Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Diskuzní téma: český překlad Star Trek Beyond

pá 26. června 2015      autor: omi      přečteno: 1678x      délka: 1 min      komentáře: 13

Diskuzní témaZačátek natáčení nového startrekového filmu nás přivedl k nápadu na nové diskuzní téma. Jak byste si představovali překlad názvu nového filmu? Momentální pojmenování Star Trek Beyond totiž rozhodně nemá jednoznačný překlad. Stačí nahlédnout do anglicko-českého slovníku na význam slova „beyond“: mimo, za, nad, na druhé straně, věčnost, za hranicí, dále, kromě atd. Při překladu bude samozřejmě potřeba přihlédnout i k významu slova vůči samotnému filmu. Posádka Enterprise by se zřejmě měla konečně odpoutat od Země a vydat ke hvězdám, prozkoumávat nové světy a nové civilizace. Jaký český název dalšího filmu by se vám nejvíce líbil?

Poznámka k rubrice: Aktuálně zůstane vždy otevřené pouze jedno diskuzní téma. Snažte se prosím příliš neodbíhat od zadaného tématu a umožnit diskutovat co největšímu počtu čtenářů. Nereagujte na všechno ihned, nechte ostatním také prostor k vyjádření. Pokud máte návrh na nějaké zajímavé téma, napište nám jej na e-mail omi@trekkies.cz a nezapomeňte se prosím podepsat přezdívkou, pod kterou zde na portále vystupujete.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 26. června 2015
přečteno: 1678x
komentáře: 13
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Diskuzní téma: Nimoy „mnohoživelník“  -  st 14. května 2014
Diskuzní téma: Vulkánci a horory  -  so 19. dubna 2014
Diskuzní téma: Mezidruhové posádky  -  pá 4. dubna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG