Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Druhá sezóna TNG na blu-ray vyjde 4.12.2012

čt 6. září 2012      autor: Bedraz      přečteno: 4267x      komentáře: 1

Blu-ray sada 2. sezóny TNGCBS DVD a Paramount Home Entertainment oznámili, že Star Trek: The Next Generation - Season 2 se na blu-ray objeví 4. prosince 2012. Pětidisková edice nabídne 22 epizod včetně 2 hodin nových dokumentů a rozhovorů s herci. Na výběr bude opět zvuková stopa 7.1 DTS HD-master audio a původní stereo provedení.

Sezóna měla kvůli stávce v Hollywoodu pouze 22 epizod, přičemž závěrečná byla ponejvíce tvořená záběry z minulých příběhů. Přesto zde najdeme řadu oblíbených a nezapomenutelných dílů - Elementary, Dear Data (Jak prosté, drahý Date), The Measure of a Man (Lidský Rozměr) či první představení Borgů ve Star Trek universu (Q Who? - Kdo je Q?).

Za zmínku určitě stojí i úsilí, které za uvedením Nové generace na blu-ray discích stojí. Na rozdíl od remasterované TOS, kde se sice „upgradovaly“ efekty, ale jinak bylo dohledání, skenování a vylepšování starých negativů poměrně jednoduché, se Nová generace finálně nestříhala na negativech, nýbrž na videopáskách, kde již byla pouze v rozlišení postačujícím pro tehdejší televizní vysílání. To znamená, že při uvedení na blu-ray bylo potřeba najít původní natočený materiál a sestavit (!) epizodu znovu podle střihů, které se zachovaly ve video kvalitě. K tomu samozřejmě opět přistupuje náročná práce s vylepšením zvukové stopy a případným vylepšením trikové stránky epizody – na rozdíl od TOS ovšem v duchu „neviditelnosti“ takového zásahu. Hlouběji se celé problematice uvádění TNG na blu-ray pokusíme věnovat v samostatném článku.

Zdroj: trekweb.com, Star Trek Magazine
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 6. září 2012
přečteno: 4267x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG