Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

I Shatner fandí přistání na kometě

pá 14. listopadu 2014      autor: Bedraz      přečteno: 2662x      délka: 1 min      komentáře: 7

jak to vypadá na kometě... Věřím, že většina fanoušků zaregistrovala největší kosmickou událost tohoto týdne, kdy se po mnoha letech příprav a mnohaleté cestě evropské sondy Rosetta podařilo lidstvu poprvé přistát na kometě. Ve středu 12. 11. v podvečer přistál na kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko modul Philae, který nyní již poskytuje první údaje z povrchu komety. Úspěch projektu přál i Willliam „Kirk“ Shatner, viz připojené video níže. Vzkaz je pochopitelně datován před přistáním, my teď víme, že se měl Bill snažit s přáním úspěchu asi víc, protože přistávací manévr neproběhl úplně stoprocentně. :)

Kdo by měl zájem sledovat veškeré dostupné informace online, může se zaměřit na stránky technet.idnes.cz.

Pro fanoušky vzdálených budoucností připojuji ještě úžasný „propagační sci-fi“ filmeček Evropské kosmické agentury.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 14. listopadu 2014
přečteno: 2662x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG