Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Emmy pro Cumberbatche, Mulgrew odešla s prázdnou, Bragův Kosmos boduje

čt 28. srpna 2014      autor: Bedraz      přečteno: 2569x      délka: 1 min      komentáře: 2

Kate Mulgrew na cenV pondělí 25. srpna se v Los Angeles udělovaly již po šestašedesáté ceny Emmy (televizní obdoba filmových Oscarů). Kate „Janeway“ Mulgrew bohužel neproměnila svou nominaci za roli v seriálu Orange is the New Black produkovaném americkou online půjčovnou Netflix a nestala se tak teprve druhým startrekovým hercem z hlavní posádky, kterému by se to povedlo. (Hned dvě ceny Emmy zatím získal William Shatner, poslední za roli v seriálu Kauzy z Bostonu. Jeho „vulkánský“ kolega Leonard Nimoy byl sice za roli Spocka nominován třikrát, ale ve finále se mu nikdy nezadařilo.)

Oceněn byl nicméně jiný herec spjatý v poslední době se Star Trekem, a to představitel Khana ze snímku Star Trek: Do temnoty, Benedict Cumberbatch. Cenu získal za svou roli v minisérii Sherlock.

Již dříve se pak udělovaly „kreativní“ či „technické“ Emmy – zde měl dvě želízka v ohni za produkci a režii série Kosmos i Brannon Braga. Tyto nominace neproměnil, ale jinak si Kosmos vedl velmi dobře – získal ocenění za zvuk, hudbu, hlavní hudební téma i scénář. A navíc zvitězil v ceně kritiků (Critics Choice Awards) jako nejlepší dokumentární seriál.

Braga v dřívějších rozhovorech prozradil, jak ho natáčení Kosmu vrátilo do startrekových let v tom smyslu, že si uvědomil, jak moc mu nyní Star Trek chybí, a proto o to intenzivněji pracoval na zmíněném seriálu. Loď Fantazie, která celý seriál provází, pak přirovnal k Enterprise.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 28. srpna 2014
přečteno: 2569x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Terry Farrell se vdala za Adama Nimoye  -  út 27. března 2018
Zemřel Anton Yelchin  -  ne 19. června 2016
Kapitán Kirk vyplul na moře  -  pá 11. prosince 2015
Zemřel velikán filmové hudby James Horner  -  st 1. července 2015
Ještě jednu otázku, Columbo. Co vy a Star Trek?  -  po 20. dubna 2015
Stewart se loučí s X-Meny, Siddig bude hrát o trůny  -  so 21. února 2015
Star Trek: Sever a Jih  -  út 28. října 2014
Co dnes dělají hvězdy Star Treku? Unbelievable!!!!!  -  ne 19. října 2014
Star Trek, ALS a kýbl ledu [VIDEO]  -  st 3. září 2014
Filmové adaptace Karla Čapka s herci Star Treku  -  út 15. října 2013
K Roddenberryům přiletí čáp  -  čt 16. května 2013
Výročí v roce 2013  -  po 21. ledna 2013
Hvězdy ze Star Treku společně na Broadway  -  ne 23. prosince 2012
Podívejte se na hodinový panel pěti kapitánů  -  po 18. června 2012
Kapitán Picard a predátoři  -  st 30. května 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG