Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část

čt 29. května 2008      autor: omi      přečteno: 6670x      komentáře: 0

Kadet Kemp 2008 Větší část Kadet Kempu je již za námi a tak je tu poslední část výcviku a finální testy jak pro kadety i organizátory. Tato část je trochu kratší, protože jsem v podstatě už všechno napsal, takže jen drobná rekapitulace posledního odpoledne, večera a dopoledne. Myslím, že konec se povedl opravdu nejlépe, všichni byli v dobré náladě a přestože unavení, si užívali započatý výcvik.

Výcvik akademie není procházka růžovou zahradouTýmy se nejdřív vydaly na pátrání po pašerácké lodi do blízkého lesa. U pěti označených stromů měli všichni hromádky papírků s názvy, nákladem a kódem lodi. Měli najít tu, která pašuje náklad a nesedí jí kód. Kadeti chytře pochopili, že hledají něco zvláštního a tak rychle oběhli všechna stanoviště a našli loď převážející kelbonit (jak víte, tak stíní náklad před senzory, tudíž je ideální pro pašeráky). Tak si vlastně tuto část dost zkrátili, protože nemuseli běhat s každým papírkem na kontrolu na základnu.

 

Odpolední trénink

Dalším úkolem bylo zneškodnit loď, ovšem nezničit ji. Na označených židlích byly petky s vodou. Týmy je měli sestřelit phasery (tenisáky) a 10 torpédy (volejbalové míče). Aby to nebylo jednoduché, měli vyřadit pouze impulzní motory. V tom jsem jim bránil já coby štíty. Při zásahu generátoru štítů jsem byl ze hry a hráči měli volné pole. Některé systémy loď příliš poničily a přičítaly týmům trestné body. Ovšem opět nebylo moc času na taktičtější rozestavění systémů, tak byly ty škodlivé systémy trochu mimo palné pole na impuls a generátor. Nevadí. Postupně všechny týmy úspěšně loď zneškodnily a vydaly se na výsadek získat důležitý kód. Tentokrát, abychom nám nebyla vytýkána odtažitost a neúčast, tak šel s každým týmem jeden organizátor (tuším kromě žlutých, kteří vyrazili první). Postupně byly na křižovatkách otázky z reálií světa ST, kde správné odpovědi vedly na další křižovatku, špatné byly slepé. Na každé křižovatce byl poté i kus zakódované zprávy.

Já, coby štíty, jsem chytil poslední tým, a tudíž jsem sbíral všechny fáborky, otázky a špatné odpovědi. Rychle jsem tým, který jsem "doprovázel", ztratil z dohledu, přestože se mi snažili pomáhat se sběrem. Naštěstí se ke mně cestou přidal Brůča a pak i Chak, kteří byli na trati, takže jsme časem z organizátorů vytvořili vlastní skupinku sběračů. Cesta utekla všem rychle, a v táboře už luštili zašifrované zprávy. Nemělo to být nic těžkého, morseovka se zaměněnými čárkami a tečkami. Ovšem bohužel byly některé části zprávy nalepeny na křižovatkách vzhůru nohama – my, co jsme je věšeli, jsme je nepsali, takže jsme sami netušili, jak mají být. No poprali se s tím statečně a ještě přitom stihli splnit další úkoly, co jsme si na ně v táboře připravili, chození poslepu po laně, a tak.

Rozlousknout šifru Mistra DarkaNásledovala opět výborná večeře a ti, co jim pohyb nestačil, se vrhli na volejbal nebo ringo. Já se s pár dalšími odebral dozadu připravovat večerní bojovku. Původně měla opravdu probíhat úplně jinak, ale po prvním dnu jsme ji zjednodušili, co to šlo. Bylo nám den předem naznačeno, ať s nákou večerní buzerací v lese nepočítáme. Nakonec to bylo tedy dobrovolné a přihlásilo se asi 10 lidí, 2 řekli, že možná. Vytváření 50 lampiónků ze svíček, zavařovaček a pytlíků nám trvalo zhruba hoďku a půl, trochu víc, protože Lorovi přijeli nějací známí, nebo majitelé tábora, vlastně ani nevím, kdo to byl. A my všichni organizátoři jsme jak cvičené ovce nalezli do uniforem a šli pózovat na fotky. No půl deváté se přiblížilo a to jsme si den předem zjistili, že v lese už je celkem tma. Šli jsme vyznačit oblast a umístit hesla. Hesla jsme samozřejmě vymýšleli těsně předtím a trochu se u toho pobavili, o to víc byli účastníci překvapení. Cestou nám ještě Diggy poradil upravit pravidla, protože už podobné hry předtím hrál. Díky za to, bylo to sice pro kadety více překvapující, ale zase myslím o to víc záživné.

Večerní bojovka

Tohle na instruktory neplatí ... nebo že by?Svolali jsme dobrovolníky. Nakonec v táboře zůstali asi jen čtyři lidi, všichni ostatní šli. Do týmů se přihlásili i někteří organizátoři, kteří se přípravy kvůli tomu neúčastnili. Zaúkolovali jsme Lora s upravenými pravidly a tři hlídači jsme se vydali s baterkami do lesa. Pohled to byl úplně úžasný. Lampionky se svíčkami v tmě, že by se dala krájet, prostě udělají své. Zaujali jsme nízký profil a poslouchali hluk příchozích. Vlastně jsme ani nevěděli, že se jede za týmy. Já osobně si myslel, že jede každý za sebe, ale ono to bylo tak lepší. A už se všichni vydali do lesa. No byl to opravdu nejlepší zážitek z KK. Jen co jsme se zorientovali a věděli, jaké zvuky poslouchat a jaké stíny ve tmě hledat, šlo to skoro samo. Baterkou jsme jen příležitostně blikali a u pasu mi pořád hlučela vysílačka. Jakmile jsme se někoho dotkli, musel na základnu. Klasické schovky byly za kmen, někteří zkoušeli splynout se zemí, jiní se snažili utéct. To byl vskutku v noci v lese bez světla snad ten nejšílenější nápad. Vzniklo tak pár zranění. Osobně moc obdivuji Xyll, která přede mnou utíkala vždy jak gazela, a pak najednou zmizla v nějakém korytu, navíc propletená do nějakého uschlého spadlého stromu. Kadetům se podařilo všech 10 červených lampionů s hesly najít zhruba za hodinu. Někteří prý nasbírali hesel i 11.

Kde že je ten Orbitální Dok?Ještě s pomocí dobrovolníků posbírat lampióny a zpátky k táboráku, kde si o tom můžeme povídat. Diggy byl dost překvapen, že byl v lese takový rámus. Když to hrají jiní, je to prý opravdu o utajení, běhat vážně nikdo ani nezkouší. Tak hráli jsme to poprvé, a ani mě se nedařilo chodit potichu, když každou chvíli pod botou praskne uschlá větev, nebo člověk zakopne o pařez a z úst mu unikne pár nevhodných slov. Zážitky to byly skvělé, opět jsme si dali buřty s plnou oblohou a na oblohu se i došli podívat. Cedrik dovezl hvězdářský dalekohled a dal nám odborný výhled. Některé hvězdy jsou fakt malinké, ovšem Saturnovy prstence nebo měsíční krátery jsou nezapomenutelné, a vydržel bych se na ně dívat hooodně dlouho. Vstávání druhý den bylo o hodinu posunuté, ale stejně se už pomalu lidé vydávali do spacáků. Poslední skupinka asi šesti lidí pak prodiskutovávala knihy, fantasy a dost dlouho speciálně Tolkiena. Asi o půl čtvrté, jestli si dobře pamatuji, jsme to zabalili i my, uhasili oheň a šli spát.

Poslední ráno

Gratuluji, přežili jste.Ráno sice o hodinu déle, ale opět již zajetá rutina, ještě sprcha, která se mi před těmi pár hodinami už nechtěla a už jsem vyrazil opět, tentokrát na žádost, s poklicemi na budíček. Rozcvičku musela opět vzít Molík, ani jsem se nemohl zúčastnit, protože jsem šel psát diplomy a absolventské listy a spolu s ostatními jsme u stolu v klubovně hodnotili jednotlivé kadety a rozhodovali se o jejich doporučení. Bylo to jednodušší, než se původně zdálo. U některých nám jedno doporučení opravdu nestačily a například Molík, která je v hrách už snad profík, tak excelovala ve všem, do čeho se pustila. Protože někteří museli odjet, vyhlásil se nástup a vyhlašovalo se a předávaly se diplomy a absolventské listy, spolu s komentáři o KK. Nakonec se stáhly i vlajky a tím KK oficiálně skončil. Uklidili jsme chatky, vynesli koše, uklidili jídelnu, kuchyni, zavřela se voda, zamknulo se, ještě hromadné objetí a postupně se tábor vyprázdnil.

Závěr

Je mi líto, že přestože jsem si Kadet Kemp 2008 dost užil, musím říct, že dalšího ročníku, pokud bude, se už zúčastnit nechci. Za všechno může to počáteční nedorozumění ohledně pasivity, nadřazenosti a odtažitosti nás organizátorů, které už bylo doufám dostatečně vysvětleno. Ano, mohl za to styl programu, přístup některých z nás organizátorů a nenaplněné představy, podle mě, jednoho účastníka. Při zpětném pohledu myslím, že větší komunikace to mohla všechno změnit, ale bylo to pro nás poprvé, trochu hektické a tak se situace nevysvětlila okamžitě, uklidnila se postupně sama a vysvětlení proběhlo až po skončení.

A je to za námi.Tenhle „report“ jsem vlastně začal psát za účelem vysvětlení. Vysvětlení ostatním, když jsem četl reporty účastníků, v kterých byla naše odtažitost vyčítána, a dostal jsem potřebu to nějak vyjádřit z pohledu druhé strany. A vysvětlení sobě, protože jsem si to chtěl znovu projít a zjistit, kde se stala chyba a jestli jsme něco opravdu udělali špatně. Nakonec si myslím, že Kadet Kemp byl opravdu podařenou první akcí takového druhu a doufám, že další podobné budou následovat, přestože druhý ročník KK kvůli bolestným vzpomínkám radši vynechám.

Každopádně už se pilně připravujeme na další akce, jednak se nám už nějak moc přiblížil TrekFest a pak už probíhají plány na letní klubový sraz ala Expedice Cochrane?, kde se většina klubáků postaví opět do pozic účastníků a otestuje disciplíny, které si třeba někdy v budoucnu zkusíte taky.

Zdroj fotek: Molíkův Foto Blog

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 29. května 2008
přečteno: 6670x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Výprava Trekkies do Středozemě  -  pá 14. května 2010
Informace pro účastníky Trekčundru  -  čt 30. dubna 2009
Trekčundr - co vás čeká a nemine  -  út 21. dubna 2009
POZOR!! ZMĚNA V REGISTRACI NA TREKČUNDR 2009  -  st 8. dubna 2009
Trekčundr aneb pojďte do přírody s trekkies!  -  út 17. března 2009
Akce v ohrožení - Kadet Kemp 2009  -  po 2. března 2009
K2K - Kadet Kemp znovu a lépe  -  pá 12. prosince 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008
Kadet kemp 2008 - Den čtvrtý [BONUSY]  -  po 12. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den třetí  -  ne 11. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den druhý  -  so 10. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den první  -  čt 8. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Jaké to bude?  -  út 6. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Co Vás čeká?  -  út 1. dubna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG