Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Válka světů v sobotu na Nově [VIDEO]

pá 10. října 2008      autor: Jacob      přečteno: 5149x      komentáře: 0

Válka světů / War of the Worlds Televize Nova nabídne v sobotu svým divákům a fanouškům Sci-Fi americký film, natočený podle stejnojmenné knižní předlohy od spisovatele H. G. Wellse, Válka světů. Oproti románu se tento snímek neodehrává ke konci devatenáctého století ale ve žhavé současnosti. Základní "zápletka" však zůstává stejná - Planeta Země se ocitá v nebezpečí, které má podobu mimozemských vetřelců, kteří se rozhodli, že naši civilizaci zlikvidují.

Ti, kteří nečetli román, či neslyšeli rozhlasovou adaptaci, budou s filmem víceméně spokojeni. Avšak pro ty z nás, kteří nejdříve vstřebali knihu a pak se těšili na nové filmové zpracování, přišlo (ne)malé zklamání. Film bohužel postrádá kvalit původního literárního díla.

Válka světů / War of the Worlds 1953 Válka světů od režiséra Stevena Spielberga je v pořadí již druhým zpracováním Wellsovy knihy. To první je z roku 1953 a režíroval jej Byron Haskin. Tento film byl nominován na 4 Oscary v roce 1954 a z toho 2 získal za speciální efekty. Může se však pochlubit i dalšími oceněními jako je cena Hugo za Nejlepší dramatické ztvárnění a cena Motion Picture Sound Editors, USA za nejlépe zpracovaný zvuk.

Za zmínku stojí určitě také rozhlasová zpracování. Přinejmenšim kontroverzní rozhlasová adaptace Orsona Wellese z roku 1938, kterou vysílalo americké rádio WABC jako reportáž o aktuálním přistání mimozemšťanů. Stáhnout si ji múžete zde.

Válka světů / War of the Worlds
Dobrodružné Sci-Fi drama, USA, 2005, 116 min., od 13 let
Režie: Steven Spielberg
Herci: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins, Rick Gonzalez, Yul Vazquez, David Harbour, Amy Ryan,...

Sobota 11.10.2008, TV Nova 20:00

Zdroj: CSFD.cz, wikipedia.org
poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: pá 10. října 2008
přečteno: 5149x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG