Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

J.J. Abrams se kaje za lens flares

út 8. října 2013      autor: Bedraz      přečteno: 4151x      komentáře: 11

J.J. AbramsRežisér J.J. Abrams je v dobrém i ve zlém znám svým nadšením pro tzv. lens flares efekty (odlesky), kterých si trekkies při sledování obou jeho Star Trek snímků užili víc než dost. Na párty k uvedení Star Trek Into Darkness na blu-ray proto přitlačil server CraveOnline režiséra ke zdi. Co to jen má s těmi „lens flares“? A jeho odpověď opravdu překvapila – omluvil se totiž.

Odlesky - tzv.lens flares - ve Star Treku (2009)„Vím, že jsem tím způsobil mnoho zloby,“ prohlašuje Abrams. „Ale povím vám, že jsou prostě chvíle, kdy pracuji na nějakém záběru, a říkám si ‚Ten by byl fakt skvělý… s lens flare.‘ Ale vím, že je to příliš a omlouvám se. Hodně si to nyní uvědomuji. Ukazoval jsem své ženě jeden z raných sestřihů Star Trek Into Darkness a byla tam jedna scéna, kdy doslovně tvrdila ‚Já nevím, co se tam děje. Prostě to nevidím. Nerozumím, co to má znamenat.‘ A já jsem si pomyslel ‚Jejda, tak tohle mi ulítlo.‘ "

„Bylo to až tak hloupé, že jsem musel požádat studio ILM [Industrial Light & Magic], aby v některých záběrech lens flare odstranilo. Což je debilní, já vím. Ale věřím, že přiznat se k závislosti je první krok k uzdravení.“

Celý rozhovor si můžete přehrát zde. Abrams se v něm vyjadřuje i k možnosti návratu Star Treku na televizních obrazovky, který však má podle něj za současných okolností nulovou pravděpodobnost.

Zdroj: craveonline.com, treknews.de
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: út 8. října 2013
přečteno: 4151x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG