Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Dabing Deep Space Nine už bez dohledu

so 11. června 2011      autor: little borg      přečteno: 7772x      komentáře: 37

Star Trek: Deep Space Nine Je to už řadu týdnů, co jsme zde oznamovali natáčení nového dabingu pro seriál Star Trek: Deep Space Nine. Byla to skvělá zpráva. A k radosti mnohých z nás nad terminologií a úpravou dialogů po celou druhou sezónu dohlížel Erell alias David Bursa, který s touto prací měl zkušenosti už z České televize. Z posledních počinů bych připomněl nadprůměrný dabing seriálu Enterprise.

Kvalita nikoho nezajímá

Od třetí sezóny Deep Space Nine na AXN Sci-Fi je ale všechno jinak. Kvůli neochotě a naschválům ze strany překladatelky paní Hronové a režiséra českého znění pana Veldy už nadále nebyla možná spolupráce a David Bursa jako odborný poradce skončil. Fatální chyba.

Ptáte se proč? Protože úroveň překladů paní Hronové, jak jsem se mohl na vlastní oči přesvědčit, není jen špatná, ale doslova katastrofální. Však své by o tom mohli vyprávět i mnozí fanoušci Stargate, kteří si vzpomenou na český dabing seriálu Atlantida na AXN. Ano, i pod tímto paskvilem je paní Hronová podepsaná. Bohužel. Zdá se ale, že kvalita už dneska neletí, a tak zatímco nekvalitní práce se produkuje dál, o opravy alespoň nejhorších chyb se nikdo nestará, nejeví zájem.

Na tomto místě bych tedy rád poděkoval Davidu Bursovi za práci na druhé sezóně. Nad jedním dílem trávil i 4 hodiny denně, a to na úkor svého běžného zaměstnání a zdarma. Smekám. Já jako člověk, který se snažil do poslední chvíle o řešení téhle situace, se zcela distancuji od dalšího natáčení. S jeho úrovní nechci být spojován.

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 11. června 2011
přečteno: 7772x
komentáře: 37
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG