Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

J.J. Abrams slaví 47. narozeniny. Všechno nejlepší!

čt 27. června 2013      autor: little borg      přečteno: 4484x      komentáře: 4

J.J.Abrams 'B' dayMnohými trekkies zatracovaný, ale kritikami naopak opěvovaný producent a režisér J.J. Abrams dnes slaví 47. narozeniny. Autor mnoha úspěšných počinů má v současné době dveře v Hollywoodu otevřené dokořán. Mimo jiné i díky vzkříšení fenoménu Star Trek. Ale popořádku. Abrams je mimo jiné spoluautorem veleúspěšného seriálu Ztraceni, který si získal miliony fanoušků po celém světě. Následovala smlouva se studiem Paramount Pictures, z které talentovaný J.J. těží prakticky dodnes.

Jako hollywoodský režisér debutoval povedeným snímkem Mission Impossible III. Producentsky se podílel na dalším originálním počinu s názvem Cloverfield (v českých končinách nelogicky nazvaný Monstrum). Z producentského křesla dohlížel taky na scifi snímek Super 8, který je, dá se říct, poctou Spielbergovým legendárním scifi. Dnes je jedním z jeho nejočekávanějších projektů Star Wars - Epizoda VII.

Star Trek ponechávám jako samostatnou kapitolu. Když ani skalní fanoušci nepodrželi desátý celovečerní film s podtitulem Nemesis a snímek s posádkou  hvězdné lodi Enterprise-E prošuměl kiny takřka bez povšimnutí, vypadalo to, že Star Trek definitivně končí. (V té době klesala sledovanost seriálu Enterprise, což byla vlastně poslední kapka.) Plány na restart Star Treku pod vedením původních producentů studio Paramount Pictures zamítlo. Starému týmu už nedůvěřovalo. Fenomén hlavouni studia svěřili po dlouhém vyjednávání mladému producentovi J.J. Abrasovi a jeho "Lost" týmu. 

Nová mladá posádka, nové prostředí alternativní linie, nový moderní look a hlavně zábava pro široké publikum bez nutnosti znát předchozí startreková dobrodružství. Na poli celovečerních filmů logická volba, která se podle mnohých názorů i řečí čísel vyplatila. Star Trek se, ač se to někomu nemusí líbit, pomalu zbavuje nálepky "zábava pro ty divné fanoušky". Skalní trekkeři a trekkies nemusejí zoufat, zůstalo jim deset filmů a šest seriálů. To je materiálu až až. Pro nové fanoušky jsou tu zatím dva úspěšné blockbustery a třetí na cestě. O tom, že by Abramsův tým nenatočil minimálně ještě jedno dobrodružství hvězdné lodi Enterprise, snad nikdo nepochybuje. Já osobně se těším. Hodně. Takže milý J.J., díky a všechno nejlepší k narozeninám!

Trailer na Star Trek (2009):

Trailer na Star Trek: Do temnoty

 

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 27. června 2013
přečteno: 4484x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG