trek Girl [VIDEO]  -  ne 13. února 2011
Narážka na Novou generaci v Griffinových [VIDEO]  -  so 15. ledna 2011

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG