Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Dobrodružné Sci-Fi Posel budoucnosti zítra na na Primě [VIDEO]

čt 4. září 2008      autor: Jacob      přečteno: 5565x      komentáře: 2

Posel budoucnosti / Postman Píše se rok 2013 a budoucnost zdaleka není taková, jaká by měla být. Neexistuje žádná vláda, žádné komunikace ani technologie. Žádné sny o lepším zítřku rozdrobené civilizace terorizované samozvanou armádou despotického generála Bethlehema. Do této apokaliptické pustiny přijíždí záhadný a tajemný muž s mulou jménem Bill, který si na živobytí dovedně vydělává přednesem Shakespeara.

Jedinou nadějí zpustošené země je neohrožený hrdina z neznáma.

Idea natočit film "The Postman - Posel budoucnosti" se datuje už od roku 1985, kdy producent Steve Tisch zakoupil práva na román Davida Brina. Tisch o knize říká: "Byl to provokativní a zároveň strhující příběh, který v sobě spojoval futuristické akční drama s takřka divadelní moralitou - situací, ve které se vize stává realitou pro dobro všech zúčastněných." Stálo ho to dvanáct let čekání na tu pravou chvíli a pravého člověka, aby se celý projekt mohl začít realizovat.

Pak se pro něj ale podařilo díky skvěle napsanému scénáři získat Costnera a věci se daly do pohybu. Tisch prokázal svoji bezmeznou trpělivost už v případě superúspěšné filmové komedie Forrest Gump, která byla také adaptována podle knižní předlohy. V jejím případě čekal "pouze" devět let.

Koproducent Jim Willson a partner Kevina Costnera v jeho agentuře Tig Productions prozradil, že Costner měl v tomto snímku původně jenom hrát, ale čím víc se seznamoval s charakterem hlavního hrdiny a jeho posláním, tím silněji cítil potřebu tento projekt režírovat. Takže sedm let od vzniku Tance s vlky, který se stal ještě v době svého promítání klasikou a přinesl sedm Oscarů (nejlepší film, režie, scénář podle předlohy, kamera, střih, hudba a zvuk), usedl Costner opět na stoličku s nápisem "Režisér".

Celý článek si můžete přečíst na webu tv.sms.cz.

Warner Bros - The Postman Movie

Postman / Posel budoucnosti
Akční Sci-Fi drama, USA, 1997, 177 min., od 13 let
Režie: Kevin Costner
Herci: Kevin Costner, Will Patton, Larenz Tate, Olivia Williams, James Russo, Daniel von Bargen, Scott Bairstow, Giovanni Ribisi, Roberta Maxwell,...

Pátek 5.9.2008, TV Prima 21.15

Zdroj: WarnerBros.com, tv.sms.cz, CSFD.cz
poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: čt 4. září 2008
přečteno: 5565x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG