Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jaký byl poslední odznáčkový sraz?

út 9. června 2020      autor: Samuel_Thorn      přečteno: 732x      délka: 6 min      komentáře: 5

Odznáček Havlíčkův BrodDo příprav posledního odznáčkového srazu zasáhla koronavirová polízanice. Akce změnila místo i čas. Původní termín 23. května zhatila předpověď počasí, která ohlásila (a nakonec také splnila) vytrvalý déšť, a tak se sraz přesunul na 6. červen. Nakonec se ještě z Chocně přesunul do Havlíčkova Brodu, rodného města Karla Havlíčka Borovského, které většina z nás zná hlavně jako „průjezdní bod“ na cestě do Chotěboře, místa konání Festival fantazie.

Čas a místo srazu byl vzhledem k tomu, že účastníci pojedou z různých míst různými způsoby, stanoveno v cílové stanici na 10:00 před nádražím v Havlíčkově Brodě. My, kteří jsme se rozhodli jet vlakem, jsme se sešli ve tři čtvrtě na osm na pražském Hlavním nádraží a společně vyrazili na cestu. Jmenovitě Terka, Miloš, tzcomics, omi a já (Samuel).

Cesta ubíhala docela rychle, roušky sice trochu překážely, ale i to se dalo. Humorná poznámka: Zkoušeli jste někde cucat mentolový bonbon, když máte roušku na obličeji? Ne? Určitě to zkuste. Výrazný zážitek zaručen! :o) V Kolíně přistoupil SilviSaleva, který nás ale ve vlaku minul, a tak do cílové stanice cestoval bohužel samostatně.

Společné foto před nádražím v Havlíčkově BroděDo Havlíčkova Brodu jsme dorazili načas a před nádražím už čekali Xyll, Tar-ara, Iconer, Molík, Mirek, Jana, Chak., bilavrana a Slávek s rodinou. Překvapila nás Irča, kterou jsme úplnou náhodou před nádražím potkali, když čekala na kamarádku. Čekání, než dorazili i Rin a BorgAI, jsme si ukrátili focením společné fotografie a zanedlouho jsme už v kompletní sestavě vyrazili směr budoucnost, tedy park Budoucnost.

Počasí sice hrozilo deštěm, ale díky tomu bylo příjemně, a tak cesta plynule ubíhala. Povídali jsme si mezi sebou o všem možném. Přece jen po téměř třech měsících „sociální abstinence“ byla najednou spousta věcí, které jsme „museli probrat“. Podél Cihlářského potoka a na něm ležících rybníků Obora, Hastrman, Rantejch, Cihlář a Hajdovec došla naše výprava do poloviny cesty, která se nacházela u Pfaffendorfského rybníka, kde shodou okolností končila i zpevněná cesta.

Putování parkem BudoucnostTady se naše cesty rozdělily, protože jsem chtěl vidět ještě další přírodní a jiné krásy Havlíčkobrodska. Dočasně jsem se tedy rozloučil a vydal se dál lesní cestou. Počasí to reflektovalo spuštěním deště, který jsem v lese moc nevnímal, ale z vyprávění ostatních vím, že se museli asi čtvrt hodiny schovávat pod stromy, než se vydali na cestu zpět do města.

 

Samuelova pouť

Výsadek na druhém břehuOd Pfaffendorfského rybníka se cesta mírně zvedala a příjemně se vinula lesem, provedla mě kolem Zádušního rybníka, až se stočila ostře doprava a vystoupala k velké vykácené ploše. Kolem poledního jsem dorazil ke křižovatce s lavičkou, po cestě hopkala veverka a mě přepadl hlad. Tak jsem zalovil v batohu, vytáhl připravený chleba (Kdo z vás měl nachystanou svačinu???), zakousl se do něj a vydal se na další cestu. Shora jsem si prohlédl Štičí rybník a kolem bezejmenného romantického rybníčku s lavičkou a vrbou jsem přišel na silnici, které vedla k dalšímu cíli – obci Knyk. Turistická trasa vedla okolo Knyckého rybníka a místní kapličky a pokračovala po silnici do obce Rožňák. Jelikož jsem byl na kopci a mezi poli, docela hodně foukalo a na chvíli se spustil i déšť, ale nic, co by mě zastavilo. Po překonání silnice č. 38 (pravidelní účastníci Festivalu fantazie tuto komunikaci jistě dobře znají :)) se značená cesta naštěstí vydala opět na polní a následně lesní cestu. Mezi staveními se volně pásly husy, za plotem se ovce a na zápraží jedné chalupy se protahovala kočka. Došlo mi, jak moc mi výlety do přírody chyběly, a tak jsem si užíval každý krok, každý nádech, strom, kámen, klacek a tu nekonečnou volnost.

Pelestrovská studánkaPřes vrch Vachač jsem došel k hlavnímu cíli mé pouti – Pelestrovské studánce. Její voda, jak jsem se dočetl na internetu, bohužel už pitná není, i když na studánce leželo několik hrnečků, ale na opláchnutí a osvěžení unaveného poutníka posloužila krásně. Ze serveru e-studanky.eu jsem se dozvěděl, že „název ‚Pelestrovská studánka‘ je novodobý. Původní název, jak domorodci tvrdí, je ‚Kristova studánka‘ podle majitele lesa, pana Kristy z Perknova.“ a také, že pramen je součástí monitorovací sítě Českého hydrometeorologického ústavu.

Pomník umučenýmOdtud moje cesta pokračovala podél Rozkošského potoka, na němž se nachází rybník Drátovec, malebným údolím podél Lázničkovy stráně k neplánovanému zastavení, pomníkům osmi osob, které zde nacisté na konci války v květnu 1945 zavraždili. Poslední zastavení na mé pouti byl dům, ve kterém býval pivovar a hospoda, kam během svých studií rád chodil Karel Havlíček Borovský. Rozkošská silnice mě kolem psychiatrické nemocnice zavedla zpět do města, kde jsem se v restauraci Salva na náměstí opět shledal s ostatními.

Mezitím…

Protože cesta, kterou se vydal Samuel, byla úzká a kočárky nesjízdná, zbytek výsadku pokračoval po asfaltové cestě. Kousek před koncem cesty se přes nás také přehnal krátký lehký deštíček, tak jsme se asi na deset minut schovali pod korunami stromů. Na konci cesty jsme si udělali společnou fotografii a vydali se stejnou cestou zpět.

Společné foto u sochy Karla Havlíčka BorovskéhoPokračovali jsme v povídání a návrat nám tak utekl opravdu rychle. V Havlíčkově Brodě jsme se rozdělili, protože část už byla po cestě unavená. Není se čemu divit, jeden z prvních výšlapů po karanténě a hned deset kilometrů. Jedna část tedy šla prozkoumat terén na náměstí a vybrat vhodný podnik, kde bychom se mohli usadit, odpočinout si, najíst se a zároveň vyluštit připravené úkoly. Druhá skupinka se vydala ještě do parku, vyfotit se u sochy Karla Havlíčka Borovského. Nakonec bylo dobře, že jsme se rozdělili, protože socha je ve vyšších částech parku, kam by se kočárky dostávaly zbytečně náročně. Cestou na náměstí jsme ještě viděli bustu Josefíny Havlíčkové, Karlovy matky.

Sedíme, povídáme, luštíme, plníme, bavíme se…

Luštění úkolůNakonec jsme se všichni sešli v restauraci, objednali si občerstvení a pustili se do luštění úkolů na odznáček Nepenthe. Pět tematických a trochu záludných úkolů čekalo na všechny účastníky, ale nutno podotknout, že si s nimi poradili bravurně. Všichni se dokázali přepravit z Romulany ovládaného Artefaktu na planetu, pomoci ulovit králíkorožce, zabezpečit dům Rikerových, zavzpomínat si na Data i upéct pizzu. Jako odměnu každý dostal sladkou „medaili“ v podobě odznáčku Nepenthe nalepeného na Koletce.

Sladký odznáčekČas utíkal, a když se přiblížil čas odjezdu, zaplatili jsme a vydali se směrem k nádraží, někteří na vlak, ostatní k autům. Před nádražím jsme se rozloučili a rozjeli se k domovům. Naše vlaková sekce tentokrát už společně se SilviSalevou usedla do vlaku a za necelé dvě hodiny jsme byli v Praze.

Tak proběhl a skončil poslední odznáčkový sraz, který se, soudě dle reakcí, i přes počáteční nepříjemnosti se změnami termínu a místa konání náramně vyvedl a všichni si ho skvěle užili.

Děkuji omimu za organizaci a doufám, že se zase někde brzy potkáme. S některými na Festivalu fantazie, s jinými třeba na některém z dalších srazů.

Žijte dlouho a blaze!

viceadmirál Samuel_Thorn
autor: Samuel_Thorn
vydáno: út 9. června 2020
přečteno: 732x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Havlíčkovým Brodem do Budoucnosti a ještě dál  -  st 10. června 2020
Odznáčkový výsadek za krásami Liberce ZRUŠEN  -  út 25. července 2017
Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Rodinné setkání  -  út 20. října 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
S Trekkies na horách [VIDEO]  -  so 3. března 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Vydařený Silvestr – do třetice všeho plzeňského  -  čt 22. ledna 2009
Reportáž ze srazu v Moravské Třebové  -  po 8. září 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část  -  čt 29. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008
Kadet kemp 2008 - Den čtvrtý [BONUSY]  -  po 12. května 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG