Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Drbárna hlasí: Kdo přepíše scénář Star Treku XI?

st 14. listopadu 2007      autor: Bedraz      přečteno: 4461x      komentáře: 3

Město na pokraji věčnostiJak se podařilo zjistit portálu TrekWeb.com dozvědel se Harlan Ellison o možném použití jeho motivu Strážce věčnosti (Guardian of Forever) z TOS epizody Město na pokraji věčnosti v novém Star Trek filmu. Spisovatele to velmi pobouřilo, protože ho nikdo předem neinformoval. Jak se vyjádřil, může to být důvod k soudnímu sporu.

J.J. Abramse Harlanovo rozhořčení zasáhlo v nejnevhodnější chvíli. Scénář je podle jeho vlastních slov dokončen, takže se dosud necítil ohrožen stávkou hollywoodských scénáristů. To se však nyní změnilo. Scénář bude potřeba možná rychle uzpůsobit a vyhnout se použití prvků z výše zmíněné epizody Harlana Ellisona. Spekuluje se nyní o tom, že je to ideální příležitost pro návrat některých dávno s Trekem spjatých lidí, např. Brannona Bragy. Jediná další alternativa je spojit se s právníky a agenty H. Ellisona a ještě trochu přitopit rozpočtu nového snímku.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: st 14. listopadu 2007
přečteno: 4461x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG