Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

John Logan si spolupráci na Nemesis pochvaloval

út 5. října 2010      autor: little borg      přečteno: 3813x      komentáře: 3

scénárista John Logan Je to už nějaký ten pátek, tedy konkrétně 8 let, co do některých kin dorazil film Star Trek: Nemesis. Mnohými zatracovaný, jinými kladně hodnocený snímek vznikl na základě scénáře Johna Logana (autor scénáře filmu Gladiátor). A tohle je ohlédnutí za jeho prvním conem, kde se právě o Nemesis rozpovídal. A nejen o tomto filmu. Každopádně tehdy lidi kolem Star Treku stále ještě naplňovalo nadšení...

Logan tehdy řekl publiku, že Nemesis je "film pro fanoušky" a že byl doslova vystrašený z prvního setkání s producentem Rickem Bermanem. Bál se, jak jako nováček zapůsobí. "[Berman] řekl, 'Tak je to správně, pořádně s tím zamíchej, užij si legraci, udělej pár radikálních věcí a dej se do toho.' Tak celý proces začal," popsal Logan začátky.

"Myšlenkou bylo přivést čerstvou krev - mě, [režiséra] Stuarta Bairda, lidi, kteří nebyli nutně spjatí se Star Trekem. Já jsem samozřejmě nevěděl nic a Stuart, díkybohu, taky ne. Takže to byla skvělá kombinace... Rick tam je jako vůdce a pán, já jako omezený fanoušek a Stuart jen říkal: 'Co s těma ušima?'"

Logan se taky zmínil o psaní pro seriál Star Trek: Enterprise o Romulanech: "Hodně se mnou mluvili o tom, co chci napsat, a já na to, 'Jasně, jen co to dovolí můj harmonogram. Teď vím z 'Balance of Terror', že tam měli problém s Romulany v Archerově světě, ale myslím, že to můžeme vyřešit. Doufám tedy, že nějakou epizodu napíšu, protože ten seriál miluju."

To jsou úryvky z přepisu panelové diskuze na původním webu StarTrek.com. Jak víme, Logan nakonec pro Enterprise žádnou epizodu nenapsal, film Star Trek: Nemesis z mnoha důvodů neuspěl a celý fenomén měl v následujících letech tak trochu na kahánku. Nestalo se tak. Je ale pravdou, že dnes je laickou veřejností desátý celovečerní startrekový film vnímaný jako solidní scifi thriller.

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: út 5. října 2010
přečteno: 3813x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG