Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

James Cameron: Příběh sci-fi

po 17. září 2018      autor: Alice Lal Zikešová      přečteno: 1481x      délka: 2 min      komentáře: 6

James Cameron: Příběh sci-fiŽánr science fiction už po několik desetiletí ovládá svět kinematografie a filmoví i seriáloví nadšenci, kteří si takzvaně nenechají nic ujít, jistě sledují, že nejen Star Trek se nám opět probouzí k životu – a to i mimo filmové plátno. Některé výtvory jsou opravdu povedené, jiné diváka po zhlédnutí dvou až tří úvodních epizod omrzí, ať už hereckými výkony, nesympatickými postavami nebo třeba nepříliš zajímavou a propracovanou zápletkou. Požadavky diváků jsou různé a ne každému se tvůrci zavděčí, ovšem jako lék na zavařený mozek z nepříliš dobrého sci-fi pokusu nám vždycky mohou posloužit staré klasiky a divákovy srdcovky. Jste milovníkem úplných počátků Stevena Spielberga a hrůzyplného Vetřelce se silnou ženskou hrdinkou Sigourney Weaver nebo dáváte přednost novějším filmovým počinům v podobě nádherného světa Avatara a snímku Strážci galaxie? Dokumentární seriál James Cameron: Příběh sci-fi nezklame ani jednu z těchto skupin. 

Jak již napovídá název, oblíbeným žánrem nás bude provázet legendární režisér James Cameron, který svou tvorbou přispěl nemalou částí do mlýna. Hned v úvodu první epizody s názvem Alien Life nám Cameron představí Stevena Spielberga a v místnosti připomínající temný hangár vesmírné lodi společně začnou rozmlouvat o sci-fi, mimozemšťanu E.T. nebo o problematice postav z filmu Blízká setkání třetího druhu. Spielberg ovšem nebude jediným, kdo se o filmech a mimozemšťanech rozmluví. Na obrazovce můžete poznat  herečku Zoe Saldanu, Keanu Reevese, Sigourney Weaver (s ní i samotného tvůrce makety xenomorfa) nebo Millu Jovovich. Objeví se herci ze starých klasik, Cameron si popovídá s dalšími režiséry a na chvíli promluví i Ted Chiang, autor povídky Story Of Your Life, která je předlohou pro film Příchozí.

Další epizody představují další herce, spisovatele, režiséry i umělce; Whoopi Goldberg promluví o tom, jak Star Trek ovlivnil ji i další diváky, George Lucas přizná, kterými filmy kromě 2001: Vesmírná Odyssea se nechal inspirovat, a Luc Besson zmíní důležitost mimozemské řeči nejen ve svém snímku Pátý element, ale i v Cameronově Avataru. Andy Weir, autor knihy Marťan, bude mluvit o své postavě Marka Watneyho a James Cameron si promluví s Ridley Scottem. V pětačtyřiceti minutách budou tyto a další osobnosti řešit, jak se ve sci-fi přenášejí reálné problémy světa nejen minulého století přenáší do budoucnosti a jakým způsobem na diváka působí filmy jako District 9 a Hvězdná pěchota.

Zaujala vás některá jména? Chtěli byste si připomenout pocity, které jste prožívali při posledním loučení s E.T., vidět známé tváře a slyšet názory na vesmír z úst oblíbených režisérů, scénáristů a i samotných odborníků? Seriál je ke zhlédnutí na steamovacích službách, a ti z vás, kteří mají raději dabing, mohou epizody sledovat na televizi AMC.

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
autor: Alice Lal Zikešová
vydáno: po 17. září 2018
přečteno: 1481x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zachary Quinto si zahraje v seriálu Biopunk  -  út 12. července 2016
Ikarie XB 1  -  so 18. června 2016
Star Trek vs. Star Wars – Buzzfeed  -  st 11. listopadu 2015
Předpremiéra filmu Marťan ve startrekovém kostýmu  -  po 31. srpna 2015
Stargate: Resistance se vrátil v rukách fanoušků  -  pá 31. července 2015
Mission: Impossible aneb když je šance nulová  -  so 25. července 2015
Znělka Simpsonových jako pocta Star Treku [VIDEO]  -  út 20. ledna 2015
Destiny dokončena  -  pá 7. února 2014
Enderova hra – literární skvost na stříbrném plátně  -  so 7. prosince 2013
Gravitace  -  so 26. října 2013
John Williams bude skládat hudbu pro Star Wars epizodu VII  -  po 29. července 2013
Destiny ožívá!  -  út 9. dubna 2013
V Hollywoodu se hnuly ledy, Abrams bude režírovat nové Star Wars [UPDATE]  -  ne 27. ledna 2013
Star Wars: Epizoda 7 ... realita roku 2015  -  čt 1. listopadu 2012
Revolution - nový seriál J.J. Abramse  -  út 30. října 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG