Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jak dostala Jaylah své jméno?

pá 15. července 2016      autor: omi      přečteno: 2773x      délka: 1 min      komentáře: 2

Jaylah ze Star Trek: Do neznámaTajemná cizinka, s kterou se ve Star Treku: Do neznáma potká posádka Enterprise, má zvláštní jméno. Jeho původ má kořeny v tvorbě samotné postavy. Při psaní scénáře narazili Simon Pegg a Doug Jung na potřebu vytvořit novou silnou ženskou postavu, neboť v původní hlavní posádce byla ženská postava pouze jedna – Uhura. Jako předobraz nové postavy si zvolili roli Jennifer Lawrence z filmu Do morku kosti. Ta ve filmu ztvárnila mladou samostatnou ženu, která se vzdor problémům dokáže postarat o sebe a své sourozence. Stejná je i Jaylah. Protože pro tuto postavu hned nevytvořili jméno, začali jí říkat „Jennifer Lawrence v Do morku kosti“. Sami si dokážete představit, že tak dlouhé pojmenování není moc praktické a tak se postupně začalo zkracovat až na J. Law, z čehož se nakonec stalo Jaylah. Zajímavé jméno s celkem zajímavým příběhem vzniku, co myslíte?

Zdroj: vox.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 15. července 2016
přečteno: 2773x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG