Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Figurky Spocka a Kirka od Quantum Mechanix

st 11. května 2016      autor: Jakkob Killer      přečteno: 2488x      délka: 2 min      komentáře: 0

Před časem jsem vás zde na portále informoval o trojici povedených figurek Spocka, Kirka a Sulua od společnosti Mezco Toyz, které se i přes některé nesrovnalosti v rámci podobnosti ke svým seriálovým předlohám více méně vydařily, aspoň v rámci promo fotek, které lze na internetu dohledat. Dnes bych opět formou článku seznámil čtenáře s dalšími figurkami, tentokráte od firmy Quantum Mechanix, která při příležitosti 50. výročí vzniku Star Treku představuje svoji verzi Spocka a Kirka již v regulérním figurkovém měřítku 1:6.

Díky onomu vyššímu měřítku sice stoupla cena, která se u tuzemských prodejců pohybuje těsně pod hranicí pěti tisíc korun za kus (pro porovnání doplním, že figurky od Mezco Toyz v polovičním měřítku 1:12 jsou k dostání za dva tisíce korun za kus), ale na druhou stranu větší velikost figurky (cca 30 cm) umožnila tvůrcům si více vyhrát s detaily obličejů, uniforem a celkově své výtvory co nejvíce přiblížit hereckým představitelům Spocka a Kirka, tedy Leonardu Nimoyovi a Williamu Shatnerovi.

Co se oné podobnosti a provedení týče, lze autory rozhodně pochválit za velmi dobrou či spíše báječnou práci. Obličeje jsou o poznání detailnější, stejně jako uniformy a příslušenství, které je s figurkami dodáváno. Nebál bych se říci, že Spock jako by Nimoyovi z oka vypadl, zatímco u Kirka to stále ještě není úplně ono, byť je ta podobnost o poznání povedenější, než-li u Kirka od Mezco Toyz. Detailní fotografie obou figurek si lze prohlédnout v galerii pod článkem, přičemž věřím, že většina z vás mi dá ohledně zmíněné podobnosti za pravdu.

Na samý závěr bych rád popřál autorům hodně štěstí s prodeji a snad co možná největší úspěch, neboť opět nelze vyloučit, že bychom se někdy v budoucnu mohli dočkat dalších báječných kousků s tematikou Star Treku. A pro případné zájemce o koupi jedné či obou figurek přidávám odkaz na webové stránky e-shopu Fate Gate, kde si lze figurky objednat – Fate Gate – Brána do světa figurek.

Kirk & Spock figurky od QMX Kirk & Spock figurky od QMX - detail Kirk - figurka od QMX Spock - figurka od QMX

kapitán flotily Jakkob Killer
autor: Jakkob Killer
vydáno: st 11. května 2016
přečteno: 2488x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG