Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Destiny ožívá!

út 9. dubna 2013      autor: TomPerys      přečteno: 4854x      komentáře: 1

DestinyDestiny je konečně zde, nějaké díly sice čekají na opravu a dotisk, většina je ale hotova a tak se podívejte na nové úžasné fotky těchto hotových částí a přečtěte si, jak to s jejím vývojem bylo a jak vlastně probíhá takový 3D tisk. Být či nebýt... Byla to velmi dlouhá a strastiplná cesta vedoucí od prvních krůčků mého rozhodování, přes shánění materiálů a 3D grafika, návrhy a opravy modelu podle „skutečné“ Destiny, až po finální stádium, kde mi do esty spadlo ještě více překážek, než bych čekal.

Téměř, jako kdyby někdo nechtěl, aby Destiny spatřila světlo světa. A když už jsem věřil a doufal v bezproblémový průběh, opět přišla nějaká další „katastrofa“. Já to ale nevzdal.

DestinyJak probíhá tisk? Zvolil jsem stránku Shapeways, kde si můžete 3D modely přímo nahrát přes webové rozhraní a následně zvolit materiál a objednat tisk. Při samotném nahrávání, tedy hned po něm, probíhá první základní kontrola, jestli je model vůbec tisknutelný. Následně jakmile si tisk objednáte přichází další kontroly a to těsně před tiskem. Teprve až tam dodatečně měří tloušťku stěn a jiných detailů. Ta nesmí přesáhnout minima daného materiálu, který zvolíte. Například trubky, dtáty či hlavně děl nesmí mít menší průměr než 0,8mm a nosné části pak ne méně než 1mm. Co jsem ovšem netušil je to, že části se tisknou náhodně ještě s jinými objednávkami a tak nekontrolují celou vaši objednávku najednou, ale jednotlivé kusy které se dostanou „před tiskárnu“.

DestinyTímto způsobem jsem ztratil spoustu času, neboť první várka „chyb“ po které jsem nechal objednávku stornovat, nebyl jediný problém. Ostatní části se totiž stornováním nedostaly ke kontrole a i přes to, že jsem se ptal, zda to jsou jediné chyby které je potřeba odstanit, zřejmě tak docela nepochopili, že by mi měli napsat i to, že zbytek prověřen nebyl. A tak selhala i druhá objednávka, kterou jsem ovšem nechal již doběhnout do konce, abych zjistil kde všude jsou ještě nutné úpravy. I tak trvá docela dlouho, než celou objednávku prověří a vytisknout (téměř v řádech týdnů!). Finální zaslání je ale bleskově rychlé. Odesílají z Holandska a zásikla podaná v pozdním odpoledni dorazila hned na druhý den – úžasné.

DestinyJsem tedy hrdý a šťastný, že Vám mohu oznámit a představit začátek její cesty. Kromě fotek přikládám i schéma produkce, tedy jaké přesně modely budou vyrobeny, v jakých edicích a kolik jich bude dostupných. V první sérii budou vyrobeny celkem tři velké Destiny s miniaturními raketoplánky v délce 40cm, třicet malých miniatur Destiny (cca 9cm) a třicet malých raketoplánů (také cca 9cm). Počty kusů jsou maximální - bude záležet hlavně na poptávce a může se tedy stát, že jich bude i méně. Ne však více než uvedené maximum. V případě většího zájmu by vznikla druhá série. V té by se nic nezměnilo co se týče miniatur. Velké modely Destinyby ale byly již jiné, než v první sérii. Pravděpodobně něco jako „battle damaged“ edice nebo něco podobného. Hodně by se ve výsledku lišily.

Další informace včetně více obrázků naleznete na stránkách tomperys.cz a destiny-project.com.

DestinyDestinyDestiny

Zdroj: tomperys.cz
nadporučík TomPerys
autor: TomPerys
vydáno: út 9. dubna 2013
přečteno: 4854x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

James Cameron: Příběh sci-fi  -  po 17. září 2018
Zachary Quinto si zahraje v seriálu Biopunk  -  út 12. července 2016
Ikarie XB 1  -  so 18. června 2016
Star Trek vs. Star Wars – Buzzfeed  -  st 11. listopadu 2015
Předpremiéra filmu Marťan ve startrekovém kostýmu  -  po 31. srpna 2015
Stargate: Resistance se vrátil v rukách fanoušků  -  pá 31. července 2015
Mission: Impossible aneb když je šance nulová  -  so 25. července 2015
Znělka Simpsonových jako pocta Star Treku [VIDEO]  -  út 20. ledna 2015
Destiny dokončena  -  pá 7. února 2014
Enderova hra – literární skvost na stříbrném plátně  -  so 7. prosince 2013
Gravitace  -  so 26. října 2013
John Williams bude skládat hudbu pro Star Wars epizodu VII  -  po 29. července 2013
V Hollywoodu se hnuly ledy, Abrams bude režírovat nové Star Wars [UPDATE]  -  ne 27. ledna 2013
Star Wars: Epizoda 7 ... realita roku 2015  -  čt 1. listopadu 2012
Revolution - nový seriál J.J. Abramse  -  út 30. října 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG