Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Diskuzní téma: Mezidruhové posádky

pá 4. dubna 2014      autor: omi      přečteno: 1984x      délka: 1 min      komentáře: 20

Diskuzní témaJelikož se poslední dobou na portále těší největší oblibě různorodé diskuze, zkoušíme další novinku. Zavádíme diskuzní téma. Je to speciální článek, který nadhodí nějaké téma. V komentářích k článku pak můžete na dané téma libovolně diskutovat. Jako první si vyzkoušíme téma Mezidruhové posádky. Spolupráce mezi lidmi není vždy úplně jednoduchá. A nejsou to pouze rozdílné názory, které nám komplikují vzájemnou komunikaci a pochopení. Jsou to často i různé předsudky. Myslíte si o sobě, že byste byli bez jakýchkoliv problémů schopni spolupracovat s naprosto odlišnými životními formami, které jsou také členy Spojené federace planet?

Jako příklad si můžeme vzít třeba posádku lodi kapitána Rikera z knižní série Titan (viz obrázek níže), která je podle knih složená opravdu z nejroztodivnějších druhů. Myslíte si, že porozumění jazyka druhého k dobré spolupráci stačí? Nebo byste měli znát i kulturní historii a tradice druhých? Co si myslíte?

Posádka USS Titan

Poznámka k rubrice: Aktuálně zůstane vždy otevřené pouze jedno diskuzní téma. Snažte se prosím příliš neodbíhat od zadaného tématu a umožnit diskutovat co největšímu počtu čtenářů. Nereagujte na všechno ihned, nechte ostatním také prostor k vyjádření. Pokud máte návrh na nějaké zajímavé téma, napište nám jej na e-mail omi@trekkies.cz a nezapomeňte se prosím podepsat přezdívkou, pod kterou zde na portále vystupujete.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 4. dubna 2014
přečteno: 1984x
komentáře: 20
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Diskuzní téma: český překlad Star Trek Beyond  -  pá 26. června 2015
Diskuzní téma: Nimoy „mnohoživelník“  -  st 14. května 2014
Diskuzní téma: Vulkánci a horory  -  so 19. dubna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG