Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Dočkáme se přeci jen remasterování DS9? Vychutnejte si v HD operaci Návrat [VIDEO]

so 4. března 2017      autor: Ampik      přečteno: 2234x      délka: 1 min      komentáře: 7

Logo DS9Operace „Návrat“ (Operation Return), která se odehrála v šesté epizodě šesté sezóny Deep Space 9, je všem fanouškům známa jako nejmasivnější vesmírná bitva, která kdy byla zobrazena napříč všemi seriály a filmy startrekového universa. Samotný příběh této epizody je velice prostinký, vyplněný poměrně zbytečnými dialogy, nicméně patří mezi mé oblíbené hlavně kvůli speciálním efektům, které jsou vytvořeny výhradně digitálně a na danou dobu jsou velmi povedené.

Po remasterování původního seriálu Star Trek a Star Trek: The Next Generation jsem jen čekal, kdy CBS přistoupí k DS9. Těšil jsem se, že uvidím Defiant a ostatní lodě Federace a Klingonů v bojové akci ve vysokém rozlišení, ale nedávno mě zaskočila informace, že se stanice k remasterování nechystá kvůli finanční a technické náročnosti tohoto projektu. Zdá se však, že není všem dnům konec.

Naději skýtá připravovaný dokumentární film o seriálu s názvem „What We Left Behind“. Dokumentaristé, které vede bývalý producent seriálu Ira Steven Behr, momentálně s CBS vyjednávají o poskytnutí originálních masterů seriálu pro převod části záběrů do vysokého rozlišení. Dále zahájili spolupráci s týmem Douga Drexlera, mistrem vizuálních efektů, na remasterování vybraných CGI scén. Současně dále pokračuje crowdfundingová kampaň přes server Indiegogo. Projekt je totiž nutné dofinancovat.

Podívejte se na krátké video, které dokazuje, že převod starých CGI efektů do HD je proveditelný. Tvůrci v tomto případě remasterovali volně dostupnou kopii dané scény, která pochází pravděpodobně z DVD disku. Pokud by remasterovali a vyčistili originální film, na který se nyní práší někde v archivech CBS, byl by výsledek ještě o poznání lepší.

Vychutnejte si část bitevní scény z operace „Návrat“ (doporučuji video přehrát v nejvyšším rozlišení 1080p)…

Zdroj: trekmovie.com
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: so 4. března 2017
přečteno: 2234x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Vyslanec (Emissary)  -  čt 4. ledna 2018
Ira Steven Behr chystá dokument o DS9 [VIDEO]  -  pá 10. února 2017
Retro: Kolektivní vyjednávání  -  čt 27. října 2016
Star Trek: Deep Space Nine – nedoceněná perla  -  pá 8. ledna 2016
Retro: Meridian  -  čt 8. ledna 2015
Retro: Dny Shakaara (Shakaar)  -  čt 4. září 2014
Retro: Zrada, víra a Velká řeka  -  čt 21. srpna 2014
Retro: Tam za těmi hvězdami (Far Beyond the Stars)  -  čt 7. srpna 2014
Retro: Kolaborant (The Collaborator)  -  čt 24. dubna 2014
Retro: Děti času  -  čt 10. dubna 2014
Retro: Za svitu luny (In the Pale Moonlight)  -  čt 27. března 2014
Quark a Odo po skončení seriálu  -  st 26. února 2014
Odo, konstanta mnoha podob  -  po 3. února 2014
Quark, známý i neznámý  -  út 28. ledna 2014
Retro: Další trable s tribbly  -  čt 16. ledna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG