Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jak naložit s postavou, jejíž představitel náhle zesnul?

st 1. února 2017      autor: Polux      přečteno: 2604x      délka: 2 min      komentáře: 24

otaznikV loňském roce zažili fanoušci Star Treku a Star Wars teprve podruhé v historii uvedení jejich filmů do kin současně v témže roce (přinejmenším v USA). Zároveň se však rok 2016 zapsal neslavně do historie a srdcí mnoha fanoušků i tragickými skony hereckých představitelů z obou sérií. Ve Star Treku jsme se rozloučili s Antonem Yelchinem, představitelem navigátora Pavla Andrejeviče Čechova. Ve Star Wars nás navždy opustila Carrie Fisher, představitelka princezny (později generálky) Lei Organy.

Obě filmové série budou pokračovat v dalších dílech – v případě Star Wars je to naprosto jisté již nyní, u Star Treku lze optimisticky s novým snímkem také počítat. Před tvůrci obou sérií nyní stojí nelehký úkol, aby se s odchody herců v připravovaných filmech nějakým způsobem vypořádali.

Tvůrci mají několik možností, jak na nastalou situaci reagovat:

  • Postava může být přeobsazena jiným hercem (v minulosti např. Richard Harris v Harry Potter and the Prisoner of Azkaban).
  • Herec může být nahrazen digitálním dvojníkem (např. Peter Cushing v Rouge One).
  • Herec může být zachován s pomocí kombinace CGI efektů, vynechaných scén z předchozích filmů, dvojníků atd. (např. Oliver Reed v Gladiator, Brandon Lee v The Crow, Paul Walker v Fast And Furious 7). 
    To je ovšem obvykle případ, kdy pouze část scén již není možné s daným hercem natočit a přitom je nutné film dokončit. U připravovaných snímků je tento způsob téměř nemožný (výjimky se ovšem najdou, např. Peter Sellers v Trail of the Pink Panther).
  • Herec může být přiznaně pojatá digitální podoba postavy – holografický obraz (Laurence Olivier v Sky Captain and the World of Tomorrow, Marlon Brando v Superman Returns)
  • Postava může být z filmu kompletně vynechána (mnoho TV seriálů, typicky dlouhotrvající soap opery).

Jakým způsobem byste si přáli vy, aby se tvůrci obou sérií vypořádali s odchodem hereckých představitelů v připravovaných pokračováních?


Pokud byste měli námět na zajímavou, originální otázku, zašlete ji prosím mailem na adresu omi@trekkies.cz, nezapomeňte se, prosím, podepsat přezdívkou, pod kterou vystupujete na portále.

praporčík Polux
autor: Polux
vydáno: st 1. února 2017
přečteno: 2604x
komentáře: 24
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG