Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jeffrey Combs

čt 10. září 2015      autor: Chak.      přečteno: 3249x      délka: 4 min      komentáře: 14

Jeffrey CombsVčera oslavil své 61. narozeniny Jeffrey Combs, muž mnoha tváří. Dokonce tolika, že se na to téma hezky vtipkovalo v místní diskuzi. Pojďme mu ještě společně popřát všechno nejlepší, tak trochu s nadsázkou si ho připomenout a zavzpomínat na postavy, které svým hereckým uměním oživil. Některé budete jistě znát, jiné vás možná překvapí.

Weyoun – „Jeffrey Combs (Weyoun) má narozeniny“

WeyounTěžko říct, která z jeho rolí je ta nejslavnější. V roli klonovaného Vorty Weyouna (DS9) si ale rozhodně prožil nejvíc životů. Vzpomeňme například na Weyouna 4, který byl zabit svým podřízeným Jem'Hadarem, Weyouna 5, na kterého byl pravděpodobně spáchán atentát spolupracujícím Cardassianem, či Weyouna 6, který spáchal sebevraždu. Ale abychom byli spravedliví, poslední dva Weyouni byli skutečně zabiti nepřítelem – Worfem a Garakem.

Tvůrce: „Kéž byste to neudělal. Tohle byl Weyounův poslední klon.“ Garak: „Doufal jsem, že to řeknete.“

Shran – „No jo, Jeffrey Combs (Shran) má narozeniny!“

ShranAndorian Shran (ENT), agresivní a občas i trochu arogantní komandér (později generál), se od Weyouna výrazně liší. Jeho nejlepší mimozemský přítel, kapitán Archer, mu totiž jen zlomil anténku. S Archerem si navíc tak dlouho vzájemně spláceli dluh, až to dovedlo Andoriany do Spojené federace planet. Navzdory všemu nebezpečí Shran přežil, což sám herec po zkušenostech s Weyounem kvitoval s povděkem. Pro zrušenou pátou sezónu se dokonce uvažovalo o tom, že by se Shran stal členem posádky Enterprise.

Shran: „Řekněte Archerovi, že už mi dluží dvakrát.“

Brunt – „Ale co je hlavní, Jeffrey Combs (Brunt) má narozeniny!“Brunt

Fereng Brunt (DS9) také neměl lehký život. Nejprve se marně pokoušel přemluvit Quarkovu matku Ishku, aby zanechala svého podvratného vydělávání. Následně se stejně neúspěšně pokoušel přinutit Roma zrušit odbory. A nakonec mu tahle povedená rodinka hned dvakrát zabránila v převzetí pozice Velkého Naguse. Musel je milovat.

Brunt: „Upřímně doufám, že nikoho z vás už nikdy neuvidím.“ Quark: „Ten pocit je vzájemný.“

Penk – „Málem bychom zapomněli, že i Jeffrey Combs (Penk) má narozeniny!“

PenkJeffrey Combs si zahrál i úspěšného hledače talentů Penka (VOY). Tomuto producentovi sportovní zábavy s názvem Tsunkatse se podařilo dokonce na chvíli zlákat i Sedmou z Devíti. Nedělala to sice úplně dobrovolně, ale koho to zajímá. Platící diváky určitě ne. Naštěstí pro Sedmou je tu neohrožený Voyager, naneštěstí pro ostatní (pravděpodobně stejným způsobem) „draftované“ bojovníky je tu jen slabý Voyager.

Kevin Mulkahey

Ještě jednou se vrátíme k Weyounovi. Tentokrát jde o jeho obraz ve vizi, které se dostalo kapitánu Siskovi od Proroků. Policista Kevin Mulkahey (DS9) taky nebyl žádný beránek.

Tiron

TironÚplně první postavou, kterou ve Star Treku Jeffrey Combs ztvárnil, byl Tiron (DS9). Tenhle chlapík neznámého druhu se tak zbláznil do Kiry Nerys, že si nechal od Quarka vytvořit její holoprogram. Ale netušil, jaké překvapení mu pravá Kira připraví. Výsledná holopostava by se dala popsat snad jen jako dcera Kiry a Quarka.

Quark: „Co budete dělat s Kirou v simulátoru? Ne. Neříkejte mi to. Nechci to vědět.“

Krem

KremJelikož Ferengů, tak jako latinia, není nikdy dost, podíváme se ještě na jednoho. Ačkoliv bývá Krem (ENT) označován za piráta, ve skutečnosti je to utlačovaný člen posádky, který se řídí striktními pravidly – samozřejmě pravidly zisku. Jak by mu mohl někdo něco vyčítat. Však on si to teď s pomocí kapitána Archera vybere i s úroky.

„Pravidlo zisku říká: Expanduj nebo zemři.“

Bezejmenná holopostava

V poslední epizodě DS9 se Combs mihl také na rozlučkové párty jako jedna z postav holoprogramu Bashir 62. Možná nějaký Weyoun infiltrátor.

ST hry – „No a aby toho nebylo dost, tak Jeffrey Combs (Suldok) má narozeniny!“

Přehled postav můžeme doplnit i o dabing. Ve hře Star Trek: Deep Space Nine – Dominion Wars přece Weyouna nemohl dabovat nikdo jiný. A svůj hlas propůjčil i komandéru Suldokovi ve Star Trek: Elite Force II.

Kromě tohoto úctyhodného počtu postav stojí za zmínku i fakt, že se jako jeden z mála herců objevil v závěrečných epizodách hned dvou ST seriálů. A teď nezbývá než mu popřát pevné zdraví, hromadu zajímavých hereckých příležitostí, ale hlavně aby měl možnost si zahrát v nějakém dalším seriálu, jehož název bude začínat těmi oblíbenými slovy „Star Trek“.


Článek obsahuje i úryvky komentářů z Diskuze, kterou najdete v sekci Komunita.

admirál flotily Chak.
autor: Chak.
vydáno: čt 10. září 2015
přečteno: 3249x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Související články:

Star Trek zdarma na Hulu  -  út 26. března 2013
Výročí herců v roce 2012  -  po 23. ledna 2012
Gene Roddenberry by dnes oslavil devadesátiny  -  pá 19. srpna 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Vše nejlepší k narozeninám, Zoë Saldano!  -  po 21. června 2010
Všechno nejlepší J.J.! [VIDEO]  -  ne 28. června 2009
Kirkova matka včera oslavila své 30. narozeniny [VIDEO]  -  po 13. dubna 2009
Blahopřejeme, Ethan Phillips [VIDEO]  -  ne 8. února 2009
Blahopřejeme, Alfre Woodard [video]  -  so 8. listopadu 2008
Star Trek: Kdo slaví v říjnu narozeniny?  -  ne 7. října 2007
Star Trek: Kdo slaví v září narozeniny?  -  čt 6. září 2007
Star Trek: Kdo slaví v srpnu narozeniny?  -  čt 2. srpna 2007
Star Trek: Kdo slaví v červenci narozeniny?  -  st 4. července 2007
Star Trek: Kdo slaví v červnu narozeniny?  -  pá 1. června 2007
Star Trek: Kdo má v květnu narozeniny?  -  ne 6. května 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG