Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Justin Lin o novém filmu

st 16. prosince 2015      autor: omi      přečteno: 2242x      délka: 2 min      komentáře: 13

54Server „Birth. Movies. Death.“ zveřejnil rozhovor s režisérem chystaného startrekového filmu. Přinášíme vám výběr nejzajímavějších informací o hlavních tématech, na která se film zaměřil. Nový snímek by se měl věnovat především aktuálním tématům globalizace a kolonialismu, samozřejmě ve hvězdném měřítku.

Co by se stalo, kdybyste vyrazili na pětiletou misi a snažili se nejen objevovat, ale možná i trochu představovat ostatním způsob, kterým my sami přemýšlíme? Co by to znamenalo? Jaké by to mělo následky? Rozšiřujete filozofii, o které si myslíte, že je úžasná, ale co když narazíte na nějaké filozofie, které by mohly být v protikladu? Přemýšlel jsem o tom již od dětství a teď jsme se to rozhodli prozkoumat.

Oproti minulému filmu jde o odlišný přístup. Zatímco posledně šlo o to, zda je samotná Federace prohnilá, nyní to vypadá spíše na přístup, který byl použit u Supermana. Vystavíme kladného hrdinu zkoušce a zjistíme, jak jeho ideály a férovost obstojí. Nejde jen o samotného hrdinu, nýbrž o to, jak obstojí samotné ideály. Kirkova motivace Justina rozhodně fascinuje, zejména v časové linii, ve které musel být Jim přemluven ke vstupu do Hvězdné flotily.

Je to o tom, proč Kirk dělá to, co dělá? Když jsme se koukali na původní seriál, prostě jsme předpokládali, že je takový, ale já chtěl vědět proč. Můžete jít a všem vykládat o tom, jak je Federace úžasná, ale mě vždy zajímalo, proč to dělá.

Hlavní záporák, kterého hraje Idris Elba, a který se jmenuje zřejmě Kraal (jde pouze o odposlech jména), má nejspíš své přesvědčení zakořeněné právě v Justinových myšlenkách.

Snažili jsme se pro něj vytvořit filozofii a úhel pohledu. Mám opravdu rád jeho postavu, protože vyzývá filozofii Federace. Je to postava s určitou filozofií. Někdy při koukání na Star Trek vidím v San Francisku utopii a říkám si „Nemají peníze, tak jak mohou žít, jak mohou soupeřit?“ To jsou otázky, ve kterých má jeho postava odlišný, ale odůvodněný pohled na věc.

Nový film tedy bude o objevování a střetu dvou rozdílných pohledů na svět. Nezdá se vám to jako dostatečně aktuální téma? I k tomu má Justin Lin komentář:

Chtěli jsme zajít trochu dál, představit nové druhy a nová dobrodružství, ale podstatné je, že na Star Treku miluji jeho postavy, průzkum lidství a Federace.

Co dělá Star Trek úžasným, je, že můžete poukázat na to, co se děje dnes. To jaká jsme země a jak vystupujeme v konfliktech. V tomto Star Treku uvidíte, že je v tom rozdíl.

Zdroj: thetrekcollective.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 16. prosince 2015
přečteno: 2242x
komentáře: 13
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG