Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

George Takei obdržel cenu Vito Russoa [VIDEO]

út 6. května 2014      autor: omi      přečteno: 2600x      délka: 1 min      komentáře: 5

George TakeiGeorge Takei, trekkies známý především jako člen původní posádky lodi Enterprise Hikaru Sulu, obdržel o víkendu cenu Vito Russoa (Vito Russo Award). Tato cena je udělována lesbám, gayům, bisexuálům nebo transgenderovým jedincům otevřeně vystupujícím v médiích na podporu rovnoprávnosti. George je od svého comming-outu v roce 2005 jedním z největších bojovníků za rovnoprávnost LGBT menšin v Hollywoodu. V médiích a na sociálních sítích velmi často komentuje aktuální dění například na témata manželských práv, diskriminace ze strany zaměstnavatelů, „léčby“ sexuální orientace nebo dětské šikany a sebevražd. Ve svém děkovném proslovu, který si můžete pustit na videu u tohoto článku, se k těmto tématům opět vyjádřil a připojil, že dokud budou lidé šikanováni a stíháni za to, kým jsou, bude za rovnoprávnost dál bojovat.

Zdroj: glaad.org
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 6. května 2014
přečteno: 2600x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG