Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jaký byl Velikonoční sraz 2008?

st 2. dubna 2008      autor: Lina      přečteno: 9326x      délka: 4 min      komentáře: 1

Velikonoce 2008 Jak vypadají naprosto běžné Velikonoce s Trekkies se vším všudy? Zase půjde o spoustu jídla, zábavy a poflakování se? Budou se slavit tradiční zvyky? Nebo byly tyhle Velikonoce jen striktně pracovně připravovací? Kdepak! Od pátku do pondělí jsme si užívali, bavili se... a pravda, taky připravovali hodně zábavy, která na Vás teprve čeká.Do Veltrus jsem dorazila již ve čtvrtek navečer a než jsem se stihla rozkoukat, jelo se s Bonsaj, Brůčou a Sárou nakoupit vše potřebné k nakrmení 14 lidí, kteří se měli začít sjíždět již v pátek večer. A to si nedovedete představit, co do té doby musí taková hostitelka/mamina stihnout. Jen nákup samotný zahrnoval dva narvané nákupní košíky, a to nás ještě čekalo nakoupit pár "drobností" druhý den ve Veltrusech.

velikonoce 2008 II Pátek tedy začal pro mě nezvykle brzy. Bonsaj dříve než já vylezla z postele, stihla upéct první korpus na dortík a hned po snídani a dopsání seznamu na další nákup, jsme vyrazili do vsi. Budiž sláva Veltrusům, které jsou na rozdíl od takové Chotěboře (každoroční místo konání Festivalu Fantazie) na svátky dobře zásobené a my sehnaly vše, co nám zbývalo. Pro představu se jednalo o 5 velkých bochníků chleba, půl kila nakrájeného sýra, 1 kg šunkového salámu (ochotná paní v masně už bledla) a 1,5 kg gothaje (naštěstí v celku). No a teď, když je vše nakoupeno, čekáme na klubáky až dorazí.

velikonoce 2008 III Je něco po sedmé a dorazilo první auto. Bendi nám přivezl omiho a Jacoba. Domem zavoněla večeře a na dotaz, jestli mají rádi želvičky, se ozval Bendi, že to nikdy nejedl, ale rád ochutná. Bohužel se ta otázka týkala možné večerní projekce Želv Ninja na DVD, né želví polévky. A obalovaný disk už Bendiho tak nelákal. Večer postoupil a Bendi se vydal zachránit Chakotaye na nádraží do Kralup. Zábava ve Veltrusích se zatím zvrhla. Jacob evidentně držel poprvé v ruce Barbie a já s Janou jsme zvažovaly, že vyhodíme pojistky, aby se omi odlepil od nové Lary Croft (Ovšem ještě byla otázka, jak dlouho mu vydrží notebook na baterky). Pozdní večer jsme věnovali Stargate: Arch of Truth a odebrali se do postelí.

Bílá sobota Velikonoce 2008 IV
Naneštěstí Bíla sobota se nekonala doslovně a dokonce se na nás i usmál Puňťa. Z postele jsme se začali vytrácet docela brzy, hlavně tedy kvůli Akci S v Praze. Kam se později i část osadníků odebrala. My co jsme zůstali, jsme posnídali, dokecali, pobavili se s youtube (nebezpečný to nástroj), ozdobili dortíka a dali se do vaření oběda. Po poledni dorazili i Cedrik, Saavik a Heikoo. Účastníci akce S se dostavili o dvě hodiny později a dům začal praskat ve švech. Do diskuse se dostaly hlavně další akce klubu... a máte se na co těšit. Kvůli nutnosti probrat vše důležité, jsme se ven dostali až večer a díky tomu se k večeři vrátili značně promrzlí. Za oběť padly chlebíčky a následně i slaďoučký dort. A zase se diskutovalo až do velmi pozdních nočních hodin.

Boží hod velikonoční - neděle
To si neumíte představit, jaký je problém, aby se 14 lidí vypravilo skoro v ten samý moment, naskládalo se do aut a vyrazilo na výlet. Když opomeneme to, že je třeba vstávat poměrně brzy, dokoukat Formuli 1, nasnídat se a rozvrhnout naložení osob do aut. Uf, zvládlo se to. Ale vše nemůže být ideální a tak, když už byli všichni oblečení a připraveni vyrazit, počasí nás počastovalo první velkou sprchou. Chvíli jsme váhali, koukali na internetu po počasí a nakonec vyrazili. Už směrem na Prahu nás chytila sněhová vánice. Nic příjemného a zvažovali jsme, jestli se neotočíme a nevrátíme domů. Odvaha se nám ale vyplatila a v pořádku jsme dorazili do cíle výletu.

velikonoce 2008 VI Po návratu do Veltrus (a dalším úspěšném přežití sněhové vánice na dálnici), jsme se okamžitě pustili do tvoření. Jedna skupina upravovala nové fotografie, druhá stříhala video a ten zbytek se zabavil, jak bylo libo. Spát se šlo až velice pozdě v noci a ani se nedostalo na původně plánovaný Star Trek:V, který jsme si celý den slibovali. Protože druhý den nás čekaly Velikonoce.

Velikonoční pondělí
Velikonoce 2008 VI Jsme klub pacifistů. Buď jsou naši muži líní, nebo doopravdy zastávají názor, že ženu bít nebudou ani o svátky k tomu určené. Naštěstí jejich čest a zdraví nás žen zachránil omi a Dark, kteří si už den předem napletli pomlázky a hned po ránu nás pěkně prohnali po baráku. A protože jsme se s Janou nehodlaly smířit s neaktivními oslavami svátku, rozhodly jsme se, že velikonoční zvyky posuneme krapet na západ a připravily hledání vajíček. Schovky byly různé a některé velice složité, ale nakonec se všechna vajíčka našla. První byl žlutý tým littleborga, Bedraz a Heika.

Velikonoce jsme ukončili až odpoledne a vydali se do svých domovů. Víkend to byl dlouhý a náročný, ale zdárně jsme ho zvládli a můžeme se těšit na jarní dny, kdy nás i vás čeká spousta dobrodružství (obzvláště pak v květnu).

poručík Lina
autor: Lina
vydáno: st 2. dubna 2008
přečteno: 9326x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007
Staň se členem Trekkies: The New Generation  -  po 1. ledna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG