Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Figurky hrdinů z Originální série od Mezco Toyz

pá 5. února 2016      autor: Jakkob Killer      přečteno: 2493x      délka: 2 min      komentáře: 8

Sběratelství je můj velký koníček již řadu let a s příchodem Star Treku do mého života to nabralo ještě řekněme divočejší spád. Modely lodí, sošky hrdinů, repliky zbraní i velké filmové plakáty… To vše mi už stíhá zdobit můj jinak více méně skromně zabydlený byt, a i když volného místa je čím dál méně, ani ve snu si neumím představit, že bych s tím měl přestat. Každý máme holt to své, ne? ;)

Není proto divu, že moji pozornost upoutaly nové figurky z dílen firmy Mezco Toyz, která si pro tyto účely obstarala licenci k Originální sérii Star Treku a přináší nám „prozatím“ tři celkem povedené figurky původní posádky Enterprise. Jsou jimi první důstojník Spock, kormidelník Sulu a samotný kapitán Kirk. Vzhled a zpracování figurek si lze prohlédnout v galerii pod článkem. Figurky jsou v měřítku 1/12 (cca 15 cm na výšku) a u tuzemských prodejců jsou k mání za cenu lehce přesahující dva tisíce korun za kus. Co se zpracování týče, jde dle mého názoru o poměrně vydařené kousky. Podobnost s předlohou, uniforma, vybavení figurky – vše je při poměru cena/velikost a zpracování na dobré úrovni. Aspoň co se týče Spocka a Sulua, kteří si jsou svým předlohám velice podobní. To bohužel neplatí u figurky kapitána Kirka, který se Williamu Shatnerovi nepodobá více méně vůbec, což nejspíše zamrzí nejednoho fanouška a sběratele. Na druhou stranu je třeba říci, že Mezco Toys není ani zdaleka na úrovni takových firem jako Hot Toys či Sideshow, kteří jsou v tomto oboru dá se říci světovými špičkami. 

Na závěr bych ještě rád dodal, že k tomuto zatím skromnému počtu mohou (ale nemusí) časem přibýt i další, zbývající postavy z Originální série. Nutno dodat, že pokud by se kvalita držela prvních dvou figurek, nebylo by to vůbec na škodu. Ve finále a v případě pozitivních prodejů by ani nešlo vyloučit možnost dalších figurek, např. z Nové Generace, Deep Space Nine, Voyageru či Enterprise. Nezbývá než autorům držet pěsti i palce, ať se jim s prodeji daří…

Mezco Toyz - Spock 1/12Mezco Toyz - Sulu 1/12Mezco Toyz - Kirk 1/12

Zdroj: http://news.toyark.com/2016/02/04/mezco-pre-toy-fair-2016-on
kapitán flotily Jakkob Killer
autor: Jakkob Killer
vydáno: pá 5. února 2016
přečteno: 2493x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Matfyzpress vydal knihu Star Trek a věda  -  pá 2. listopadu 2018
Model Enterprise ze seriálu Discovery  -  čt 19. července 2018
ANOVOS představil luxusní modely Discovery a Shenzhou  -  út 13. února 2018
Turistický průvodce Klingonskou říší  -  so 20. května 2017
Figurky Spocka a Kirka od Quantum Mechanix  -  st 11. května 2016
Turistický průvodce po Vulkánu  -  po 9. května 2016
Pocket Books nabízí přes 700 startrekových e-knih bez DRM  -  st 30. března 2016
DNES vychází: povídková sbírka KUSY  -  út 26. ledna 2016
Nové tričko k 20. narozeninám CZ Kontinua  -  pá 20. listopadu 2015
Leonard: Mé padesátileté přátelství s nevšedním mužem  -  pá 23. října 2015
Merchandising – co se chystá?  -  čt 13. srpna 2015
Velké slevy na Novou generaci a Enterprise na blu-ray  -  pá 3. října 2014
Filmové plakáty s posádkou Nové generace  -  út 1. dubna 2014
Startrekové prsteny  -  st 19. února 2014
Naučte se hrát na vulkánskou harfu [VIDEO]  -  út 21. ledna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG