Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Enterprise v životní velikosti

čt 12. dubna 2012      autor: omi      přečteno: 5384x      komentáře: 6

Enterprise v životní velikostiV roce 1992 navrhl Gary Goddard se svým týmem designérů atrakci, o které se nejednomu fanouškovi Star Treku sní - hvězdnou loď Enterprise v životní velikosti. Návrh byl předložen 6 let předtím, než byla v Hotelu Hilton v Las Vegas otevřena Star Trek The Experience. Všichni byli samozřejmě z tohoto nápadu nadšení, bohužel až na tehdejšího šéfa Paramountu, kterým byl Steve Jaffe. Ten realizaci tohoto projektu zamítl.

Cílem projektu bylo oživit zkomírající centrum Las Vegas, z něhož se zákazníci přesouvali do Las Vegas Stripe (hlavní boulevard). Monumentální hvězdná loď o délce 270 - 290 metrů měla přitáhnout nové zástupy návštěvníků, zároveň by nekonkurovala tamním hotelům a casinům a dle tvůrců by se mohla stát i "osmým divem světa".

Tvůrci projektu prozkoumali vše potřebné, včetně rozměrů a technických specifikací lodi a atrakci navrhli jako loď umístěnou v suchém doku na Zemi. Kvůli větrným podmínkám ve Vegas by byla potřeba podpěra talíře, která však na návrzích není zanesena. Návštěvníci atrakce by si mohli prohlédnout nejznámnější místa, která jsou známa z filmů a samozřejmě se i občerstvit v komfortní restauraci ve stylu Hvězdné flotily. Počítalo se i s nějakými speciálními atrakcemi a samozřejmě i příležitostnými představeními. Zkrátka něco podobného čím byla Star Trek The Experience o šest let později, akorát v stylovějším prostředí.

Enterprise v životní velikosti

Projekt se líbil, byl výborem centra Las Vegas vybrán a schválil ho i starosta Jan Jones. Ovšem nejdříve bylo kvůli licenci potřeba i schválení Paramountu. Zatímco licenční oddělení Paramountu i ředitelka studia Sherry Lansing byli nadšeni, takto velký projekt bylo potřeba schválit od výkonného ředitele Paramountu, kterým byl Steve Jaffe. Ten však tento projekt nepovažoval za výhodný pro Paramount. Oddůvodnil to tím, že pokud natočí velký film, který je propadák, při dalším filmu se na to zapomene. Ovšem, pokud by tato atrakce byla propadák, při její velikosti by na ni nikdo nezapomněl. Steve Jaffe nechtěl být tím, kdo tento projekt schválil, pokud by se v budoucnu ukázalo, že to bude propadák. Tím tento úžasný plán zazdil a s ním i 5 měsíců práce příprav a budoucí potenciální příjem Paramountu z licencování.

Centrum Las Vegas nakonec muselo vybrat jiný projekt - The Fremont Experience. Což je obří střešní obrazovka, která na několik let přivábila další zákazníky.

Gary Goddard vzpomíná na tento projekt jako na největší zklamání ve svém životě. Zejména proto, že byli tak blízko. Byl připraven projekt, byly připraveny finance a byla vyhrazen prostor, kde se mělo stavět. Všichni zúčastnění chtěli projekt podpořit, až na jediného muže, který všechny plány zastavil. O šest let později se však Gary Goddard podílel na tvorbě a otevření Star Trek The Experience.

Po dvaceti letech od ukončení projektu se Gary rozhodl ukázat některé z původních návrhů a proto o nich napsal příspěvek na blogu. Pokud si chcete prohlédnout více obrázků, či si přečíst celý anglický článek, můžete jej nalézt na blogu The Goddard Group.

Zdroj: thegoddardgroup.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 12. dubna 2012
přečteno: 5384x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG