Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.

st 10. července 2013      autor: lagga_VortaVor      přečteno: 6202x      komentáře: 6

stb krychleDo Chotěboře jsme přijeli plni nadšení ale i obav. Krosny a auta přetékala rekvizitami. Festival byl už ve své polovině. Směs tíživého očekávání a povznášející zábavy nás ihned pohltila. Šli jste po ulici, zdravili Vás přátelé a známí z různých koutů ČR a vůbec vám to nepřišlo divné. Naše mise začala ve čtvrtek večer. A tohle je report, jak to celé vlastně proběhlo.

Jsme čtyři (B)orgové. Elanor Feanma a Peppa jsou akční zhruba dva roky. Mvek a lagga VortaVor jezdí na cony zhruba deset let. Váš odpor byl marný. Kdo přijel, toho jsme programem asimilovali. Soudíme tak ze sčítání diváků.

Náš první rok a náš první večer, a rovnou také náš první zábavní večer, to byl čtvrtek.

prubeh souduVe velkém sále KD proběhl soud s Abramsem, ze kterého byli nervózní úplně všichni. A to i publikum! Upozornili jsme na něj už před začátkem promítání jedenáctého filmu na podiu kina. Našim cílem bylo tak trochu usmířit krvelačné internetové debaty. Snad se to i povedlo, protože sál byl až do konce plný. Lidé se smáli, ale očividně nad výpověďmi také přemýšleli (soudě z jejich soustředěných pohledů), a nakonec si jako porota odhlasovali osvobození Abramse. Spravedlivý Q mu za odměnu nabídl lukrativní kontrakt se studiem Disney a daroval mu Mickeyho uši. osvobozeny AbramsMenší zmatek do toho vnesl Jar Jar Binx, když si pro Abramse osobně došel: „To pěkný, moje, kamarád se mnou jít.“ Soud byl plánovaný na 3 hodiny i s pauzami, nakonec trval 4 hodiny a na oslavu rozsudku už nedošlo. Malé skupinky však určitě slavily do rána bílého. Obhajoba z Nibiru a obžaloba Jaremi Erik Johanson se usmířili ve Vočích, protože na dně plastových kelímků našli pravdu. Soudní technik, sličná zapisovatelka a bezpečnost pomohli vyklidit sál a pak unaveně odpadli do postelí.

V pátek ráno se nám už všem dýchalo lépe. Konečně jsme se nastěhovali do sálu č. 35 v Sokolovně, který, díky mírnějšímu létu, větráku a možnosti průvanu o přestávkách, šlo dostatečně větrat.

posádečkaZahájili jsme (B)orgským budíčkem, kde bohužel už nedošlo k borgské rozcvičce. Museli jsme přeci představit program, podat hlášení o soudu, představit genezi webu a poděkovat všem co nám pomohli. Promítání Příběhu dvou planet se očividně také líbilo. Následovaly velmi dobře připravené pořady od Peppy, Johansona, Skarabese a Tai. Měly dobrou návštěvnost a vzbuzovaly debatu. Pravdova přednáška o Hajzlech opadla, protože musel řešit dosti vážné problémy. Později se přišel osobně omluvit a sebral nám během pauzy podium. Technici jej stihli rozmontovat, odnést i vyluxovali koberec. Náš host – knižní redaktor – si svoji hodinku velmi pěkně vedl sám a otázky z publika svědčí o Vašem zájmu. Posádečka vystupovala v trošku jiném složení, ale jádro týmu bylo pojistkou dobré zábavy. zpivaniSál se přeplnil a návštěvníci se smáli až do konce. Od pěti hodin byl v kině promítán dvanáctý film, na který byly místenky vyprodány. Ve stejnou dobu jsme v naší místnosti promítali první film s raritním dabingem. Bylo to překvapení na poslední chvíli, které nám i Vám přichystal Johanson. Po zajímavé přednášce Tar-ary jsme přitáhli bubny, kytary, chřestidla a borgskou latrínu, pardon krychli. Klingon Grit zapěl písně známé i neznámé a Vy jste zpívali s námi. Bylo to moc pěkné a někteří se po půlnoci přesunuli do VIP salónku, kde prý zpívali až do dvou do rána!

V sobotu ráno naši místnost otevřel Mvek  a zahájil další den. Po něm povídali Grit, lagga, Geros’Lal s Michalem, Iconer, Praotec trekkie, Mvek a Tar-ara. Někteří to vedli jako besedu a jiní měli dopodrobna připravené prezentace a videa. Návštěvnost byla opravdu dobrá. Využili jsme toho a nahnali jsme všechny lidi ven na společné focení. Tai potom mile překvapila svojí připraveností. U dveří si rozložila svoje piny, loga, IDICy, delty a deltičky, po kterých se zaprášilo. Po večeři byl puštěn záznam divadelního představení Tři kapitáni. Týmu TyJáTrek vlastně patří ještě další poděkování za propůjčení červených praporčíků, klingonů a borgské krychle. Nejen že nám po celou dobu strážili místnost, ale také byli pěknou ozdobou. Večer patřil dalším přednášejícím a debatérům jako jsou Grit, Wolverine, Praotec trekkie a Skarabes. Očividně to bylo kvalitní, protože jste je poctili slušnou návštěvností.

Co ještě bylo na pátku a sobotě zajímavého? Přijela spousta lidí na otočku na den.

foceniNeděle jsme se trošku báli, protože skeptici ji považovali za zabitý čas. Opak byl pravdou, naplnili jste sál vždy aspoň z poloviny. Ráno zahajovala el.fean (cestovatelka bohužel ze zdravotních důvodů nedorazila), pokračoval Mvek  a Skarabes. Bylo příjemné vidět, jak se publikum dobře baví. Úplný konec pro Vás bylo promítání divadelního záznamu Jean-Lucu podejte mi PADD, který byl konečně po letech sestříhán. Pak už jsme Vám jen zamávali a jali jsme se balit.

Zúčastnili jsme se samozřejmě i debaty s Vaškem Pravdou, alespoň tedy části „O conu po conu“. Mohli jsme pochválit oranžová trička a recepci, protože se oproti minulému roku zlepšili ve svém chování a řešení problémů. Chváleni byli také členové úklidu za dobrou zásobu toaletních papírů. Naopak jsme byli pochváleni my, jako nový tým (a nebyli jsme jediný tým). Trošku smutnou zprávou od Vaška bylo to, že letos se na Festivalu rozmohly krádeže (odnesli to nejen návštěvníci ale také vybavení Festivalu). Plánuje proto připravit na příští rok hlídané a zamykané šatny pro každou z budov, kam si budeme moci uschovat drahé věci. Budou fungovat zároveň jako nabíjecí centra (o kterých jsme letos nevěděli ani my, že už někde byly v provozu). Také jsme mohli nahlásit a Vaška příjemně překvapit, že se spoustou věcí nám poradili a pomohli orgové z minulých let. Teprve potom jsme se mohli posadit, uklidnit, popovídat si, spořádat poslední zmrzlinu a čokoládu z Kafekáry a rozjeli jsme se domů.

Co bude teď? Sledujte ještě aspoň do konce léta náš web a Facebook, kam budeme shromažďovat fotografická alba a reporty. Určitě se tam najdete. Pěkné kousky máme slíbené od festivalových fotografů tak za týden a půl. Pokud vy máte nafoceno nebo napsáno, tak nám dejte taky vědět. Moc pěkně prosíme, stačí napsat na elanor.feanma(zavináč)seznam.cz Co se týče našich osobních životů, tak dospáváme a také doháníme všechno, co jsme za poslední 3 měsíce ve školách a zaměstnáních nestíhali. Věříme, že jsme udělali všechno podle nejlepšího vědomí a svědomí, že jsme neudělali ostudu všem trekkies a že jste se dobře bavili.

V příští části prozradíme některé pěkné momenty a co nás jako jednotlivce překvapilo.

Vaši (B)orgové

kadet lagga_VortaVor
autor: lagga_VortaVor
vydáno: st 10. července 2013
přečteno: 6202x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013
Báječný Trekken na Koprconu 2012  -  čt 6. prosince 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG